Prečo Slovan ešte nie je v semifinále (5 otázok play off)

Tri zo štyroch sérií hokejového play off pokračujú v nedeľu a pondelok šiestimi zápasmi. Tu je päť aktuálnych extraligových otázok.

Oliver Ďuriš po góle do bránky Slovana.(Zdroj: SITA)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

Tri zo štyroch sérií hokejového play off pokračujú v nedeľu a pondelok šiestymi zápasmi. Tu je päť aktuálnych extraligových otázok.

Vypadnú Košice vďaka vyše týždňovej pauze z rytmu?

• Len ťažko. Tím počúva trénera Čadu na slovo ako verný pes svojho pána. Skôr ako nerozohranosť môže oceliarom skomplikovať cestu do finále súper, ktorý začne hrať do tela. Nitra mala šancu v zápasoch, v ktorých sa jej hráči nevyhýbali fyzickému kontaktu. V ostatných bolo jediným osobným kontaktom s Košičanmi pozápasové podávanie rúk po prehrách so skóre 0:11.
  • Všetka česť trénerovi Nitry Branislavovi Okuliarovi. Mužstvo prevzal na poslednom mieste, nakoniec ho dostal do play off. Pred našimi očami vyrástol nový Peter Oremus (dobrý mladý kouč).

Môže ešte Skalica postúpiť na úkor kamzíkov z Popradu?

• Hoci hrajú zeleno-bieli šiesty zápas doma, na semifinále to nevyzerá. Nie po odkliatí skalickej bránky útočníkmi spod Tatier v piatom zápase. Poltucet gólov za Lakosilovým chrbátom dodá kamzíkom sebavedomie, aj keby sa séria ešte vrátila do Popradu.
  • Poprad je pre mňa stále najvážnejším kandidátom na finále, dokonca si myslím, že sa cestou domov po dnešnom zápase budú už baviť o možných súperoch v ďalšom kole.

Prečo nie je každá séria ako Banská Bystrica – Zvolen?

• Lebo sa nie vždy v play off strednú prirodzení rivali, navyše susedia. Hráči lietajú po ľade, ako keby sa už zajtra hrať nemalo, výborní brankári púšťajú len tečované góly a dorážky zo skrumáží – aj to v posledných minútach tretej tretiny. Nakoniec nájazdy a pevnejšie nervy hostí - každý zápas domáci prehrali. Nikto sa nebude čudovať, keď sa Bystričania a Zvolenčania pobijú aj o lístky na siedmy zápas a v ňom sa rozhodne po predĺžení.
  • Okrem fanúšikov víťazného družstva sa najviac budú zo série tešiť semifináloví súperi. Narazia na emocionálne úplne vyšťaveného súpera.

Kto môže za to, že Slovan ešte nie je v semifinále?

• Určite nie rozhodca, opľutý a obliaty bratislavskými fanúšikmi po zápase. Uznáto každý, kto zápas videl a nemá v žilách belasú krv. Belasí prvých 55 minút šiesteho duelu v Ružinove prespali. Uram päť minút pred koncom znížil, no už bolo neskoro. Dukla môže dokonať druhý obrat z 0:3 v histórii slovenskej extraligy. Pre fanúšikov vojakov by také vyradenie najväčšieho rivala bolo možno cennejším ako titul.
  • Bratislavčania majú napriek dvom prehrám oporu v Konrádovi v bráne. V dresoch Dukly s číslami, ktoré preslávili Demitra a Gáborík, hviezdia mladí Gašparovič s Tyborom.

Mali by hrať na MS hráči, ktorí dva mesiace pred ich začiatkom neodohrajú súťažný zápas?

• Majstrovstvá sveta sa v Bratislave začnú o 54 dní a veľa hokejistov zo širšieho kádra reprezentácie má po sezóne. Legionári z KHL či českej Extraligy skončili v kluboch, buď sa do play off neprebojovali, alebo vypadli v prvých kolách. Do konca apríla budú len trénovať a hrať prípravné duely. Dominik Hašek sa reprezentácie vzdal, byť v topforme dva mesiace po poslednom súťažnom zápase si netrúfol.
  • Netvrdím, že majú hrať len hráči, ktorí budú v zápasovom tempe do apríla, no snáď je diskusia o tých, ktorí skončili začiatkom marca, legitímna. Dúfajme, že z nich nebude polovica výberu.

Autor je hokejový fanúšik, na Mediálne.sk každý týždeň komentuje dianie v médiách a šoubiznise.