Miami so štvrtou prehrou v rade, Lakers zdolali San Antonio 99:83

Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili nad San Antoniom, o prekvapenie sa postarali hráči Chicaga v Miami.

NEW YORK. V sobotňajších zápasoch vyšli hosťujúce tímy úplne naprázdno, zato o deň neskôr sa najväčšie prekvapenia rodili práve na úkor domácich favoritov.

O prvé sa postaralo Chicago v Miami, keď mužstvu okolo LeBrona Jamesa, Dwyana Wada a Chrisa Bosha uštedrilo v priamom súboji o druhú priečku Východnej konferencie štvrtú prehru v rade. Individualistický herný prejav Heat v tejto sezóne na Bulls neplatí, tomuto súperovi podľahli aj v treťom vzájomnom dueli v sezóne.

V nedeľu síce viedli v prvom polčase už o 12 bodov a ešte 18 sekúnd pred koncom 86:84, ale dva fauly na Luola Denga znamenali obrat a záverečné pokusy Jamesa a Wada už k zmene skóre neviedli - 86:87.

"Miami je v pozícii, v akej ho všetci chceli mať, prehráva zápasy. Zvyšok sveta je teraz lepší, pretože Heat nevíťazia," frustrovane konštatoval Wade, zatiaľ čo James hľadal chybu u seba: "Časť viny za túto prehru beriem na seba. V koncovkách zápasov nie som oporou, povedal som chlapcom, že v tom nemienim pokračovať."

Lakers vyhrali v San Antoniu

Obhajcovi titulu Los Angeles Lakers naopak tretí pokus zdolať najlepší tím sezóny San Antonio vyšiel. Hostia z Kalifornie zaskočili Spurs už v prvej štvrtine, keď si vybudovali 21-bodový náskok a vedenie viac z rúk nepustili. Líder Západnej konferencie aj celej NBA našiel na vlastnej palubovke premožiteľa po 22 stretnutiach a prvý raz od 26. novembra.

"Veľmi sme im to uľahčili. V podstate to ani nebol zápas. Nik z nás neočakával, že v prvej štvrtine budeme prehrávať o viac ako 20 bodov. Oni premenili každú strelu, hrali agresívnejšie. My sme iba čakali, čo sa bude diať," priznal rozohrávač Spurs Manu Ginobili.

Aj v treťom šlágri nedele uspeli hostia, šiesty New York v priamom súboji stiahol náskok piatej Atlanty v tabuľke Východnej konferencie na rozdiel 4 zápasov, a to aj bez zraneného Chaunceyho Billupsa a s oslepeným Carmelom Anthonym.

Paul s otrasom mozgu

V Atlante rozhodoval záver, posledných úsek 9:38 min Knicks vyhrali 28:16 a celkovo 92:79. V štvrtej štvrtine hostia pálili s vynikajúcou úspešnosťou 66,7 percenta z poľa aj spoza trojkového oblúka.

"Na sekundu som mal pocit, že hráme doma," poznamenal s 26 bodmi najlepší strelec duelu Amaré Stoudemire, zatiaľ čo 14-bodový Anthony mal iné problémy. "Nič som nevidel, jedným okom som sa vôbec nemohol pozerať. Takmer celý zápas som všetko videl dvojmo," povedal krídelník, ktorého v prvej štvrtine pri snahe zblokovať strelu zasiahol rukou do ľavého oka protihráč a neskôr si ešte udrel hlavu. Aby utíšil migrénu, zložil si aj čelenku.

Ešte horšie skončil rozohrávač New Orleans Chris Paul, ktorého v tretej štvrtine súboja v Clevelande museli odviezť na vozíku z palubovky po tom, ako si úderom hlavy do brániaceho Ramona Sessionsa spôsobil otras mozgu.

Šťastným hrdinom stretnutia v Dallase bol krídelník Memphisu Zach Randolph, ktorý 0,3 s pred klaksónom premenil strelecký pokus z výskoku v ťažkej pozícii a ukončil šnúru ôsmich víťazstiev Mavericks. Grizzlies nečakane triumfovali 104:103 a prvý raz v histórii uspeli s Dallasom v sérii zápasov základnej časti (3:1).

"Rozhodne som strieľal vyšším oblúkom ako zvyčajne, ale v mojich silách je triafať viac takýchto pokusov. Úžasný pocit, keď to tam padlo," pochvaľoval si Randolph.

Nedeľa - sumáre:

Miami - Chicago 86:87 (22:18, 27:22, 16:23, 21:24)

Najviac bodov: L. James 26, Bosh 23, Wade 20 - Rose 27, Deng 18, Boozer 12 (10 doskokov), divákov: 19 763.

Philadelphia - Golden State 125:117 po predĺžení (31:25, 33:31, 16:24, 26:26 - 19:11)

Najviac bodov: T. Young a Turner po 20, L. Williams 19 - Ellis 27, S. Curry 22, D. Wright 16, divákov: 11 294.

Detroit - Washington 113:102 (29:22, 31:29, 22:22, 31:29)

Najviac bodov: Prince 20, Stuckey 19, Villanueva 16 - Wall 24, Blatche a N. Young po 21, divákov: 17 506.

Cleveland - New Orleans 81:96 (24:27, 24:24, 18:22, 15:23)

Najviac bodov: B. Davis 17, Sessions a Hickson (10 doskokov) po 15- David West 23, Belinelli 18, Jack 14, divákov: 18 754.

Milwaukee - Boston 83:89 (26:27, 23:16, 16:26, 18:20)

Najviac bodov: Jennings 23, Mbah a Moute 19, Salmons 11 - Pierce 23, Krstič 17, Garnett 14 (11 doskokov), divákov: 16 110.

Atlanta - New York 79:92 (19:24, 23:20, 14:18, 23:30)

Najviac bodov: Josh Smith 17 (11 doskokov), Hinrich 15, Joe Johnson a Jamal Crawford po 14 - Stoudemire 26, Fields 15, C. Anthony 14, divákov: 19 560.

Dallas - Memphis 103:104 (27:21, 28:17, 23:41, 25:25)

Najviac bodov: Terry 26, Nowitzki 23, Beaubois 15 - Z. Randolph 27, Conley 17 (10 asistencií), M. Gasol 16 (10 doskokov), divákov: 20 102.

San Antonio - Los Angeles Lakers 83:99 (13:34, 24:31, 15:16, 31:18)

Najviac bodov: Gary Neal 15, Parker a George Hill po 14 - Bryant 26, P. Gasol 21, S. Brown 12, divákov: 18 996.

Oklahoma City - Phoenix 122:118 po predĺžení (25:28, 32:33, 29:30, 23:18 - 13:9)

Najviac bodov: Westbrook 32 (11 asistencií), Harden 26, Durant 18 - V. Carter 29, Gortat a Pietrus po 20, divákov: 18 203.