Basketbalisti Žiliny zdolali Komárno 95:90

V 41. kola extraligy mužov v basketbale porazil Žilinský Váhostav Komárno 95:90.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 41. kola extraligy mužov v basketbale:

MBK Rieker Komárno - BK Váhostav-SK Žilina 90:95 po predĺžení (22:16, 26:15, 14:20, 17:28 - 11:16)

Najviac bodov: Burrows 24, Berkis 18, Jones 15 - Carter 36, McCoy 26, Hoferica 12

TH: 13/11 - 31/24, trojky: 7 - 7, fauly: 28 - 21, rozhodovali: Ženiš, Szibilla a Turčin, 950 divákov

Domáci začali stretnutie lepšie. Skóre neustále narastalo v ich prospech, v 13. min viedli už 28:18 a po trojke Juríka v 19. min dokonca 44:29. Aj po veľkej prestávke domáci spočiatku zvyšovali náskok, v 23. min vyhrávali 52:31.

Postupne však hostia začali ukrajovať z náskoku domácich, čo sa naplno ukázalo v poslednej štvrtine. V 37. min sa hostia dostali do vedenia 70:69 a až do konca bol duel dramatický. Nasledovať muselo nakoniec predĺženie a v ňom mali pevnejšie nervy Žilinčania.

Astrum Levice - MBK Handlová 86:74 po predĺžení (18:8, 15:23, 17:16, 20:23 - 16:4)

Najviac bodov: Kostomaj a English po 18, Henderson a Klein po 11 - Delič 27, Gavlák 14, Golian 11

TH: 32/23 - 18/13, trojky: 5 - 9, fauly: 22 - 25, rozhodovali: Brziak, Hančík a Mlynský, 2200 divákov

Úvodnú štvrtinu začali domáci pomerne dobre a získali desaťbodové vedenie (18:8). V druhej štvrtine sa hostia zlepšili, začalo sa im dariť a postupne znižovali manko. Po zmene strán už nedokázalo ani jedno mužstvo získať väčší náskok. Domáci viedli neustále tesným rozdielom. Po tretej časti zápasu bol stav 50:47.

V poslednej štvrtine domáci niekoľkokrát viedli o päť až šesť bodov, no v závere Golian úspešnou trojkou vyrovnal na 70:70. V predĺžení už boli domáci jasne lepší a nakoniec vyhrali o 12 bodov 86:74.

BC Prievidza - BK SPU Nitra 81:76 (24:19, 22:15, 16:19, 19:23)

Najviac bodov: Fears 16, Uhlíř 13, Szalay 11 - Bosák 19, Moore 13, Žiak 11

TH: 18/12 - 16/13, trojky: 7 - 3, fauly: 17 - 14, rozhodovali: Janáč, Kúkelčík a Hrabuvčin, 2500 divákov

Domáci boli väčšinu stretnutia lepším tímom, v 25. min viedli najvyšším 20-bodovým rozdielom (58:38). Súper postupne zmenšoval rozdiel a v 38. min dokonca svietilo skóre 77:74, ale Moore nepremenil svoj trojkový pokus, a tak sa v dramatickom závere podarilo domácim udržať veľmi dôležité víťazstvo.

Prievidžania v dvoch dueloch po sebe zdolali lídra tabuľky, minulú sobotu uspeli v domácom prostredí aj proti Spišskej Novej Vsi.

BK Inter Bratislava - ŠKP Banská Bystrica 63:59 (10:11, 14:15, 17:17, 22:16)

Najviac bodov: Mičuda 14, Gavran 13, Žilík a Kuffa po 9 - Velčič 15, Hovaňák 13, Rendla 12

TH: 20/14 - 17/9, trojky: 5 - 6, fauly: 23 - 20, rozhodovali: Gabara, Šramko a Donát, 500 divákov

Domáci Inter urobil v úvode zápasu veľa chýb v útoku a prvý kôš z hry dal až v piatej minúte. V polovici druhej štvrtiny prehrával po šnúre 0:7 o šesť bodov (16:22). V 22. min síce domáci vyrovnali na 26:26, ale o štyri minúty už prehrávali o desať bodov (28:38).

O výsledku sa rozhodovalo až v posledných dvoch minútach zápasu. Inter najskôr vyhrával o bod (54:53), ešte dvadsať sekúnd pred koncom bolo vyrovnané (57:57). V závere však Bratislavčania potvrdil 9,6 sekundy pred koncom svoje víťazstvo a stále majú šancu na play-off.