Kompletný program a výsledky play off Slovnaft extraligy

Martin Frolík z HC Košice.
Martin Frolík z HC Košice. (Autor: SITA)
Sportnet|23. feb 2011 o 15:34

V slovenskej najvyššej hokejovej súťaži Slovnaft extralige sa 24. februára začalo play off. Pozrite si kompletný program a výsledky.

V slovenskej najvyššej hokejovej súťaži Slovnaft extralige sa začalo 24. februára play off. Pozrite si kompletný program a výsledky (všetky zápasy sa začínajú o 18.00 h).

Vzájomná bilancia tejto sezóny z pohľadu Košíc:
1:0 pp a sn (v), 3:1 (d), 2:3 (d), 3:1 (d), 5:4 pp a sn (v), 4:3 pp a sn (v)

4. zápas, 18. marca: Trenčín - Košice 1:5

HK Poprad (2.) - HC 05 Banská Bystrica (3.)

5. zápas: Košice - Nitra 5:0

Vzájomná bilancia v základnej časti 2010/11 (z pohľadu Košíc): 4:2 (v), 2:3 pp (d), 6:2 (v), 6:5 (v), 3:2 pp (d), 7:1 (d)

6. zápas: Skalica - Poprad 0:1

Vzájomná bilancia v základnej časti 2010/11 (z pohľadu Popradu): 2:1 pp a sn (v), 8:1 (d), 2:4 (v), 5:2 (d), 5:3 (v), 2:3 pp (d)

3. HC 05 Banská Bystrica (3.) - HKm Zvolen (6.)

prípadný 7. zápas: B. Bystrica - Zvolen 2:1

Vzájomná bilancia v základnej časti 2010/11 (z pohľadu Bystrice): 2:1 pp a sn (d), 3:1 (v), 4:2 (d), 3:5 (v), 2:3 pp a sn (d), 3:2 pp a sn (v)

4. Slovan Bratislava (4.) - Dukla Trenčín (5.)

7. zápas: Slovan - Trenčín 2:5

Vzájomná bilancia v základnej časti 2010/11 (z pohľadu Slovana): (v), 1:3 (d), 2:3 (v), 5:1 (d), 3:0 (v), 2:4 (d)

Baráž o extraligu:

4. MsHK Žilina, a.s. (10.) - ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. (víťaz I. ligy)

Stav série 4:0, extraligu 2011/12 si zahrá Žilina

1. zápas: Žilina - Piešťany 4:2

2. zápas: Žilina - Piešťany 4:2

3. zápas: Piešťany - Žilina 1:3

4. zápas: Piešťany - Žilina 1:3

Pravidlá play off

• Zápasy sa od sezóny 2006/07 v základnej časti nemôžu skončiť remízou. Ak by sa zápas po troch tretinách v play off skončil nerozhodne, na rozdiel od základnej časti sa po 15-minútovej prestávke hrá 10-minútové predĺženie na zlatý gól.
  • Ak by sa nerozhodlo ani v nadstavenom čase, bez úpravy ľadu nasleduje 5 samostatných nájazdov každého tímu.
  • Víťazným tímom zápasu sa stáva tím, ktorý v samostatných nájazdoch dal viac gólov. Ak je aj tento stav nerozhodný, pokračuje sa v samostatných nájazdoch po dvojiciach, kým sa nerozhodne o víťaznom mužstve.
  • Konečný výsledok je po predĺžení a samostatných nájazdoch výsledok po troch tretinách, plus jeden gól v prospech víťazného mužstva.
  • Do play off postupuje 8 najlepších mužstiev zo základnej časti extraligy, ktoré sú rozdelené do dvojíc podľa umiestnenia v tabuľke (najlepší s najslabším). Do ďalšieho kola postupuje mužstvo, ktoré vyhrá so svojím súperom 4 zápasy. V semifinálových dvojiciach sa stretnú víťazi 1. a 4. štvrťfinálového páru a 2. a 3. štvrťfinálového páru.
  • Ak je niektorý z hráčov vylúčený a dĺžka vylúčenia po skončení riadnej hracej doby neuplynula, toto vylúčenie pokračuje aj v predĺžení (toto pravidlo platí len počas základnej časti, v play off sa vylúčenie končí uplynutím riadnej hracej doby).
  • Prvý, druhý a prípadný piaty a siedmy zápas sa hrajú na štadióne mužstva, ktoré sa lepšie umiestnilo v základnej časti.