AKTUALIZOVANÉ 19:39

Plzeň vyhrala nad Hradcom, Bakoš s gólom

V úvodných sobotňajších dueloch 18. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Gambrinus ligy 2010/2011 sa predstavili štyri mužstvá, ktorých dresy obliekajú hneď niekoľkí Slováci.

PRAHA. V sobotňajšom stretnutí 18. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Gambrinus ligy 2010/2011 hrala Mladá Boleslav na pôde FK Příbram nerozhodne 0:0, keď ani Lukáš Opiela nevedel pomôcť svojmu tímu k trom bodom. Jakub Rondzik a Milan Jurdík obliekajúci dres domáceho tímu presedeli duel len na lavičke náhradníkov.

V druhom zápase nebola núdza o góly, keď v súboji medzi 1. FC Slovácko a Bohemians 1905 padli hneď štyri. Zo súboja vyšli víťazne hráči hosťujúceho celku v pomere 3:1, keď sa v priebehu 18 minút dva krát presadil Štohanzl.

V bráne Slovácka sa nedarilo Slovákovi Miroslavovi Filipkovi, ktorý inkasoval aj po tretíkrát z kopačky Kaufmana v 79. minúte. Na strane Slovácka sa do štatistík zapísal aj ďalší Slovák Tomáš Košút, ktorý v 65. minúte dostal žltú kartu.

Naopak darilo sa Igorovi Držíkovi, ktorý odohral celý duel a radosť z výhry mohol mať aj Martin Cseh, ktorý však iba sedel na lavičke náhradníkov.

V treťom zápase medzi FC Viktoria Plzeň a FC Hradec Králové sa mohli predstaviť na ihrisku až štyria slovenskí hráči na strane domácich, ale príležitosť dostali len dvaja. Od začiatku stretnutia hral Michal Ďuriš, ktorého v 70. min vystriedal Marek Bakoš. Táto výmena sa ukázala ako veľmi efektívna, keďže Bakoš už o dve minúty na to strelil gól.

O osem minút neskôr viedla Plzeň už dvojgólovým rozdielom, keď sa do listiny strelcov zapísal aj Kolář. V 90. minúte sa Hradci Králové podarilo už len skorigovať výsledok na 2:1 gólom Hochmeistera.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 18. kola najvyššej českej futbalovej súťaže - Gambrinus ligy 2010/2011:

1. FK Příbram - Mladá Boleslav 0:0

Jakub Rondzik a Milan Jurdík (obaja Příbram) duel presedeli len na lavičke náhradníkov, Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) odohral celý duel a v 85. minúte dostal žltú kartu

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 1:3 (0:2)

Góly: 66. Kordula - 14., 32. Štohanzl, 79. Kaufman

Miroslav Filipko a Tomáš Košút (obaja 1. FC Slovácko) odohrali celý zápas a Tomáš Košút dostal v 65. minúte žltú kartu, Martin Cseh presedel celý zápas na lavičke náhradníkov a Igor Držík (obaja Bohemians 1905) odohral celý zápas

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 2:1 (0:0)

Góly: 72. BAKOŠ, 80. Kolář - 90. Hochmeister

Tomáš Hajovský a Miloš Brezinský presedeli celý duel na lavičke náhradníkov, Marek Bakoš striedal v 70. minúte a v 72.min strelil gól, Michal Ďuriš hral od začiatku stretnutia a v 70. minúte bol vystriedaný (všetci FC Viktoria Plzeň)