AKTUALIZOVANÉ 21:43

Trenčín sa udržal v sérii so Slovanom, Zvolen vyhral po nájazdoch

Bratislavský Slovan premrhal po prehre 1:2 s Trenčínom šancu na postup do semifinále play off extraligy. Zvolen vyhral v B. Bystrici po samostatných nájazdoch a v sérii vyhráva 3:2.

Zvolenskí hokejisti Peter Pucher a Peter Barinka.(Zdroj: SITA)

PLAY OFF 2010/11:

• Trenčania udreli už v tretej minúte gólom Sekeráša, ale to bolo z gólov v prvej tretine všetko.
  • Obe muzstvá začali druhú časť zápasu aktívne, ale Trenčín zvýšil na 2:0 až v 32. minúte, keď po chybe domácej obrany skóroval Jánoš.
  • Gól Slovana nepadol ani na začiatku tretej tretiny, keď Kapuš nepremenil trestný nájazd, ktorý bol nariadený po faule Sekeráša.
  • V 54. minúte fauloval Slovanista Hujsa Chovana, ktorý sa len s pomocou spoluhráčov dopotácal na striedačku. Hujsa dostal 2 minúty a osobný trest 10 minút.
  • Slovan si v 59. minúte vzal time-out, šance vyrovnať znížil vylúčený Kapuš, ktorý dostal spolu s Chovanom 10 minút za zhodenie rukavíc. Domáci už gól dať nedokázali, Trenčín znížil stav série na 2:3.
  • V polovici prvej tretiny mali Bystričania dve veľké príležitosti otvoriť skóre, ale brankár Škrečko bol pozorný.
  • Gól nepadol ani v druhej časti hry, zato v tretej tretine najskôr v 54. minúte otvoril skóre Zvolenčan Tománek, a následne Bystričania vyrovnali už o päť minút z hokejky Hlinku.
  • Ďalšie góly už v riadnom hracom čase nepadli, preto nasledovalo predĺženie. V ňom diváci gól nevideli.
  • Nájazdy zvládli jednoznačne lepšie hostia, Baláž aj Škvaridlo skórovali, z Bystričanov sa to nepodarilo Lažovi ani Šechnému. Zvolenčania majú mečbal, na vlastnom ľade môžu v prípade výhry postúpiť do semifinále.

Piate zápasy štvrťfinále play off

Banská Bystrica - Zvolen

1:2 sn

(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Stav série 2:3

Góly: 54. L. Čierny - 59. Miroslav Hlinka (Lažo, Kútny), rozhodujúci sam. nájazd premenil Baláž

Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Grečko, M. Orolin, Tvrdoň, 3430 divákov

B. Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cuník, Kolba, Vizváry, Kubka, Bambúch, Biro, Vantroba - Tománek, Hudec, Hvila - Lažo, Hlinka, Weissmann - Sýkora, Šechný, Paľov - Rumpel, Češík, Kútny

Zvolen: Škrečko - Čierny, Juraško, Ďaloga, Bokroš, Valach, Hraško - Otčenáš, Pucher, Chovan - Škvaridlo, L. Jurík, Baláž - Barinka, Trochta, Leskovjanský - Levinskij, M. Jurík, Zuzin

Hodnotenie trénerov:

Milan Staš, tréner B. Bystrice: "Bol to opatrný hokej, dôležité bolo, kto strelí prvý gól. Súper nám ho aj dal, podarilo sa nám šťastne vyrovnať, no žiaľ, v nájazdoch sme tentoraz vybuchli, aj keď sme sa veľmi na ne spoliehali."

Jozef Škrak, tréner Zvolena: "Obe mužstvá vsadili na pevnú defenzívu, brankári a obrany pracovali perfektne. Opäť sme dostali nešťastný vyrovnávajúci gól, v predĺžení sa každý spoliehal na svoju silu v nájazdoch. Hráči podali jeden zodpovedný koletívny výkon, vyzdvihol by som brankára Škrečka, Ukázalo sa, že hokejový boh je spravodlivý."

Slovan - Trenčín

1:2

(0:1, 0:1, 1:0)

Stav série 3:2

Góly: 57. Uram (M. Bakoš) - 3. Sekeráš, 33. O. Ďuriš (Jánoš, E. Bednár).

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: 1. Hájek na 10 min za napadnutie hlavy a krku, 54. Hujsa na 10 min za napadnutie hlavy a krku, Kapuš na 10 min za zhodenie rukavíc - Martin Chovan na 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - M. Novák, Stano, 3380 divákov.

HC Slovan Bratislava: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, Rullier, Kováčik, Preisinger, Bohunický - Bakoš, Nedorost, Hujsa - Uram, Bulík, Lipiansky - Skokan, Kapuš, Buc - R. Huna, Hudáček, Ri. Huna

Dukla Trenčín: Kováč - Sekeráš, Bednár, Hruška, Trefný, Chovan, Tomko, Jarábek, Ružička - Pardavý, Blatný, Kopecký - Tybor, Gašparovič, Tvrdoň - Mikula, Ďuriš, Jánoš - Naurov, Daňo, Koložváry

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Keď nedáme gól, nedá sa vyhrať. Odišla nám doterajšia efektivita, súper nám nedal veľa priestoru. Tam sme zlyhali, musíme sa viac tlačiť do brány. Ideme však ďalej, séria sa nekončí, musíme sa dať dokopy a do Trenčína vyraziť kolektívne a bojovne."

Dušan Gregor, tréner Dukly: "Rozhodol tímový a disciplinovaný výkon, pričom nechýbalo ani potrebné srdiečko a šťastíčko, ktoré pri nás nestálo v predošlých troch zápasoch. V tretej tretine sme sa dostali pod veľký tlak, ale myslím si, že sme zaslúžene znížili stav série a tešíme sa na domáci zápas."

baráž o účasť v extralige 2011/12, 2. zápas

Žilina - Piešťany

4:2

(2:0, 2:2, 0:0)

Stav série 2:0

Góly: 5. Hájnik (Kokavec, Hreus), 12. Hájnik (Drevenák, Troliga), 38. Kokavec (Hreus, Nemec), 40. Dlouhý (Kokavec, Nemec) - 27. Bučka (Učeň, Lušňák), 32. Zajac (Peško, Bučka). Rozhodovali: Kubuš, Gašparík - Valach, Gajan, vylúčení: 8:6, navyše: F. Novák 10 minút za nešportové správanie, Zajac (obaja Piešťany) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2747 divákov

Žilina: Murín - Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, Horský, Leško - Smotrila, Vala, Faith - Nemec, Hreus, Kokavec - Petruška, Rataj, Stupka - Hájnik, Troliga, Drevenák

Piešťany: Tomek - A. Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, K. Grman, Poláček, Magušin - Baran, Prokop, Pupák - Románek, Peško, Haring - Gálik, F. Novák, Lušňák - Rybárik, Učeň, Chylo

Róbert Rehák, asistent trénera Žiliny: "Prvá tretina z našej strany bola veľmi dobrá. Skvelo sme korčuľovali a dali sme dva góly. V druhej časti sme nepochopiteľne vypadli, robili sme chyby. Nestrieľali sme a nedostávali sa do šancí. Dvoma presnými zásahmi sme sa našťastie z toho dostali. Zápas bol kvalitný a som rád, že vedieme 2:0. Do Piešťan pôjdeme pomalým krokom za udržaním."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Prvá tretina bola obdobná ako v prvom zápase, teda z našej strany zlá. Rozdiel bol v tom, že sme dostali dva góly. V druhej časti sme predviedli asi najlepší hokej. Vyrovnali sme. Mali sme potom možno trochu viac brániť, ale bohužiaľ sme hrali otvorene a opäť dvakrát inkasovali. Myslím, že Žilina je zdolateľná a doma sa pokúsime sériu vyrovnať."