AKTUALIZOVANÉ 21:55

Skalica šokovala Poprad, Košice zdolali Nitru 4:3

Hokejisti odpisovanej Skalice prekvapili a v prvom zápase štvrťfinále vyhrali v Poprade 2:0. Skaličania šokovali Poprad, Košice prekvapenie nedovolili.

Gólman Košíc Július Hudáček kryl aj stresu Garipa Salijiho v jasnej pozícii.(Zdroj: TASR)
Aktuálna ponuka zájazdov na futbalové EURO do 21 rokov>>
  • V prvej tretine dali Skaličania dva góly a postarali sa o prekvapenie. Popradskí hokejisti nevstúpili do play off Slovnaft extraligy podľa predstáv a v prvom dueli štvrťfinále prehrali doma so Skalicou 0:2. Góly siedmeho tímu po základnej časti strelili Konečný a Holovič.
  • Aj súboj Košíc s Nitrou mal byť jasnou záležitosťou favoritov. Víťaz základnej časti šokujúco prehrával s Nitrou od 11. min po góle mladého obrancu Daniela Štumpfa. Východniari aj vďaka dvom gólom v úplnom závere prvej tretiny otočili, viedli 3:1, no Nitra zasa vyrovnala. O víťazstve favorita rozhodol necelé dve minúty pred koncom Kristek.
  • Najlepšími strelcami play off sú zatiaľ košický Miroslav Zálešák a nitriansky Ľubomír Korhoň, ktorí dali po dva góly.
  • Ďalšie zápasy sa hrajú opäť v Košiciach a Poprade v piatok o 18.00 h.

1. zápasy play off:

Košice 4:3 Nitra

koniec zápasu

stav série 1:0

Góly: 19. Deyl, 20., 28. Zálešák, 59. Kristek - 11. Štumpf, 36., 40. Korhoň.

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Michal Novák (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš - Gajan, Orolin, 4356 divákov

Zostavy:

Košice: Hudáček – Homer, Tabaček, Deyl, Šterbák, Šeda, Grman, Slimák, Vorel – Pašek, Kristek, Miklík – Bartoš, Gron, Dravecký – Jenćík, Zálešák, Fabuš – Huba, Frolík, M. Haščák.

Nitra: Laco – Fabian, König, M. Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, Janík, Štumpf – Ručkay, Štefanka, G. Saliji – Podstavek, Hrnka, Korgoň – Slovák, M. Kováčik, S. Saliji – Uhnák, Šumichrast

Povedali po zápase:

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Nebolo to ľahké stretnutie, začali sme kŕčovito. Viazla nám rozohrávka, ťažko sme sa dostávali z tretiny. Navyše sme dostali gól po našej chybe. Cez to všetko sme to otočili na 3:1, ale vedenie sme nedokázali udržať. V poslednej tretine to bola hra na jednu bránku. Vytvorili sme si kopec šancí, gól bol úplne zaslúžený."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Toto sú zápasy play off, je to o jednom góle. Zápas bol otvorený až do poslednej minúty, ale bohužiaľ v nej sme dostali gól a prehrali."

Poprad 0:2 Skalica

stav série 0:1

Góly: 8. Konečný, 12. Holovič.

Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Wanvig (Poprad) 10 min za filmovanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Rudý - Štefík, Valach, 2659 divákov

Zostavy:

Poprad: Melicherčík – Rogers, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Kasík, Kramár, Vandas - Wanvig, Ludnberg, Škovira – Kroták, Svitana, Lapšanský – Kopecký, Klouda, Kuľha – Rapáč, Takáč, J. Brejčák.

Skalica: Lakosil – Gründling, Gróf, Kloz, Jankovič, Kumstát, Gula, Jaborník, M. Školiak – R. Školiak, T. Mikuš, Višňovský – Obdržálek, Jarolín, Konečný – Kutálek, Holovič, Šátek – Jurík, Lantoš, Mikušovič.

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Do play off sme vstúpili veľmi zle. Nehrali sme organizovane, ťažko sme sa presadzovali v strednom pásme. Hlavne prvé dve tretiny boli z našej strany veľmi zlé. V záverečnom dejstve sme si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, ale riešili sme ich veľmi nelogicky. Verím, že v nasledujúcom stretnutí nastúpi už iné mužstvo.

Peter Oremus (tréner Skalice): "Chlapci počas 60 minút stopercentne dodržali všetko, čo sme si povedali a pridali sme niečo navyše. Pokryli sme stredné pásmo. Nehrali sme vyložene defenzívne, vytvárali sme si aj šance. Prišli sme sem hrať hokej, nie len brániť."

Ďalší program štvrťfinále:

1. HC Košice (1.) - HK Nitra (8.) - všetky zápasy sa začínajú o 18:00

Stav série 1:0

termíny: 24., 25., 28. februára, 1. marca, resp. 4., 6., 8. marca

Vzájomná bilancia tejto sezóny (z pohľadu Košíc): 4:2 (v), 2:3 pp (d), 6:2 (v), 6:5 (v), 3:2 pp (d), 7:1 (d)

2. HK Poprad (2.) - HK 36 Skalica (7.)

Stav série 0:1

Vzájomná bilancia tejto sezóny (z pohľadu Popradu): 2:1 pp a sn (v), 8:1 (d), 2:4 (v), 5:2 (d), 5:3 (v), 2:3 pp (d)

3. HC 05 Banská Bystrica (3.) - HKm Zvolen (6.)

Stav série 0:0

termíny: 26., 27., februára, 2., 3. marca, resp. 5., 7., 9. marca

4. Slovan Bratislava (4.) - Dukla Trenčín (5.)