Basketbalisti Prievidze podľahli Žiline 72:92

SITA|9. mar 2011 o 20:34

V 42. kole basketbalovej extraligy mužov zvíťazili nad svojimi súpermi všetky domáce tímy.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 42. kola basketbalovej extraligy mužov:

ŠKP Banská Bystrica - Astrum Levice 73:72 (26:11, 12:25, 16:21, 19:15)

Najviac bodov: Hovaňák 15, Velčič 15, Rendla 14 - English a Henderson po 21, Bernard 15

TH: 31/19 - 26/18, trojky: 4 - 1, fauly: 23 - 25, rozhodovali: Ženiš, Kúkelčík a Kovalčík, 600 divákov

Domáci v stretnutí začali vynikajúco, keď v 6. min viedli 20:4. Potom však Banskobystričania doslova prespali druhú a tretiu štvrtinu a v 29. min prehrávali 52:55. Na záver sa však domáci opäť dokázali vzchopiť a v dramatickom závere Hovaňák šestnásť sekúnd pred koncom dvojkou upravil na 73:71. Osem sekúnd pred koncom hosťujúci English premenil iba jeden trestný hod, čím upravil na konečných 73:72, potom ešte domáci Hovaňák päť sekúnd pred koncom nepremenil ani jeden trestný hod, ale ŠKP si už ubránil najtesnejšie víťazstvo, ktoré im dáva šancu bojovať o miestenku v

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Iskra Svit 93:70 (26:19, 17:15, 31:20, 19:16)

Najviac bodov: Mróz 21, L. Johnson 16, Jefferson 15 - Raley-Ross 11, Polakovič a Znanec po 10

TH: 12/7 - 9/6, trojky: 10 - 6, fauly: 16 - 16, rozhodovali: Zubák, Karniš a Daňo, 1000 divákov

Hostia vstúpili do zápasu s veľkým nasadením a kvalitnou obranou, na čo Spišiaci chvíľu nedokázali nájsť protizbraň. S postupom času však domáci zlepšili streľbu, skvalitnili defenzívu a polčas vyhrali 43:34. Rozhodnutie priniesla tretia desaťminútovka - v nej domáci nepustili podtatrancov päť minút vôbec k slovu, sami rozpútali uragán pestrých kombinácií a streľby, ktorý odvial akékoľvek nádeje hostí na dobrý výsledok. Tí nakoniec odišli zo Spiša s prehrou 70:93.

MBK Handlová - MBK Rieker Komárno 78:71 (18:15, 17:25, 23:13, 20:18)

Najviac bodov: Delič 21, Barišič 18, Kozlík a Gavlák po 14 - Burrows 31, J. Jones 17, K. Johnson 10

TH: 27/18 - 18/13, trojky: 8 - 4, fauly: 18 - 22, rozhodovali: Janáč, Šarišský a Hrabuvčin, 850 divákov

Zápas v Handlovej bol vyrovnaný, žiadny zo súperov si nedokázal vytvoriť výraznejší náskok. Stretnutie to bolo nie príliš pekné, ale o to bojovnejšie, keď o výsledku sa rozhodlo až v poslednej minúte duelu dvoma úspešnými trojkami domácich, ktorí tak strhli víťazstvo na svoju stranu.

BK Váhostav-SK Žilina - BC Prievidza 92:72 (15:23, 25:18, 31:15, 21:16)

Najviac bodov: McCoy 25, Carter 22, Hoferica 15 - Hallett 15, Majoroš 14, Uhlíř 13

TH: 19/17 - 12/10, trojky: 6 - 4, fauly: 15 - 18, rozhodovali: Brziak, Bohucký a Lamoš, 800 divákov

Zápas mal kvalitnú úroveň. V prvom polčase bola lepšia Prievidza, hrala pokojnejšie, presnejšie strieľala a udržiavala si miestami až 10-bodový náskok. Ešte v závere prvého polčasu sa Žiline podarilo dotiahnuť a po prestávke bola jednoznačne lepšia. Hosťom postupne odchádzali sily. V 37. min viedla Žilina 88:62. V závere hostia nerezignovali a skorigovali nepriaznivý stav na konečných 72:92 z ich pohľadu.

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalisti Prievidze podľahli Žiline 72:92