Basketbalisti B. Bystrice zdolali Svit 94:87

SITA|2. mar 2011 o 20:37

40. kolo basketbalovej extraligy mužov prinieslo výlučne víťazstvá domácich tímov.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 40. kola basketbalovej extraligy mužov:

ŠKP Banská Bystrica - BK Iskra Svit 94:87 (22:19, 26:18, 12:22, 34:28)

Najviac bodov: Rendla 24, Immink a Hovaňák po 17 - Čosič 27, Smith 26, Míčka 11

TH: 31/27 - 33/21, trojky: 9 - 3, fauly: 26 - 24, rozhodovali: Pipíška, Margala a Bohucký, 700 divákov

V dôležitom zápase o účasť v play-off domáci dobre začali a v 8. min bolo 16:10. Keď basketbalisti ŠKP viedli v 18. min 43:30 zdalo sa, že stretnutie bude ich ľahkou záležitosťou. Tretiu štvrtinu však Banskobystričania úplne pokazili, hostia sa prebrali a otočili nepriaznivý stav.

V 33. min viedol Svit 67:66. Domáci hráči sa však potom opäť nadýchli a výbornou koncovkou, najmä z trestných hodov, dosiahli tretie víťazstvo v sezóne so Svitom, čo môže zavážiť v konečnom účtovaní v boji o play-off v tohtoročnej extralige. Zaujímavosťou bolo až šesť vyfaulovaných hráčov na oboch stranách.

MBK Handlová - BK Inter Bratislava 89:70 (30:22, 18:16, 19:16, 22:16)

Najviac bodov: Delič 21, Miloševič 19, Golian 17 - Gavran 17, Ďurana 13, Lukjanec 12

TH: 11/9 - 16/11, trojky: 10 - 5, fauly: 21 - 18, rozhodovali: Ženiš, Tomašovič a Donát, 700 divákov

Od začiatku stretnutia sa hral príťažlivý basketbal. Handlovčania išli do vedenia a vytvorili si desaťbodový náskok. Po zmene strán domáci skvalitnili defenzívu, presadzovali sa aj strelecky a napokon dotiahli duel s Interom bez väčších problémov do víťazného konca.

BK Váhostav-SK Žilina - Astrum Levice 97:74 (28:19, 27:22, 21:12, 21:21)

Najviac bodov: McCoy 27, Carter 19, Hoferica 11 - Henderson 19, English 15, Urland a Koštomaj po 9

TH: 22/19 - 18/13, trojky: 10 - 5, fauly: 21 - 24, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Daňo, 700 divákov

Žilinčania odohrali veľmi vydarený zápas, súpera predčili v útoku aj obrane. Domáci basketbalisti držali počas celého duelu taktovku vo svojich rukách. Hosťom citeľne chýbala dvojica Bernard a Toroman.

BK SPU Nitra - MBK Rieker Komárno 74:52 (13:16, 22:12, 22:12, 17:12)

Najviac bodov: Bosák 24, Montgomery 20, Grafs 10 - Burrows 21, K. Johnson 10, Jones 7

TH: 19/14 - 18/13, trojky: 4 - 3, fauly: 15 - 21, rozhodovali: Brziak, Szibilla a Mlynský, 600 divákov

Hostia začali lepšie, v 3. min viedli 7:0, keď domácim vypadávali lopty z koša. Do konca prvej štvrtiny Nitrania dokázali iba mierne skorigovať manko na rozdiel troch bodov. V tejto časti mali domáci problémy najmä s Burrowsom, ktorý zaznamenal 11 bodov.

V druhej štvrtine domáci basketbalisti postupne začali ukrajovať z náskoku hostí a v 17. min po trojke Erwina išli prvýkrát do vedenia 24:23. Od tejto chvíle bola vo vedení už len Nitra, ktorá svoj náskok do konca zápasu stále zvyšovala a napokon triumfovala o 22 bodov.

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalisti B. Bystrice zdolali Svit 94:87