Lakers prehrali na palubovke Charlotte

Po sľubnom úvode začína obhajcovi titulu v basketbalovej NBA Los Angeles Lakers na sedemzápasovej šnúre po ihriskách súperov dochádzať dych.

NEW YORK.

Sedemnásťnásobný šampión v nedeľu prehral v Orlande a zaváhal aj v pondelok na pôde Charlotte, a nebola to hocijaká prehra. Atletickejší Bobcats unaveného favorita nešetrili a zdolali ho o 20 bodov.

"Som v rozpakoch z toho, čo sme predviedli. Ďakujem vám," zmohol sa na strohý komentár tréner hostí Phil Jackson. Kalifornčania zlyhali najmä v druhom polčase, keď dovolili domácim strieľať s úspešnosťou takmer 64 percent (23-36, z toho trojky 5-10), prehrali ho 46:60 a celý zápas 89:109.

Najmladší klub v NBA podľa všetkého pozná recept na legendárnu značku súťaže. Z ostatných desiatich súbojov zdolal Lakers v ôsmich a ako jeden z dvoch klubov (druhým je Boston) má s nimi pozitívnu celkovú bilanciu (8:5).

"Myslím si, že aj keď sú na tom výškovo lepšie, my sme rýchlejší a atletickejší. Ubehali sme ich a väčšinu zápasu sme udržali pod kontrolou ich výšavy a Kobeho Bryanta. To nám pomohlo," prezradil tajomstvo úspechu 20-bodový Gerald Wallace.

Atlanta vyhrala v Detroite

Zatiaľ čo pred Lakers je už posledný zo siedmich zápasov vonku v rade (v stredu v Clevelande), Atlanta je iba na začiatku rovnako dlhej šnúry. Po sobotňajšej prehre práve so Charlotte ju Hawks začali dobre - v Detroite, kde sa im nezvykne dariť, vyhrali 94:79.

Bodovo najchudobnejší zápas mal dva rozdielne polčasy. V prvom si Pistons aj vďaka presným trojkám vypracovali 15-bodový náskok, v druhom hostia zlepšili obranu a udržali domácich na 28 percentách streľby. "V prvom polčase im tam padalo všetko, v druhom sme si začali pomáhať v obrane. Keď takto budeme hrať stále, bude z nás v defenzíve pekelne dobrý tím," povedal s 27 bodmi najlepší strelec pondelka Josh Smith.

Aj líder celej súťaže San Antonio sa blíži k záveru svojej deväťzápasovej púte po ihriskách súperov. Predposlednú jej etapu absolvovali Spurs v New Jersey, kde tréner Gregg Popovich po krátkom experimente vrátil do základnej zostavy Manu Ginobiliho a Argentínčan sa mu odvďačil 22 bodmi. Hostia vyhrali 102:85 a pred štvrtkovým duelom v Chicagu majú na svojom výjazde bilanciu 6:2. V Milwaukee žiaril ďalší Argentínčan Carlos Delfino, ktorý si siedmimi trojkami vyrovnal kariérne maximum a prispel k triumfu Bucks 102:78 nad Los Angeles Clippers. Portland vyhral v Minnesote aj 16. zápas v rade a pre mnohých bol jeho priebeh dôkazom toho, že LaMarcus Aldridge by si pozvánku na Zápas hviezd zaslúžil viac ako Kevin Love. Carmelo Anthony presedel celú poslednú štvrtinu stretnutia v Houstone iba na lavičke, a nie preto, že by jeho Denver mal dostatočný náskok. Naopak, Rockets rozhodli o osude zápasu v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 30:14 a celý zápas takisto jednoznačne 121:102.