Tottenham s historickým postupom cez milánske AC

Peter Crocuh robil obrane milánskeho AC problémy.
Peter Crocuh robil obrane milánskeho AC problémy. (Autor: SITA/AP)
TASR|9. mar 2011 o 22:40

Po remíze Tottenhamu s AC Miláno sa zrodil postup anglického tímu, z duelu Schalke s Valenciou ide ďalej nemecké mužstvo.

BRATISLAVA. Tottenham Hotspur doma dokázal v osemfinálovej odvete uhájiť bezgólovú remízu s AC Miláno, ktorá mu zabezpečila historický postup medzi elitnú osmičku po výhre 1:0 na San Sire v prvom súboji.

Výber trénera Felixa Magatha vyhral v Auf Schalke Arene nad FC Valencia 3:1 a po remíze 1:1 v prvom dueli oslávil postup.

Miláno nedalo ani gól

Sedemnásobný európsky šampión z Milána hral na White Hart Lane celý zápas aktívne, mal viac v držaní loptu a nedovolil domácim hrať ich rýchlu hru. Veľkú šancu zahodil Robinho, ku ktorému sa dostala lopta po úniku Pata, jeho oblúčik ale vykopol na bránkovej čiare Gallas. Dobré šance spálili aj Ibrahimovič a Robinho.

V domácom tíme kouča Harryho Redknappa smerovali vysoké lopty najmä na vysokého Croucha, ale bez gólového efektu. V druhom dejstve v 66. minúte ďalšiu šancu nepremenil ani na dvakrát Robinho.

V 77. minúte malo Miláno ďalšiu veľkú príležitosť, ale Pato po spolupráci s Robinhom trafil len bočnú sieť. V nadstavenom čase iba nad z dobrej pozície pálil opäť Robinho a tak tím Massimiliana Allegriho v pohárovej Európe v tejto sezóne skončil.

Schalke zápas otáčalo

Schalke na domácej tráve inkasovalo ako prvé, v 17. minúte dostal Valenciu do vedenia Ricardo Costa nekompromisne hlavou zblízka po dobrom centri Topala. Zverenci trénera Magatha však nerezignovali a ešte do polčasu vyrovnali. To sa v 40. minúte trafil krásne z priameho kopu do pravého horného rohu Farfan, ktorý vystavil brankára Guaita do pozície štatistu.

Bundesligista druhýkrát gólovo udrel krátko po zmene strán, keď Gavranovič v 52. minúte vystrelil z pozície, keď sa k nemu dostala vyrazená lopta od Guaitu po strele Farfana. V nadstavenom čase ešte šikovne nastrelil brvno Gavranovič, a výsledok definitívne spečatil Farfan na 3:1.

Odvety osemfinále LM 2010/2011, streda 9. marca:

Tottenham Hotspur - AC Miláno 0:0

ŽK: Jankulovski, Flamini, Pato (všetci AC), rozhodoval: Frank de Bleeckere (Belg.), 45.000 divákov.

/prvý zápas: 1:0, do štvrťfinále postúpil Tottenham/

Tottenham: Gomes - Čorluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Sandro, Modrič, Pienaar (71. Jenas) - Crouch (83. Pavľučenko), Van Der Vaart (66. Bale)

AC Miláno: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Jankulovski (70. Antonini) - Seedorf, Flamini (87. Strasser), Boateng (76. Merkel) - Robinho, Ibrahimovič, Pato

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Valencia 3:1 (1:1)

Góly: 40. a 90.+4 Farfan, 52. Gavranovič - 17. Ricardo Costa, ŽK: Kluge, Escudero, Farfan - Mathieu, rozhodoval: Jonas Eriksson (Švéd.), 52.000 divákov.

/prvý zápas: 1:1, do štvrťfinále postúpilo Schalke/

Schalke: Neuer - Učida, Höwedes, Metzelder, Escudero - Farfan, Kluge (81. Sarpei), Matip (60. Papadopoulos), Jurado (76. Draxler) - Raúl, Gavranovič

Valencia: Guaita - Saltor, Navarro, Ricardo Costa (70. Banega), Mathieu - Joaquin, Banega, Topal, Mata - Hernandez (64. Soldado), Aduriz (75. Jonas)

Schalke 0:1 Valencia

Schalke 1:1 Valencia

Schalke 2:1 Valencia