Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola extraligy žien v basketbale:

BRATISLAVA.

Skupina o 1. - 6. miesto - 22. kolo:

MBK REGIÓN Rožňava - MBK Ružomberok 70:93 (17:26, 17:28, 17:23, 19:16)

Najviac bodov: Kalafutová 21, Lászlóová 16 Hnidzíková a V. Libičová po 13 - Lukačovičová 20, Smithová 19, Podešvová 17

TH: 32/21 - 22/19, trojky: 1 - 2, fauly: 19 - 25, rozhodovali: Hricišin a Humeňanský, 350 divákov

Favoritom stretnutia bol jednoznačne posilnený Ružomberok, avšak iba do 4. min to bol vyrovnaný zápas, potom si hostky šnúrou 11:0 vytvorili rozhodujúci náskok. Polčasový výsledok prikrášlila v poslednej sekunde pekná trojka Bučákovej z polovice ihriska, ktorá stanovila 20-bodový rozdiel. Domácim hráčkam zabrala strelecky v prvom polčase iba Kalafutová - autorka 15 bodov, čo bolo na hostky málo. Po obrátke držali domáce s hostkami krok a záverečnú štvrtinu dokázali vyhrať, celkovo však prehrali 70:93.

Dobrí anjeli Košice - BK PU Bemaco Prešov 74:59 (17:19, 20:18, 15:17, 22:5)

Najviac bodov: Kupčíková 18, Jalčová 14, Jurčenková 13 - Ciappinová 18, Wirthová 15/3, Zentková 9

TH: 6/4 - 9/6, trojky: 4 - 7, fauly: 16 - 15, rozhodovali: Kúkelčík a Turčina, 1200 divákov

Na prekvapenie až do 35. min, keď bol stav 58:55, držali hostky krok s domácimi basketbalistkami. Potom však Košičanky zvýšili agresivitu, čo sa prejavilo na ich narastajúcom náskoku. Do konca stretnutia zaznamenali Prešovčanky už len 4 body, zatiaľ čo Košičanky sa strelecky chytili a zvíťazili o 15 bodov 74:59.

BK Slovan Bratislava - BK UMB 08 Banská Bystrica 71:53 (20:20, 18:14, 18:7, 15:12)

Najviac bodov: Riecka 14 (4 trojky), Talajková 13, Rykulská 12 - Felixová 19, Mackulínová 18 (3 trojky), Matejčíková 6

TH: 12/9 - 15/10, trojky: 8 - 3, fauly: 16 - 15, rozhodovali: Kuzmiak a Turček, 160 divákov

Po obojstranne vysokom skóre v prvej štvrtine na prekvapenie ovládol ďalšiu fázu zápasu domáci tím, keď v 13. až 17. min potiahol dvanásťbodovú šnúru. Vďaka nej viedol 36:30 a už ani raz nepustil vedenie z rúk. Jasne mu patrila predovšetkým tretia štvrtina. Najvyšší náskok mali domáce hráčky síce na konci zápasu, ale už takmer víťazne viedli aj v 37. min keď bol stav 64:48.