AKTUALIZOVANÉ 25. 2. O 10:42

Hamšíkov gól v Európskej lige nepomohol

Slovenský stopér Martin Škrtel nastúpil v drese anglického tímu až v 85. minúte namiesto dánskeho obrancu Daniela Aggera.

Strelec rozhodujúceho gólu Liverpoolu Dirk Kuyt (v popredí) sa teší z gólu so spoluhráčom Martinom Škrtelom.(Zdroj: TASR/AP)
Súboj Škriniar vs. Hamšík v Janove za skvelých 129€ >>

BRATISLAVA. Futbalisti anglického Liverpoolu nedopustili prekvapenie a napokon po víťazstve 1:0 v odvete štvrťfinále Európskej ligy si ako favorit zabezpečili postup cez pražskú Spartu do semifinále. Po bezgólovej remíze pred týždňom na Letnej zvíťazili doma gólom Holanďana Dirka Kuyta až v 86. minúte.

Ďalej postúpil aj Glasgow Rangers s Vladimírom Weissom (hral od 71. minúty). Po domácej remíze 1:1 so Sportingom Lisabon remizovali v odvete 2:2.

Hamšík nepomohol

Ani gól slovenského futbalového reprezentanta Mareka Hamšíka nepomohol Neapolu k postupu medzi najlepšiu šestnástku Európskej ligy 2011. Taliansky tím uhral v prvom zápase s Villarrealom bezgólovú remízu, ale na pôde španielskeho tímu prehral 1:2.

Skóre duelu otvoril Hamšík v 17. min, keď obetavou "rybičkou" zužitkoval center Ezequiela Lavezziho. Ešte pred polčasovou prestávkou však skórovali Nilmar a Giuseppe Rossi a zariadili víťazstvo domácich.

"Škoda prehry. Mali sme na to, aby sme išli ďalej," cituje slová Marka Hamšíka jeho oficiálna internetová stránka. Dvadsaťtriročný ofenzívny stredopoliar sa vrátil aj k svojmu presnému zásahu, ktorý bol pre neho celkovo desiatym v tejto sezóne.

"Taký gól som ešte nedal. Škoda, že za nášho vedenia ešte v prvom polčase Ezequiel nepremenil sólový nájazd na brankára. Ak by ho zužitkoval, zápas by sa vyvíjal inak. Celkovo nám chýbalo troška šťastia," nechal sa počuť Hamšík, ktorého gól oslavovali fanúšikovia "partenopei" tak divoko, že prelomili zábradlie vo svojom sektore a mnohí z nich spadli z výšky na zem.

"Našťastie, vážnejšie sa zranil asi iba jeden priaznivec, ktorého odniesli na nosidlách. Neviem presne, čo sa mu stalo. A výkon arbitra Cakyra? Škoda rečí," poznamenal na záver Marek Hamšík, ktorý bol proti Villarrealu kapitánom Neapola, odohral celý zápas a v 76. min dostal žltú kartu za protesty.

City idú ďalej

Úlohu favorita splnili hráči Manchestru City, ktorí na domácom štadióne zvíťazili nad gréckym Arisom Solún rozdielom triedy 3:0 a po remíze 0:0 v prvom súboji postúpili do osemfinále. Základ ich úspechu položil už v úvode prvého polčasu bosniansky kanonier Edin Džeko, ktorý v rozpätí piatich minút strelil dva góly a konečné skóre uzatvoril v 75. minúte Toure.

Do ďalšej fázy prešlo suverénne aj Dynamo Kyjev. Ukrajinci v prvom zápase vyhrali nad Besiktasom vysoko 4:1 a doma zdolali istanbulský klub dokonca 4:0. Bez problémov pokračuje aj Ajax Amsterdam, ktorý v odvete zdolal Anderlecht Brusel 2:0 a celkovým skóre 5:0 si zaistil miestenku v osemfinále. Futbalisti Sportingu Braga dokázali zmazať jednogólové manko z úvodného zápasu a na domácej pôde vyradili Lech Poznaň, keď triumfovali 2:0.