Poprad zdolal hokejovú dvadsiatku až po nájazdoch

Martin Kuľha a Adam Lapšanský.
Martin Kuľha a Adam Lapšanský. (Autor: SITA)
TASR|16. feb 2011 o 19:49

Hokejisti Popradu sa s dvadsiatkármi natrápili. Mladí hokejisti s nimi dlho hrali vyrovnanú partiu, zápas rozhodli až samostatné nájazdy.

PÚCHOV. Mikešovi zverenci mali príležitosť ujať sa vedenia v 19. minúte, lenže Murček nepremenil trestné strieľanie. Iniciatívu následne prevzali Popradčania. Predzvesťou ich gólu boli dve delovky Kloudu od modrej čiary, zahrmelo však až v 25. minúte po efektnom blafáku Lapšanského.

Hostia sa s vedením podvedome uspokojili a mladíci využili ich chybu v 36. minúte, keď po úniku troch na jedného trafil do čierneho Trška.

Popradčania napokon ešte v prostrednej časti hry strhli vedenie na svoju stranu, keď Wanvig aj so šťastím prekonal Riečického. Už po 42. sekundách hry v záverečnej tretine však "dvadsiatka" opäť vyrovnala. Zápas vyvrcholil až v nájazdovom rozstrele, v ktorom rozhodol o triumfe Popradu Svitana.

Výsledok:

HK Orange 20 - HK Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 37. Trška (Matoušek, Kalináč), 41. Murček (Matoušek) - 25. Lapšanský (J. Brejčák), 40. Wanvig (Vandas, Lundberg), rozhodujúci sam. nájazd premenil Svitana.

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Matoušek na 10 min za zhodenie rukavíc, B. Mráz (obaja Orange 20) na 10 min za nešport. správanie - J. Brejčák na 10 min za zhodenie rukavíc a na 5+DKZ za hrubosť, Wanvig (obaja Poprad) na 5+DKZ za sekanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország - Kalina, Bednár, 230 divákov

HK Orange: Riečický - Macejko, Čerešňák, Pokovič, Trška, Perniš, Bagin, Luža, Šedivý - Bene, Murček, Ihnaťo - Jakúbek, Kalináč, Matoušek - Macík, Zigo, Matúš Chovan - Halás, B. Mráz, Krempaský

Poprad: Melicherčík - Rogers, Kasík, Jasečko, D. Brejčák, Reitmayer, Kledrowetz, Malina, Kramár - Wanvig, Lundberg, Vandas - A. Lapšanský, Mlynarovič, P. Svitana - J. Kopecký, Klouda, J. Brejčák - Marušiak, Takáč, Vojtaššák

Hodnotenia trénerov:

Miroslav Marcinko (tréner HK Orange 20): "Z našej strany to bol dobrý zápas a samozrejme sme aj spokojní s výsledkom. Škoda, že sme v predĺžení nevyužili presilovú hru a zostali sme zaskočení. Mohli sme rozhodnúť o víťazstve. Treba však chlapcov pochváliť za perfektný výkon.

Ján Jaško (tréner Popradu): "Nebol to náš najlepší zápas, ale sme radi, že sme to doviedli do víťazného konca. V závere duelu sme mali zbytočne veľa vylúčených hráčov, ale mali sme aj šťastie."

HK Orange 20 29 2 0 0 1 1 25 41:136 8

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)