AKTUALIZOVANÉ 21:47

Trenčín zdolal Slovan 5:2, postupuje aj Banská Bystrica

Slovan nezvládol súboj o postup do semifinále play off a na vlastnom ľade prehral s Trenčínom 2:5. Postúpila aj Banská Bystrica, ktorá doma vyhrala nad Zvolenom 2:1.

Trenčania si postup vybojovali víťazstvom 5:2 nad Slovanom.(Zdroj: TASR)

Bratislavský Slovan nezvládol rozhodujúci súboj o postup do semifinále play off a na vlastnom ľade prehral s Trenčínom 2:5. Do semifinále postupuje aj Banská Bystrica, ktorá doma vyhrala nad Zvolenom 2:1.

• Hokejisti B. Bystrice začali tlakom, z ktorého sa zrodil prvý gól duelu v 7. minúte.
  • Napriek tomu, že domáci hrali aktívnejšie, Zvolenčania nečakane vyrovnali z ojedinelého útoku gólom Barinku z 18. minúty.
  • Zvolenčanov gól povzbudil a hneď v prvých minútach druhej tretiny mali dve strely na bystrického brankára. Napriek tomu dali tretí gól zápasu domáci, Cebák dal gól na 2:1 pre Banskú Bystricu.
  • V 25. minúte trafil Čierny lakťom Rumpela, ktorý sa síce z ľadu pozviechal, ale Zvolenčan bol vylúčený na 5 minút + do konca zápasu.
  • Slovan strelil prvý gól zápasu s Trenčínom v 8. minúte, keď dali gól Skokan aj Róbert Huna.
  • V 12. minúte boli vylúčení hráči oboch mužstiev - Slovanista Hujsa a Chovan, ale následne aj ďalší Trenčan Hruška, Slovan hral presilovku 4 na 3, ale nevyužil ju a skóre sa už do konca tretiny nezmenilo.
  • V druhej tretine udreli Trenčania, v 27. a 28. minúte dali tri góly a na začiatku tretej tretiny pridali aj štvrtý.
  • Domáci začali viac útočiť, Trenčan Chovan išiel na trestnú za posunutie brány pri jednej zo šancí Slovana. Trenčín sa však dostal k prečísleniu a gólu na 5:2. Dukle sa podarilo otočiť sériu zápasov z 0:3 na 4:3 a v semifinále ju čakajú Košice. Séria sa začína 13. marca v Košiciach, kompletný program série nájdete tu >>).

Siedme zápasy štvrťfinále

Slovan - Trenčín

2:5

(2:0, 0:3, 0:2)

Stav série 3:4

Góly: 8. D. Skokan (D. Buc, J. Kováčik), 8. A. Nedorost (L. Hudáček) - 27. Naurov (Blatný), 27. Gašparovič (Pardavý), 28. Tybor (Gašparovič, R. Tvrdoň), 44. Tybor, 59. Blatný

Slovan Bratislava: 42 Konrád, 83 Bakoš, 5 Bohunický, 62 Buc, 11 Bulík, 64 Cartelli, 33 Hájek, 90 Hudáček, 19 Hujsa, 7 Huna Richard, 93 Huna Róbert, 55 Jackman, 47 Jendek, 18 Kapuš, 91 Lipiansky, 26 Nedorost, 28 Preisinger, 24 Rullier, 96 Skokan, 12 Trška, 79 Uram.

Dukla Trenčín: 30 Kováč, 91 Bedár, 14 Blatný, 28 Daňo, 83 Ďuriš, 38 Gašparovič, 68 Hruška, 26 Chovan, 21 Jánoš, 25 Jarábek, 31 Koložváry, 82 Kopecký, 45 Melichárek, 16 Mikula, 72 Naurov, 89 Pardavý, 77 Sekeráš, 75 Tomko, 71 Trefný, 37 Tvrdoň, 10 Tybor.

Hodnotenie trénerov:

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Viedli sme 2:0 a mali hru pod kontrolou. Súpera sme však posadili na koňa a on to patrične využil. Musíme sa ešte veľa učiť. Z výhody sme sa dostali do nevýhody, v našej hre je veľa chýb, nevieme meniť tempo hry. Gratulujem Trenčínu k postupu do semifinále."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Sme veľmi šťastní, že sa nám takto podarilo otočiť sériu proti kvalitnému súperovi. Vážim si Slovan, náš tím si zaslúžil postup kolektívnym výkonom. Chlapcom som po prvej tretine povedal, že nesmieme hrať ustráchane. V závere stálo na našej strane aj šťastie. Dnešné víťazstvo si cením o to viac, že sme dokázali zmazať dvojgólový náskok Slovana. Bola to práca celého kolektívu."

B. Bystrica - Zvolen

2:1

(1:1, 1:0, 0:0)

Stav série 4:3

Góly: 7. Kubka (Šechný, Hvila), 24. Cebák (Lažo, Miroslav Hlinka) - 18. P. Barinka (Leskovjanský, Hraško)

Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Valach na 10 min za nešp. správanie, L. Čierny (obaja Zvolen) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, J. Konc - Gajan, Novák, 3277 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cunik, Kolba, Vizváry, Kubka, Bambúch, Vantroba, Biro - Tománek, Michal Hudec, Ján Sýkora - Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann - Paľov, Šechný, Hvila - Rumpel, Češík, Kútny

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Ďaloga, T. Bokroš, Valach (hral do 31. min), Hraško - Otčenáš, P. Pucher, Michal Chovan - Škvaridlo, L. Jurík, V. Baláž - P. Barinka, M. Trochta, Leskovjanský - Levinskij, M. Jurík, Zuzin - od 35. min nastúpil Zošiak

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Bol to veľmi ťažký duel na psychiku i fyzické sily. Chceli sme prelomiť smolu v domácom prostredí a vyhrať tento rozhodujúci siedmy zápas. Dali sme do toho všetko a vyšlo nám to. Som rád, že diváci nás prišli povzbudiť v takom veľkom počte a verím, že mali z hokeja radosť a pôžitok. Séria bola dramatická, verím že rovnako ako aj tá, ktorá nás čaká s Popradom. Musím však priznať že sme nepočítali s takým veľkým odporom Zvolenčanov."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Začali sme trochu ustráchane, ale bol to napokon znovu vyrovnaný zápas, v ktorom sa bojovalo až do posledných sekúnd. Dostali dme dva zbytočné góly po chybách v obrannom pásme, ale myslím si, že sme neboli slabším mužstvom v tomto zápase. Séria bola mimoriadne vyrovnaná, málo kto predpokladal že po tých okolnostiach, ktoré sa udiali pred štvrťfinále vo Zvolene dokážeme hrať s Banskou Bystricou takú vyrovnanú sériu. Som rád, že sa nám to podarilo a diváci si prišli na svoje, žiaľ s nešťastným koncom pre tím."

Kompletný program a výsledky play off extraligy nájdete tu >>

O účasť v extralige 2011/2012

Piešťany - Žilina

1:3

(1:0, 0:1, 0:2)

Stav série 0:4

Góly: 18. Románek (Bučka) - 47. Devečka (Faith, Rataj), 56. Vala (Kokavec, Nemec), 60. Hreus (Kokavec, Nemec). Rozhodovali: Gašparík, Müllner - Valach, Výleta

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Rataj (MsHK) 10 min za nešportové správenie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1211 divákov

Piešťany: Tomek - Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, Grman, Magušin - Baran, Prokop, Pupák - Románek, Peško, Haring - Mihálik, Novák, Lušňák - Rybárik, Učeň, Chylo

Žilina: Laco - Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, Horský, Leško - Smotrila, Vala, Faith - Nemec, Hreus, Kokavec - Petruška, Rataj, Stupka - Hajnik, Troliga, Drevenák