Basketbalistky Šamorína zdolali Slovanistky 77:58

SITA|5. mar 2011 o 21:43

V slovenskej extralige žien v basketbale porazil tím UKF Nitra Prešovčanky 61:59, Slovanistky podľahli Šamorínu 58:77.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí slovenskej extraligy žien v basketbale:

Skupina o 1. - 6. miesto - 24. kolo:

BK PU Bemaco Prešov - BK Inpek UKF Nitra 59:61 (18:16, 8:13, 11:17, 22:15)

Najviac bodov: Risperová 18, Ciappinová 12, Zentková 11 - Guzmanová 20, Dostyová 17, Krč-Turbová 9

TH: 27/17 - 20/11, trojky: 2 - 6, fauly: 21 - 26, rozhodovali: Pipíška a Tomašovič, 300 divákov

Tabuľkoví susedia hrali o čo najlepšie umiestnenie pred play-off. Súboj bol vyrovnaný, avšak v tretej štvrtine odišla Prešovu streľba a Nitra si vytvorila 9-bodový náskok. V poslednej časti Prešov zlepšil obranu a odkrajoval z náskoku. Dve minúty pred koncom sa dotiahol na jeden bod, no napokon sa tešili hostky.

Skupina o 7. - 9.. miesto - 22. kolo:

BK Slovan Bratislava - ŠBK Šamorín 58:77 (10:14, 18:13, 16:22, 14:28)

Najviac bodov: Talajková 22, Riecka 15, Križmová 9 - Sujová 22, Filipová 20, Mullerová-Garnerová 16

TH: 5/4 - 28/21, trojky: 4 - 4, fauly: 21 - 13, rozhodovali: Fuska a Kuzmiak, 220 divákov

V dôležitom zápase o záchranu v najvyššej súťaži ukázali oba tímy v prvom polčase nervózny výkon. Bratislavčanky viedli v 16. min sľubne 25:20 a vyhrali prvý polčas 28:27. Po zmene strán sa presadila širšia lavička Šamorína. Hosťujúci tím urobil od 32. do 36. min rozhodujúcu 14-bodovú víťaznú šnúru, počas ktorej sa skóre zo 48:53 zmenilo na 48:67.

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalistky Šamorína zdolali Slovanistky 77:58