AKTUALIZOVANÉ 23.10

Liga majstrov je späť, Tottenham zdolal milánske AC 1:0

Londýnsky Tottenham zvíťazil Crouchovým gólom z 80. minúty na San Sire, rekordný strelec Raúl pre zmenu zariadil remízu Schalke na štadióne Valencie.

Peter Crouch (v bielom) zariadil víťazstvo Tottenhamu na San Sire.(Zdroj: ap)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

BRATISLAVA. Do osemfinálovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 vstúpili v utorok úspešnejšie anglický Tottenham Hotspur a nemecké Schalke 04.

Angličania pri svojej premiére v najlepšej šestnástke súťaže zvíťazili na San Sire nad domácim AC Miláno 1:0 a Schalke 04 Gelsenkirchen uhralo zásluhou veterána Raúla, ktorý dal rekordný 71. gól v európskych pohárových súťažiach, remízu 1:1 na pôde Valencia CF. Odvetné súboje na ihriskách v Gelsenkirchene, resp. Tottenhamu sú na programe 9. marca.

osemfinále Ligy majstrov, 1. zápasy

AC Miláno - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

Gól: 80. Crouch.

AC: Abbiati (18. Amelia) - Abate, Nesta, Yepes, Antonini - Gattuso, Thiago Silva, Flamini - Robinho, Seedorf (46. Pato), Ibrahimovič

Spurs: Gomes - Čorluka (59. Woodgate), Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Palacios, Sandro, Pienaar (77. Kranjčar) - Van der Vaart (62. Modrič), Crouch

Rozhodca: Lannoy (Fr.)

Milánčania sa do výraznejšej ofenzívy pustili až v druhom polčase, jediným výsledkom ich zvýšenej agresivity však bol iba hosťujúci Vedran Čorluka na nosidlách po škaredom faule Flaminiho.

Domáci síce Angličanov zatlačili na ich polovicu, no desať minút pred koncom udreli Spurs a po rýchlom protiútoku o vzornej spolupráci Lennona a Croucha, reprezentačný dlháň Albionu rozhodol o najtesnejšom triumfe. Naopak ani Ibrahimovič a ani Robinho v 4. minúte nadstaveného času neuspeli a Ibrahimovičov gól pre predchádzajúci faul na brankára Dawsona rozhodca neuznal.

Valencia CF - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1

Gól: 17. Soldado - 64. Raúl. ČK: 90. Schmitz.

FC: Guaita - Monteira, Navarro, R. Costa, Mathieu (79. Alba) - Banega (68. Vicente), Topal, T. Costa - Dominguez (68. Joaquín), Soldado, Aduriz

Schalke: Neuer - Učida, Höwedes, Metzelder, Schmitz - Farfan (79. Draxler), Kluge, Matip, Jurado (83. Edu) - Raúl, Huntelaar (90. Junmin)

Rozhodca: Nikolajev (Rus.)

1:0

1:1

Na štadióne Mestilla zabezpečil pomerne skoré vedenie pre domácich už v 17. minúte Soldado, ktorý profitoval z dlhého prieniku a následného centra Jeremyho Mathieaua a zaznamenal už šiesty gól v LM v tejto sezóne. Celé prvé dejstvo, ale v hre dominovali hostia, ktorým však chýbalo presnejšie zakončenie.

O vyrovnanie sa postaral v 64. minúte nestarnúci útočník Raúl, ktorý vsietil už svoj jubilejný 70. gól v pohárovej Európe. Navyše proti Valencii sa v minulosti presadil až dvanásťkrát v 24 zápasoch španielskej ligy ešte v drese Realu Madrid a proti Valencii skóroval aj vo finále LM v roku 2000.

Raúlov nový rekord - 71 gólov v európskych súťažiach

Španielsky útočník Raúl González sa v stredu opäť osamostatnil na čele historickej tabuľky najlepších strelcov v európskych pohárových súťažiach.

Tridsaťtriročný kanonier nemeckého Schalke 04 strelil v prvom osemfinálovom dueli na pôde FC Valencia (1:1) celkovo už svoj 71. gól v pohárovej Európe a momentálne má na svojom konte o jeden presný zásah viac ako Talian Filippo Inzaghi.

Raúl však oveľa viac zo svojich gólov, až 69 zaznamenal v najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaži starého kontinentu Lige majstrov (aj v tomto ukazovateli je rekordérom), z toho 66 dosiahol ešte v drese španielskeho Realu Madrid. Ďalšie tri pridal počas angažmánu v nemeckom Schalke.

Raúl je hrajúcou futbalovou legendou, ktorej kariéra bola 15 rokov spätá s Realom Madrid. V jeho drese vybojoval šesť titulov v domácej La Lige a pridal aj tri prvenstvá v Lige majstrov, najprestížnejšej klubovej futbalovej súťaži na svete.

S 315 gólmi je aj najlepším strelcom Realu v histórii, v tomto smere prekonal aj klubovú ikonu Alfreda Di Stéfana. Pred aktuálnou sezónou však prestúpil do Schalke 04, kde sa od neho očakávajú ďalšie góly.

Aktuálne poradie najlepších kanonierov v európskych pohárových futbalových súťažiach: