Nitra vyhrala nad Martinom 7:3 a postúpila do play off

Zvolen nemal s Popradom problém a vyhral jednoznačne 9:2.
Zvolen nemal s Popradom problém a vyhral jednoznačne 9:2. (Autor: sita)
Sportnet|18. feb 2011 o 19:20

V predposlednom kole najvyššej hokejovej súťaže Slovenska sa strelecky darilo hlavne Zvolenčanom, ktorým k dosiahnutiu 10-gólovej méty chýbal len jeden presný zásah.

Poprad zo Zvolena so zahanbujúcou prehrou

Po treťom góle si tréner Jaško zobral oddychový čas, po šiestom sa nechal v bránke vystriedať Lipovský za Melicherčíka a po ôsmom v 40. min sa začala rysovať desiatka a veľká hanba pre Popradčanov.

Aj keď im v podstate o body nešlo a tabuľkovo im nič nehrozilo, takúto hanbu pre svoj klub si nemali dovoliť. Od 33. do 35. min inkasovali hostia trikrát, piaty gól od šiesteho delilo 37 sekúnd, siedmy od ôsmeho dokonca 12 sekúnd, keď oba strelili domáci v oslabení.

A ponúkol sa aj ďalší zaujímavý moment, v 35. min padol vlastný gól, obranca Malina ponúkal puk brankárovi Lipovskému tak nešťastne, že sa došmýkal do siete a rozhodcovia ho pripísali Trochtovi. Domáci vedení novým trénerom Škrakom do otvorenej obrany hostí prenikali ako nôž maslom, v súbojom sa nehralo do tela, kombinovalo sa gavaliersky bez tvrdšieho kontaktu a vyrábala chyba za chybou.

Tatranskí 'kamzíci' na ľade neskákali, len sa tak bezkrvne plazili, mladá juniorská krv, ktorá mala nahradiť skúsenú, dostatočne nezabojovala a odovzdala sa svojmu osudu. Do tretej tretiny nastúpil opäť brankár Lipovský, určite s úmyslom nedopriať domácim desať a musel si dať pozor aj na zranenie, pretože Melicherčík nebol ani na striedačke.

Čisté konto si zbabral v 47. min Škrečko, Škovira z ťažkého uhla našiel medzeru, no zapôsobilo to len ako výkrík zúfalstva, najmä keď o 40 sekúnd neskôr po nahrávke cez celé klzisko od Ďalogu zakončil Baláž samostatný nájazd deviatym domácim gólom.

Vytúžená desiatka nakoniec nepadla, sebavedomie sa však Zvolenčanom pred play off po streleckých hodoch pozdvihlo, aj keď v oslabení ešte raz vyťahovali puk z bránky po delovke Wanviga v 57. min.

HKM Zvolen - HK Poprad 9:2 (3:0, 5:0, 1:2)

Góly: 33. a 40. Barinka, 2. Méry, 7. Čierny, 9. Škoda, 35. Ďaloga, 35. Trochta, 40. Kučný, 48. Baláž - 47. Škovira, 57. Wanvig. Rozhodcovia Jonák - Šefčík, Jankovič, vylúčení 5:5, presilovky 1:1, v oslabení 2:0, zmeny: 35. Melicherčík za Lipovského, 41. Lipovský za Melicherčíka, 1420 divákov.

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Hraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Kučný - Zuzin, P. Pucher, Michal Chovan - V. Baláž, L. Jurík, Kovář - P. Barinka, M. Trochta, Méry - V. Škoda, M. Jurík, Otčenáš

Poprad: Lipovský (35. - 40. Melicherčík) - Rogers, D. Brejčák, Kledrowetz, Kasík, Kramár, Bednár, Reitmayer - Škovira, P. Svitana, Wanvig - Kuľha, J. Klouda, Kopecký - A. Lapšanský, Takáč, Rapáč - Huszárik, Marušiak, Pospíšil

Pozápasové hodnotenia:

Jozef Škrak, tréner Zvolena: "Vyšiel nám vstup do zápasu, strelili sme ďalšie góly, tímovo sme obstáli, aj v kombinácii, mužstvu ďakujem za predvedený výkon. Poprad prišiel v zmenenej zostane, víťazstvo preto nechcem preceňovať. Chlapcov treba najmä psychicky povzbudiť, boli v kŕči, mali nízku sebadôveru, pohovormi a akýmsi demokratickým prístupom sa ich podarilo nabudiť. Prácu môjho predchodcu by som nerád hodnotil, neviem ju posúdiť, no kondične je mužstvo dobre pripravené."

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Ťažko mi hodnotiť, stretnutie sa nám nevydarilo, chybami v taktike i defenzíve sme umožnili súperovi strieľať góly. Mladí dostali priestor, siedmi juniori za nás nastúpili, no my sme ako tím neodviedli to, čo sme mali. S koncentráciou na hru sme my tréneri neboli spokojní ani zďaleka."

Tomáš Méry, útočník Zvolena: "Dlho som nehral, bol som po maródke, strelený gól ma veľmi teší. Jednoducho som vystrelil a padlo to tam, vďačný som hlavne za dobrú nahrávku. Teraz hráme uvoľnene, korčuľujeme, hádžeme si puky a padá nám to. Predtým bola vypätá atmosféra medzi trénermi a hráčmi, teraz je to oveľa uvoľnenejšie."

Dukla podľa predpokladov vyhrala v Žiline

Beznádejne posledná Žilina sa pustila do svojho súpera bez rešpektu. Smotrila ešte v prvých sekundách neuspel, ale Stupka po odraze od zadného mantinelu zasunul puk za chrbát vybehnutého Kováča. Ďalší gól mohol pridať Valášek, ktorý však po prihrávke Drevenáka zakončil len do hornej žrde.

V polovici úvodného dejstva Trenčania vyrovnali, keď skóroval Gašparovič. Ten istý hráč o 180 sekúnd neskôr unikol po chybe Dlouhého a kľučkou do ľavej strany nedal Lacovi žiadnu šancu. V 18. minúte kapituloval domáci gólman aj tretíkrát po strele Mikulu. Prostredná časť hry sa začala o poznanie opatrnejšie.

Ojedinelú príležitosť spálil po peknej sťahovačke Daňo. V 27. minúte sa udiala veľmi kuriózna situácia, keď Žilinčania predviedli nevídaný obrat z 1:4 na 2:3. Hosťujúci Jánoš totiž po úniku poslal puk pomedzi Lacove betóny a zvýšil na rozdiel troch gólov.

Rozhodca si však po domácich protestoch pozrel videozáznam, na základe ktorého potvrdil, že presnému zásahu Trenčanov predchádzala šanca Žilinčanov, v ktorej Stupka poslal puk za bránkovú čiaru. Žilinčania tak prehrávali už len o gól a v ďalšom priebehu mohli aj vyrovnať, ale Rataj neusmernil puk do odkrytej brány.

V úvode tretieho dejstva mali domáci výhodu presilovej hry, v nej ale využil zaváhanie obrany Tybor a vo vlastnom oslabení zvýšil vedenie svojho tímu. Žilinčanov mohol vrátiť späť do hry Drevenák, ale jeho únik zneškodnil Kováč. V 53. minúte využil presilovú hru Kopecký a zvýšil už na 2:5.

V záverečných minútach Trenčania kontrolovali svoj náskok. Smotrilovi ešte dovolili kozmetickú úpravu výsledku, duel však s prehľadom doviedli do víťazného konca a spod Dubňa si odniesli tri body.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Góly: 4. Stupka, 27. Stupka, 55. Smotrila - 10. Gašparovič, 13. Gašparovič, 18. Mikula, 41. Tybor, 53. Kopecký. Rozhodovali: D. Konc - Bundil, Návratek, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 858 divákov.

Žilina: M. Laco - Rúfus, Dlouhý, Devečka, Milovanovič, Krčula, Heš, Ďurkech, Leško - Hájnik, Hreus, M. Kokavec - V. Nemec, Juraj Faith, Smotrila - Petruška, I. Rataj, Stupka - Valášek, T. Troliga, Drevenák

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Hruška, Bolf, Martin Chovan, S. Tomko, Jarábek, Trefný - Ružička, M. Daňo, Blatný - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, P. Kopecký, Jánoš - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry

Košičania si poradili so Skalicou

Košičania začali aktívne, pomohlo im aj vylúčenie Višňovského už v 15. sekunde zápasu. Gron sa v 2. min ocitol pred Lakosilom sám, ale ten svoj tím podržal. Fabušova tvrdá strela spomedzi kruhov našla len dobre postaveného skalického brankára.

V 3. min to skúšal z dobrej pozície Jurík, bránku však minul. Bekhend Konečného Hudáček reflexívne vyrazil. V 12. min sa však košický brankár musel červenať, z polovice ihriska ho bekhendovým oblúčikom prekonal Holovič. Hudáček potom vyrážal Jankovičov pokus a vzápätí aj Juríkov.

V 15. min sa Dravecký dostal až pred Lakosila, puk mu prekĺzol za chrbát, ale skončil vedľa bránky. Domáci tím vyrovnal v 19. min po tom, ako Haščák zblízka poslal puk do bránky - 1:1. Výbornú možnosť mal v úvode druhej tretiny hosťujúci Višňovský, ale Hudáček bol pozorný aj vtedy, keď sa ho spomedzi kruhov snažil prestreliť Holovič.

V 25. min po krásnej prihrávke Deyla zakončoval Frolík pohodlne do odkrytej časti skalickej bránky - 2:1. O vyrovnanie sa pokúšal Obdržálek, ale zasiahla Hudáčkova lapačka. Vzápätí na druhej strane Kristek mieril nad bránku a Gron v presilovke v 35. min v ideálnej príležitosti bekhendom puk do bránky nedostal.

V 3. min tretej tretiny po peknej prihrávke Tabačeka poistil v presilovke vedenie svojho tímu Gron. Proti bývalým spoluhráčom sa strelecky presadil Zálešák. Brankár Lakosil vyrazil strelu Homéra. Dostala sa však k Zálešákovi, ktorý spoza bránky nahodil puk na chrbát Lakosila a ten si ho vrazil do bránky - 4:1. Posledné slovo v zápase mal Frolík, ktorý pečatil na konečných 5:1 pre majstra.

HC Košice - HK 36 Skalica 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Góly: 19. Marcel Haščák (Martin Frolík, P. Huba), 25. Martin Frolík (Deyl, M. Šterbák), 43. S. Gron (J. Tabaček, Fabuš), 49. Zálešák (Homer, P. Bartoš), 56. Martin Frolík (Fabuš) - 12. Holovič

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Štefik, Tornay, 6042 divákov

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Pašek - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Fabuš, Zálešák, Jenčík - Marcel Haščák, Martin Frolík, P. Huba

Skalica: Lakosil - Škadra, Gründling, Jankovič, Kloz, Gula, P. Kumstát, Jaborník, M. Školiak - Kutálek, T. Mikúš, T. Višňovský - Obdržálek, R. Jarolín, R. Konečný - J. Jurík, Lantoš, Mikušovič - Holovič, Šátek

Hodnotenia trénerov:

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Od začiatku sme mali dosť nepresností v obrane a to sa premietlo aj do našej hry. Inkasovali sme nešťastný prvý gól, ale som rád, že tento náročný súboj dokázali hráči otočiť a doviesť do presvedčivého víťazstva."

Peter Oremus, tréner Skalice: "Som rád, že i napriek prehre sme odohrali dobrý zápas. Hráči aktívne korčuľovali, hrali agresívne, až v záverečnej tretine nás domáci zaskočili. Mali tri šance, dali tri góly, čo rozhodlo."

Slovan zdolal Banskú Bystricu a je definitívne štvrtý

Prvej strely na bránu sa 2851 divákov dočkalo až po vyše dvoch minútach, keď hosťujúceho Fedora preveril z medzikružia Róbert Huna. Hráči sa dostali do tempa až v polovici úvodného dejstva a gólmani až vtedy začali mať plné ruky práce. Niekoľko vyložených príležitostí v podaní oboch tímov však zostalo nevyužitých a mužstvá schádzali do kabín za bezgólového stavu.

Na začiatku druhej tretiny sa tempo zápasu vrátilo do starých koľají a hra sa odvíjala predovšetkým v strednom pásme s ojedinelými ofenzívnymi výpadmi. Skóre stretnutia otvoril v 29. minúte v presilovej hre domáci Skokan, ktorý pomedzi Fedorove betóny dorazil strelu Frühauf od modrej čiary - 1:0.

O pár sekúnd na to mohol náskok Slovana zvýšiť v úniku Hudáček, ale hosťujúci gólman jeho strelu zneškodnil. Sedemdesiatosem sekúnd pred druhou sirénou sa po naskočení z trestnej lavice rútil sám na Fedora aj Kováčik, no ani on neuspel.

Hneď v úvode tretej dvadsaťminútovky sa hosťom podarilo vyrovnať, keď vylúčenie Cartelliho zo záveru prostrednej časti potrestal Vizváry - 1:1. Radosť hostí však trvala iba štyri minúty, lebo v 45. minúte vrátil domácim vedenie svojim druhým gólom v zápase Skokan - 2:1.

O necelú minútu viedol Slovan už 3:1, keď Kováčikovu krížnu prihrávku zužitkoval Richard Huna. V závere stretnutia Hvila nevyužil tutovku na strelenie kontaktného gólu, no 45 sekúnd pred koncom upravil stav na konečných 3:2 Cebák.

Slovan Bratislava - HC'05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 29. a 45. Skokan, 46. Richard Huna - 41. Vizváry, 60. Cebák. Rozhodovali: Grečko - Brath, Výleta, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2851 divákov.

Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Bohunický - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - A. Nedorost, Lipiansky, Uram - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - D. Skokan, Kapuš, Preisinger

Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Vizváry, Kolba, Vantroba, Kubka, Biro - Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora - Weissmann, Paľov, Hvila - Rumpel, Češík, Kútny - Koval, Petro, Bendík

Vladimír Országh, asistent trénera B. Bystrice: "Myslím si, že sme videli bojovné stretnutie. Nasadením a agresivitou sa to už blížilo play off. Chýbali nám niektorí hráči, ale v play off by sme mali byť kompletní. Slovan ukázal svoju silu, nás podržal brankár. Nakoniec rozhodli presilové hry, nám už v závere nezostali sily na zvrat."

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Súhlasím s kolegom, zápasu nechýbal náboj, agresivita ani dobrá defenzíva. Mrzí ma však nízka efektivita, dávame málo gólov, nevyužili sme tam niekoľko nájazdov. Celý zápas to bolo tesné, je to potom náročné na psychiku. Víťazstvo je však dôležité, chalani boli trpezliví, súper nám nič nedaroval."

Michal Hudec, útočník B. Bystrice: "Stretnutie hodnotím pozitívne, v Skalici a Poprade to nebolo dobré. Dnes to už vyzeralo úplne inak, hoci v oslabeniach sme spravili pár chýb a dostali dva góly. Ešte toto odstránime a inak si myslím, že sme dobre naladení na play off."

Nitra postúpila, Martin v sezóne skončil

Stretnutie mohli lepšie začať hostia, no nevyužili ani jednu z dvoch presiloviek z úvodu zápasu. V 7. min ich za to gólovo potrestal domáci

Korhoň, ktorý využil dôraz Tomáša Chrenka - 1:0. Neskôr mali hráči MHC ďalšiu početnú výhodu, ale po jej skončení opäť inkasovali. Puk po strele obrancu Nováka videl gólman Dzubina až v bránke - 2:0.

Úvod druhej časti patril aktívnejším hosťom. Martinský tlak vyústil do gólu obrancu Novotného, ktorý v presilovke prestrelil Laca. Hostí tento moment povzbudil, no diváci hnali naďalej dopredu domáci tím. Dôležitý tretí gól pridal v 28. min Samir Saliji, keď využil chybu obrany MHC.

O dve minúty pridal gól aj Samirov brat Garip po tom, čo presne namieril po Štefankovej prihrávke. Tento štvrtý gól znamenal striedanie brankárov v hosťujúcom tíme. Na Dzubinove miesto prišiel v polovici duelu mladík Volentier, no ani on nevydržal dlho bez inkasovaného gólu. Ako prvý ho zo samostatného nájazdu prekonal Podstavek, na ktorého nadviazal v 36. min aj H. Ručkay. Za stavu 6:1 sa druhá tretina dohrávala v réžii s chuťou hrajúcich domácich.

Do tretej tretiny sa do martinskej bránky vrátil Dzubina a hostia ešte zápas nevzdávali. Do hry ich vrátili dve presilovky. V 42. min zblízka skóroval Macejka a o tri minúty na to sa presnou strelou z pravej strany prezentoval Themár - 6:3. Nitrania reagovali oddychovým časom. V 50. min mohol pridať štvrtý gól hostí Važan, ale v dobrej pozícii neuspel.

S pribúdajúcim časom už hostia nemali dostatok síl na zvrátenie nepriaznivého stavu. V 52. min pridal obranca Michal Novák svoj druhý gól a celkovo siedmy nitriansky, keď zužitkoval Chrenkovu prihrávku spoza bránky. Domáci si tak zabezpečili postup do play-off, pre Martinčanov sa sezóna po nedeľňajšom zápase skončila.

HK Nitra - MHC Mountfield 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)

Góly: 7. Korhoň (T. Chrenko, Podstavek), 19. Michal Novák (Marek Slovák), 28. S. Saliji, 30. G. Saliji (M. Štefanka, Ďurák), 31. A. Podstavek (Korhoň), 36. H. Ručkay (G. Saliji), 52. Michal Novák (T. Chrenko, Podstavek) - 22. A. Novotný (M. Beran), 42. Macejka (A. Novotný, M. Beran), 45. Themár (Klepáč)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: T. Chrenko (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, Michal Novák (Nitra) 10 min. za nešp. správanie, Markovič (MHC) 10 min + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Kubuš, T. Orolin, Horínek, 3905 divákov

Nitra: J. Laco - Fabian, König, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, Joanidis, O. Janík - H. Ručkay, M. Štefanka, G. Saliji - Podstavek, T. Chrenko, Korhoň - Uhnák, Marek Slovák, S. Saliji - Štumpf, Hrnka, Šumichrast

MHC Mountfield: Dzubina (30. - 40. Volentier) - Drgoň, Hriňa, A. Novotný, I. Ďatelinka, Matejka, Klepáč, Velebný, Brcko - Themár, Markovič, Važan - Macejka, M. Beran, Šišovský - Učník, Galamboš, Zeliska - Rechtorík, Nátny, M. Jonák

Ladislav Spišiak, tréner MHC: "Prišli sme do Nitry zabojovať o víťazstvo. V prvej tretine sme nevyužili tri presilové hry, zatiaľ čo domáci nám dali dva góly. Na začiatku druhej časti sme dali kontaktný gól, no po hrubých chybách nám súper odskočil a všetko vyzeralo rozhodnuté. Škoda Važanovej žŕdky za stavu 6:3. Domáci už potom mali zápas vo svojich rukách a my im môžeme iba pogratulovať k postupu do play off."

Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Nezačali sme dobre, keď sme boli trikrát vylúčení. Druhé dejstvo nám strelecky vyšlo a práve to rozhodlo o ďalšom vývoji. Laxný prístup na začiatku tretej tretiny sa nám mohol vypomstiť, ale včas sme sa spamätali. Sme spokojní, chlapcom gratulujem a za dnešný výkon sme si postup zaslúžili."

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra vyhrala nad Martinom 7:3 a postúpila do play off