Líder z Dortmundu zdolal St. Pauli 2:0

SITA|19. feb 2011 o 17:37

BERLÍN. V sobotňajšom zápase 23. kola nemeckej bundesligy potvrdili futbalisti Borussie Dortmund úlohu favorita a zvíťazili nad FC St. Pauli 2:0.

Žlto-čierni, ktorí sú na čele bundesligy so ziskom 55 bodov a s náskokom 13 bodov pred druhým Bayerom Leverkusenom, ťahajú sériu šiestich zápasov bez prehry. Futbalisti Dortmundu, ktorí prehrali v lige naposledy 18. decembra 2010 vo Frankfurte, dominovali na štadióne Signal Iduna Park od úvodných minút.

Prvý gól domácich dal v 39. minúte po šikovnej strele z vnútra šestnástky najlepší strelec lídra Lucas Barrios. Pre paraguajského reprezentanta argentínskeho pôvodu to bol už desiaty presný zápas sezóny. Už v 49. minúte si dal vlastný gól hosťujúci Ralph Gunesch. Budúci víkend čaká Borussiu zápas jari proti Bayernu Mníchov.

Hamburger SV sa pohral s Werderom Brémy a hostia sa po prehre 0:4 ocitli po kolená v zostupových vodách. Werder delí už len jeden bod od 16. mieste znamenajúceho barážový súboj o zotrvanie v najvyššej nemeckej súťaži.

Nedarilo sa ani 1.FC Kaiserslautern, ktorý prehral na ihrisku Hannoveru 96 0:3. Slovenský útočník Adam Nemec vybehol už do rozhodnutého zápasu v 74. minúte.

Celý zápas odohral v dresee Wolfsburgu obranca Peter Pekarík. Wolfsburg však prehral vo Freiburgu 2:1. Domáci útočník Erik Jendrišek sledoval zápas iba z lavičky náhradníkov.

Ohbajca titulu Bayern Mníchov získal bez väčších problémov tri body v Mainzi (3:1), kde v drese domácich odohral celý zápas obranca Radoslav Zabavník.