Nitrania zdolali bratislavský Inter pohodlne 102:65

V 38. kole basketbalovej extraligy mužov sa zrodilo vysoké víťazstvo Nitry, Prievidžania prehrali doma s Komárnom 75:79.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 38. kola basketbalovej extraligy mužov:

BK Váhostav-SK Žilina - BK Iskra Svit 94:70 (25:18, 19:22, 24:8, 26:22)

Najviac bodov: Podhorský 21, McCoy 16, Carter 15 - Čosič 22, Znanec 17, Bilík a Míčka po 12

TH: 17/11 - 18/16, trojky: 9 - 6, fauly: 16 - 23, rozhodovali: Ženiš, Tomašovič a Turčin, 600 divákov

V prvom polčase bol priebeh vyrovnaný. Domáci Žilinčania si počínali kolektívnejšie, hostia zo Svitu ťažili z výbornej hry dirigenta Čosiča, ktorý aj presne zakončoval. Po prestávke mala Žilina vynikajúci nástup a v tretej štvrtine prakticky rozhodla o svojom víťazstve, keď túto časť získala jasne 24:8. V záverečných desiatich minútach už iba kontrolovala svoj náskok.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - ŠKP Banská Bystrica 80:64 (23:14, 28:10, 13:15, 16:25)

Najviac bodov: L. Johnson 20, Jefferson a Baldovský po 13 - Hovaňák 14, Rendla 8, Dorazil 7

TH: 19/14 - 11/9, trojky: 4 - 7, fauly: 16 - 17, rozhodovali: Mlynský, Šarišský, Brziak, 1000 divákov

Od úvodného hvizdu rozohrali Spišiaci kolotoč moderných rýchlych kombinačných akcií, a hoci sa im nedarila streľba spoza oblúka, už do prestávky viedli o priepastných 27 bodov (51:24). Po obrátke dali domáci "nohu z plynu" a Banskobystričania vyrovnali hru, ale manko z prvej polovice zápasu už nezmazali. Zo Spiša si napokon odniesli vzhľadom na rozdiel v kvalite hry prijateľnú prehru 64:80.

BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 75:79 (25:24, 15:18, 19:26, 16:11)

Najviac bodov: Szalay 21, Hallett 19, Fears 16 - Berkis 20, Burrows 17, K. Johnson 11

TH: 17/13 - 14/9, trojky: 6 - 8, fauly: 11 - 16, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak a Lamoš, 2100 divákov

V dynamickom stretnutí sa súperi často striedali vo vedení, hosťom z Komárna sa však podarilo v závere tretej štvrtiny odskočiť na rozdiel deviatich bodov (68:59) a to sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. Domáci Prievidžania sa v záverečnej časti zmobilizovali a trikrát sa dotiahli na rozdiel jediného bodu, v závere však dvakrát stratili loptu a bolo po ich nádejach.

BK SPU Nitra - BK Inter Bratislava 102:65 (23:15, 24:16, 29:15, 26:19)

Najviac bodov: Montgomery 30, Grafs a Moore po 15 - Kuffa 13, Ďurana 11, Miloševič a Lukjanec po 9

TH: 33/24 - 25/16, trojky: 4 - 5, fauly: 23 - 24, rozhodovali: Pipíška, Matejčík a Kúkelčík, 500 divákov

Nitrania po dvoch predchádzajúcich nevydarených zápasoch dominovali od úvodných sekúnd. Po prvom polčase viedli nad Interom Bratislava o 16 bodov. Po prestávke domáci pokračovali vo veľmi dobrom predstavení a nepripustili pochybnosti o víťazovi. Otázkou bola iba výška konečného skóre. Stobodovú hranicu v 40. min prekonal Lehman.