Nitra viedla dve tretiny, Košice krok od postupu

(Autor: TASR)
Jozef Kotris|28. feb 2011 o 18:05

Tretie štvrťfinálové zápasy priniesli prvé predĺženie v play off tejto sezóny. Domáci viedli dve tretiny, Košice aj tak vyhrali v Nitre po samostatných nájazdoch.

PLAY OFF 2010/11

• Prekvapujúci úvod zápasu medzi Nitrou a Košicami. Víťaz základnej časti šokujúco ešte v tretej tretine prehrával na ľade ôsmeho tímu 0:2.
  • Nitra dala góly v priebehu 126 sekúnd, góly dali v 23. min Garip Saliji a následne Miroslav Kováčik. Jenčíkov gól naštartoval východniarov, tí pritlačili a Nitrania nezvládli záver kondične.
  • Vyrovnal necelé štyri minúty pred koncom Fabuš a vynútil si prvé predĺženie v tohtoročnom play off.
  • V predĺžení gól nepadol, v nájazdoch sa presadili Bartoš a Kristek.
  • Kośice tak prekvapenie nedovolili a napokon vedú v sérii 3:0.
  • V druhej tretine videli diváci nebezpečný zákrok, Marek Vorel narazil o mantinel Ľubomíra Korhoňa, no dostal iba dve minúty.
  • Poprad sa dostal do vedenia v sérii so Skalicou, na ľade Záhorákov vyhral 2:1. Gól domácich dal v 9. minúte Šátek, v druhej tretine otočil stav Škovira.
  • V úvode tretej tretiny neudržali hráči emócie a divákom takmer predviedli tri bitky. Všetko včas zastavili rozhodcovia a tak si diváci neprišli na svoje. Wanvig a Michal Školiak dostali vyšší päťminútový trest, plus osobný do konca zápasu.
  • V záverečnej hre bez brankára už gól nepadol.
  • Štvrťfinále pokračuje v utorok od 18.00 hod opäť v Nitre (Košice môžu rozhodnúť o postupe) a v Skalici. Duel zo Záhoria ponúkne Sport1 naživo, zápasy sa dajú sledovať aj na live.huste.tv. Slovenský rozhlas vysiela od 18.30 živé vstupy z oboch štadiónov a ani sme.sk nebude s online prenosom chýbať.

Nitra - Košice 2:3 po nájazdoch

koniec zápasu

stav série 0:3

Góly: 23. G. Saliji, 25. M. Kováčik - 43. Jenčík, 57. Fabuš, nájazdy premenili Bartoš a Kristek

Rozhodovali: Baluška, Jonák - Brath, Horínek, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Laco - Fabian, König, Novák, Duben, Gábriš, Ďurák, Janík - Ručkay, Štefanka, Čaládi - Podstavek, Chrenko, Korhon - Slovák, Kováčik, Uhnák - S. Sajili, Hrnka, G. Saliji

Košice: Hudáček - Homer, Tabaček, Deyl, Šterbák, Šeda, Grman, Huba, Baláž - Pašek, Kristek, Miklík - Bartoš, Gron, Dravecký - Jenčík, Zálešák, Fabuš - Vorel, Frolík, Haščák.

"Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas, lebo Nitra má dobré mužstvo a doma je výrazne podporovaná fanúšikmi. Prvú tretinu sme zvládli, ale nástup do druhej sme zaspali a súperovi sme dovolili dať dva góly," hodnotil po víťaznom súboji kapitán oceliarov Peter Bartoš, ktorý bol napokon autorom rozhodujúceho samostatného nájazdu.

"Naše mužstvo ukázalo, že dokáže bojovať. Dreli sme do konca zápasu a vyrovnali sme. Nájazdy, to je o šťastí," pokračoval skúsený 37-ročný rodák z Martina. Jeho spoluhráči až závere tretieho dejstva dokázali zmazať manko súpera a napokon získať ďalšie víťazstvo. "Chýbal nám pohyb a domáci príkladne bojovali. V prvých dvoch tretinách sme nedostávali súpera pod tlak a neprinútili sme ho robiť chyby. Až v poslednom dejstve naše mužstvo zmenilo prístup, začalo bojovať a dokázalo otočiť," dodal Bartoš.

Po stretnutí bolo v nitrianskej kabíne smutno, veď domáci stratili dvojgólové vedenie v súboji s úradujúcim majstrom.

"Košice sme mali na lopate už druhýkrát. Opäť sme to pokašlali, lebo dve tretiny sme boli lepším tímom. Vôbec nebolo vidieť tabuľkový rozdiel po základnej časti. V tretej časti sme upustili od našej hry, súper nás napádal v našom obrannom pásme, kopili sme chyby a Košiciam sa podarilo vyrovnať," povedal po stretnutí Marek Slovák.

"Škoda dvoch inkasovaných, pretože padli po našich hrúbkach. Nitrania sa však ani za nepriaznivého stavu nevzdávajú a oceliarom chcú postup do semifinále poriadne strpčiť. "Naši fanúšikovia si zaslúžia víťazstvo. Zajtra to chceme vybojovať pre nich. Ešte nie je dobojované! Keď budeme hrať tak ako dnes a prikloni sa na našu stranu aj šťastie, tak nás možno ešte niekoľko zápasov čaká."

Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Podali sme veľmi dobrý výkon, bohužiaľ prehrali sme druhýkrát veľmi nešťastne. Aj taký je šport. V niektorých fázach stretnutia sme boli lepší, no záver sme neustáli. Bol to zápas hodný play off a diváci museli byť spokojní. Ešte sa nevzdávame. Kým nebude rozhodnuté, chceme súpera hrýzť."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Neboli sme spokojní s predvedeným výkonom ani s výsledkom po prvých dvoch tretinách. Po zmenách v zostave naša hra ožila, vytvorili sme si tlak i šance a podarilo sa nám vyrovnať. Zvládli sme aj samostatné nájazdy a tak sme vyhrali."

Skalica - Poprad 1:2

stav série 1:2

Góly: 9. Šátek - 25. a 30. Škovira

Skalica: Lakosil - Grűndling, Škadra, Kloz, Jankovič, Kumstát, Gula, Jaborník, M. Školiak - R. Školiak, T. Mikúš, T. Višňovský - Obdržálek, Jarolín, Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - Jurík, Lantoš, Mikušovič.

Poprad: Lipovský - Rogers, Suchý, Jasečko, Kramár, Kledrowetz, Kasík - Wanvig, Lundberg, Škovira - Kroták, Mlynarovič, Lapšanský - Kopecký, Klouda, Kuľha - Rapáč, Takáč, Svitana

Rozhodovali: J. Konc, Rudý - Jankovič, Stano, vylúčení: 5:7, navyše: Mikušovič 10 minút za údery, M. Školiak 10+DKZ za údery - Rapáč 10 minút za údery, Wanvig 5+10+DKZ za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 48. Škarda za Školiaka, 2836 divákov

Pálffy videl prehru svojich

Brankár Lipovský žiaril na ľade, kde hokejovo vyrastal

SKALICA. Na prvý domáci zápas Skalice v play off sa prišiel pozrieť aj jej bývalý kapitán Žigmund Pálffy, ktorý túto sezónu vypustil, ale víťazstva svojho tímu sa nedočkal. Vo výbornej atmosfére pred vypredaným hľadiskom videl statočný boj Skaličanov, no skúsenejší a herne zrelší tím Popradu v druhej tretine obrátil skóre a vedenie už nepustil z rúk. Poprad vedie v sérii 2:1 na zápasy.

Tímy siahli na dno síl

Oba tímy siahli v stretnutí na dno síl. Skalicu podržal najmä v prvej tretine výbornými zákrokmi brankár Lakosil, hneď v prvej minúte zneškodnil gólovú šancu Lapšanského. V 9. minúte využili domáci hrúbku popradského obrancu Brejčáka za Lipovského bránkou a Šátek zblízka po Holovičovej prihrávke otvoril skóre.

Hostí gól nerozhádzal. Hrali rýchly, kombinačný hokej a trpezlivo vyčkávali na šance. Dočkali sa v druhej tretine.

Rozhodla druhá tretina

Najprv v 26. minúte sa dostal k odrazenému puku Mlynarovič a vyrovnal skóre. O štyri minúty neskôr v presilovke Klouda uvoľnil Škoviru a popradský krídelník bekhendovou strelou rozhodol.

V druhej polovici zápasu už všetky strely domácich zneškodnil najlepší hráč na ľade brankár Lipovský. Odchovanec skalického hokeja ukázal, že je hráčom pre play off. Obranu víťazného tímu skvele dirigoval Suchý.

V nervóznej poslednej tretine sa ľad na chvíľu premenil na ring, mladí hráči zo štvrtých útokov sa pustili do pästných výmien, ale aj v tých mali Popradčania prevahu.

Ondrej Gajdoš

Peter Oremus, tréner Skalice: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, no na našej strane bola nepresná koncovka. Jednoducho je po zápase. Musíme sa pripraviť na zajtra."

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Úvod zápasu patril domácim. Hneď na začiatku sme urobili chybu a ponúkli sme šancu súperovi. Až v závere tretiny sme sa presadili. Od druhej časti sme prevzali iniciatívu a strelili gól. V treťom dejstve bolo veľa vylúčených. Bolo to vidieť i na hre. Snažili sme sa ju kontrolovať. Na oboch stranách bol vynikajúci výkon brankárov."

Ďalší program štvrťfinále:

1. HC Košice (1.) - HK Nitra (8.) - všetky zápasy sa začínajú o 18:00

Stav série 3:0

termíny: 24., 25., 28. februára, 1. marca, resp. 4., 6., 8. marca

Vzájomná bilancia tejto sezóny (z pohľadu Košíc): 4:2 (v), 2:3 pp (d), 6:2 (v), 6:5 (v), 3:2 pp (d), 7:1 (d)

2. HK Poprad (2.) - HK 36 Skalica (7.)

Stav série 2:1

Vzájomná bilancia tejto sezóny (z pohľadu Popradu): 2:1 pp a sn (v), 8:1 (d), 2:4 (v), 5:2 (d), 5:3 (v), 2:3 pp (d)

3. HC 05 Banská Bystrica (3.) - HKm Zvolen (6.)

Stav série 0:2

termíny: 26., 27., februára, 2., 3. marca, resp. 5., 7., 9. marca

4. Slovan Bratislava (4.) - Dukla Trenčín (5.)

Stav série 2:0