Hossa strelil gól a pridal asistenciu, bodoval aj Kopecký

Marián Hossa s Tomášom Kopeckým prispeli bodmi k výbornému obratu Chicaga na ľade St. Louis.

Matt Moulson pomohol Islanders k výhre nad Floridou hetrikom.(Zdroj: SITA/AP)
Zažite atmosféru FC Barcelona - Celta už od 260€ >>

NEW YORK. V pondelkových stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa predstavila na ľade trojica Slovákov. Na víťazstve chicagských "jastrabov" v St. Louis, ktorému stále chýba zranený gólman Jaroslav Halák, sa podieľala aj slovenská ofenzívna dvojica Marián Hossa a Tomáš Kopecký.

Chicago prehrávalo po prvej tretine 0:2, no ich štvorgólový útočný uragán v druhej tretine im priniesol víťazstvo. Na prvý gól Stalberga prihrával Tomáš Kopecký. Na druhý zásah Bollanda pre zmenu Marián Hossa. Hoci "bluesmani" gólom Pietrangela ešte stretnutie v poslednej tretine zdramatizovali, víťazstvo "jastrabov" potvrdil gólom do prázdnej bránky pri power play domácich štyri desatiny sekundy pred záverečnou sirénou Marián Hossa.

Trinásty gól Hossu

Tridsaťdvaročný Hossa zaznamenal 13. gól a 21. asistenciu v sezóne, počas 16:38 min na ľade nazbieral aj dve "plusky" a tri strely na bránku St. Louis. Dvadsaťdeväťročný Kopecký si pripísal počas 8 minút na ľade 23. asistenciu a celkovo 32. bod, ako aj jednu "plusku".

V bránke domácich sa predstavil Ben Bishop, ktorý chytal len štvrtý zápas v NHL a naposledy stál v bránke 18. decembra 2008. Nevydržal v nej do konca stretnutia, keď ho po štvrtom góle vystriedal Ty Conklin.

"Bluesmani" ťahajú aktuálne najdlhšiu sériu v NHL bez zápasu prehratého "na nulu". Od 16. decembra 2009, kedy ich naposledy "vynulovalo" práve Chicago, to už je 108 duelov.

Jurčina hral devätnásť minút

V drese New York Islanders, ktorí zdolali Floridu Panthers 5:1 najmä vďaka hetriku Matta Moulsona, sa objavil aj obranca Milan Jurčina. Dvadsaťsedemročný rodák z Liptovského Mikuláša odohral viac ako 19 minút, no do štatistík sa nezapísal. Moulson strelil v ostatných dvoch zápasoch 5 gólov, Islanders odohrali už deviate stretnutie po sebe, v ktorom zaznamenali aspoň tri góly. Dvadsaťsedemročný Moulson svojim druhým kariérnym hetrikom dokázal, že góly vie strieľať nielen svojím rodinným príslušníkom. V sobotu totiž dvakrát prekonal svojho švagra Jonathana Quicka v bránke Los Angeles.

Pondelňajší súper Tomáš Vokoun nemá voči nemu žiaden príbuzenský vzťah. "Naším cieľom je získať v zostávajúcej časti sezóny čo najviac víťazstiev. Letíme akoby pod radarom. Každý rozpráva len o Devils, no aj my hráme dobre. Možno ešte pár tímov v tabuľke preskočíme," skonštatoval Moulson. "Ostrovania" sú stále vo Východnej konferencii pätnásti, no od New Jersey ich delí jediný bod a od dvojice Toronto, Florida štyri.

V Pittsburghu sa predstavili dvaja washingtonskí hrdinovia. Jeden z ruským a druhý s českým pasom. Alexander Ovečkin strelil v 37. min v presilovke jediný gól stretnutia, gólman Capitals Michal Neuvirth zlikvidoval všetkých 39 striel na svoju bránku. "Tučniaci" začínajú mať z Washingtonu komplex, nedokázali mu streliť gól už 157:47 min.

Naposledy sa to podarilo Jevgenijovi Malkinovi v novoročnom Winter Classic. Neuvirth si pripísal tretie čisté konto v sezóne, druhé po sebe proti Pittsburghu, keď stál v bránke aj 6. februára pri víťazstve 3:0. Expertom na Pittsburgh je aj tréner Washingtonu Bruce Boudreau, ktorý ma proti Penguins bilanciu 10-1-3. Pittsburgh z ostatných ôsmich vzájomných zápasov zvíťazil len dvakrát a získal 5 bodov.

Výsledky úvodných pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders - Florida 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 8., 15. a 58. Moulson, 21. Martínek, 27. Josh Bailey - 51. Santorelli

St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 3:5 (2:0, 0:4,1:1)

Góly: 16. McDonald, 17. Boyes, 49. Pietrangelo - 23. Stalberg (KOPECKÝ), 24. Bolland (MARIÁN HOSSA), 27. P. Kane, 33. J. Toews, 60. MARIÁN HOSSA

Pittsburgh - Washington 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 37. Ovečkin (M. Johansson, Knuble)