AKTUALIZOVANÉ 11.06

Halák opäť nechytal, Blues však vyhrali

V NHL sa hrali tri zápasy, vo dvoch sa rozhodlo až po samostatných nájazdoch.

Hráči St. Louis vyhrali nad Columbusom po samostatných nájazdoch.(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

NEW YORK. V troch pondelkových dueloch zámorskej hokejovej NHL ani raz nestačilo na rozhodnutie 60 minút. V Los Angeles, kde sa v drese domácich predstavil jediný slovenský hráč center Michal Handzuš, rozhodlo predĺženie.

Hoci "králi" v dueli trikrát viedli, Dallas trikrát vyrovnal, v 46. min na 3:3 dokonca v oslabení Jamie Benn. Predĺženie sa hralo len 38 sekúnd, keď víťazstvo Dallasu zabezpečil Brenden Morrow. Michal Handzuš strávil na ľade takmer 17 minút, na Lehtonena vyslal jednu strelu a pripísal si aj jednu "mínusku" za účasť na ľade pri druhom góle "hviezd".

Dallas vyhral päť z posledných šiestich zápasov

Dallas vyhral piaty z posledných šiestich zápasov a prehru v riadnej hracej dobe nepoznal od 22. februára. Justin Williams zaznamenal asistenciou pri úvodnom góle "kráľov" svoj 400. bod v NHL. "Ak sa chceme dostať do play-off, nesmieme púšťať takéto zápasy. Dnes sme prišli o šancu dostať sa pred týchto chlapcov v tabuľke. No ani strata týchto bodov nás nezastaví na ceste do play-off. Čaká nás šnúra na klziskách súperov, takže ideme tam získať balík bodov," skonštatoval jubilant Williams.

Ďalšie duely dospeli až do samostatných nájazdov. V bránke aj na lavičke St. Louis stále chýbal slovenský gólman Jaroslav Halák. "Bluesmani" začali dobre, keď ich už v 2. min dostal do vedenia Berglund, no potom prišla počas necelých tri a pol minúty trojgólová smršť Columbusu, ktorá vyhnala v 11. min z domácej bránky Tya Conklina.

Našťastie pre St. Louis mal aspoň Ben Bishop formu a inkasoval už len raz. St. Louis otočilo vďaka dvom gólom Andyho McDonalda skóre, no Darek MacKenzie poslal duel do predĺženia. Víťaza napokon museli stanoviť samostatné nájazdy. V úvodných troch sériách sa darilo viac strelcom ako gólmanom (2:2), v štvrtej sérii sa postaral o triumf domácich "divokým" pomerom 5:4 Alex Steen. Pre St. Louis je to len druhé víťazstvo v ostatných deviatich zápasoch, pre Columbus už piata prehra v rade.

Tampu obrali o gól

Samostatné nájazdy sa dostali k slovu aj v Tampe Bay. Duel s Washingtonom bol podstatne chudobnejší na góly, keď diváci videli za 65 minút len po jednom na každej strane. Podľa domácich ich však malo byť minimálne o jeden viac. Tri minúty po začiatku tretej tretiny sa totiž presadil Lecavalier, no rozhodcovia gól neuznali, keďže podľa nich mal tesne pred gólovou strelou kontakt s gólmanom Holtbym jeho spoluhráč Martin St. Louis.

"Pozrel som si to spolu s ďalšími 20 ľuďmi v mojej kancelárii minimálne 15-krát. Nebol tam žiadny dotyk nášho hráča, bola tam hokejka jedného z ich hokejistov. Ak by to bola hokejka nášho hráča, museli by sme dostať trest za podrazenie. Malo byť 2:0, čo mohlo rozhodnúť stretnutie," sťažoval sa domáci tréner Guy Boucher.

Washington nerozhádzalo ani zranenie gólmana Michala Neuvirtha, ktorý inkasoval už v úvodnej minúte strelu do masky a mal po nej problémy s okom. Po prvej tretine ho nahradil Braden Holtby. Ten až do konca zápasu puk zo svojej siete nelovil, v nájazdoch zlikvidoval všetky tri pokusy "bleskov" a po Ovečkinovom úspechu v druhej sérii sa tešil z víťazstva. Tampa tak nevyužila príležitosť dostať sa na čelo Juhovýchodnej divízie práve pred Washington. Ten sa dostáva opäť do výbornej formy, keď sa tešil z víťazstva v siedmich z uplynulých ôsmich zápasov.

Sumáre pondelkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:

Tampa Bay - Washington 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Bergenheim (St. Louis, Stamkos) - 55. Siomin (D. Wideman, Ovečkin), rozhodujúci sam. nájazd Ovečkin.

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:30. Brankári: Roloson - Neuvirth (21. Holtby). Diváci: 16 835.

St. Louis - Columbus 5:4 po sam. nájazdoch (3:3, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. P. Berglund, 12. McDonald (Ch. Stewart, P. Berglund), 14. Oshie (D'Agostini, Backes), 27. McDonald (Backes, Shattenkirk), rozhodujúci sam. nájazd Steen - 7. Voráček (Rick Nash), 8. Calvert (Umberger, K. Russell), 11. Ťutin (Clitsome, Vermette), 31. Derek MacKenzie (Rick Nash, Voráček).

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Reaves na 10 min za nešportové správanie, Ch. Stewart, Janssen - Dorsett, Boll všetci na 5 min za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:28. Brankári: Conklin (11. B. Bishop) - S. Mason. Diváci: 19 150.

Los Angeles - Dallas 3:4 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 9. W. Mitchell (Kopitar, Justin Willimas), 28. Justin Williams (D. Penner, Kopitar), 43. Clifford (T. Lewis) - 27. Ribeiro (Burish, Goligoski), 42. Daley (Ribeiro, Langenbrunner), 46. Benn, 61. Morrow (Ribeiro, Goligoski).

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Ott (Dallas) 5 min+DKZ za pichnutie hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 23:22. Brankári: J. Bernier - K. Lehtonen. Diváci: 18 118.