Michalovčanky si poradili s Mostom 43:29

SITA|12. mar 2011 o 21:05

V 22. kole ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) vyhral tím Iuventa Michalovce nad českým Mostom 43:29.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011:

Iuventa Michalovce - DHK Baník Most 43:29 (21:17)

Najviac gólov: Polláková 9/1, Szöllösiová 7, Bachirievová 6/1 - Martinková 11, Crhová 6, Schererová 3

Pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčené: 5 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 900 divákov

Oba tímy nastúpili bez svojich najväčších opôr a v prvom polčase bol domáci celok v neustálom vedení. Až v závere úvodného dejstva znížil Most na rozdiel štyroch gólov (21:17) a tento náskok si Iuventa udržiavala do 41. min. Od tohto momentu Michalovce udávali tón a napokon vyhrali rozdielom štrnástich gólov (43:29), vďaka čomu si upevnili druhé miesto v tabuľke.

ŠKP Bratislava - HK Slovan Duslo Šaľa 24:20 (14:12)

Najviac gólov: Z. Richtarechová 5/2, H. Janšáková 4, Z. Janšáková 3 - Czaniková 5, Szarková 5, Bérešová 4

Pok. hody: 5/2 - 1/1, vylúčené: 4 - 4, ČK: Kodajová - Czaniková obe za tri vylúčenia, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 200 divákov

Hoci úvod oboch polčasov patril hosťujúcej Šali, domáce hráčky to nezlomilo. Dokázali skorigovať priebeh stretnutia a dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - Sokol Poruba 36:30 (19:14)

Najviac gólov: A. Tóthová 9, Geričová 8/3, Gašparovičová 6 - Tomečková 8, Adámková 6, Selucká 4

Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Dubajová a Klieštiková (obaja SR), 450 divákov

Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, neskôr vzali opraty do svojich rúk domáce hráčky a výsledkom polčasový stav 19:14. Po zmene strán hráčky Poruby stiahli náskok Bánoviec, no tie si napokon víťazstvo nenechali vziať.

DMK Zora Olomouc - HK Štart Trenčín 23:22 (15:14)

Najviac gólov: Kelarová 6, Růžičková 5/3 - Rechtorisová 5, Rajnohová 4, Birkušová 4/1

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 2 - 3, ČK: Drobná (Trenčín) za faul, rozhodovali: Simu a Nesvadba (obaja ČR), 150 divákov

Vyrovnané stretntuie rozhodli v závere druhého polčasu domáce hráčky vďaka tomu, že začali premieňať gólové šance, čo sa im v priebehu stretnutia nedarilo. Obe družstvá urobili veľké množstvo nevynútených chýb.

TJ Házená Jindřichov Hradec - DHC Slavia Praha 19:31 (10:17)

Najviac gólov: Pilářová 5/1, Krupicová 4/3 - Černá 6, Kutlvašrová 6, Keclíková 6

Pok. hody: 6/4/ - 3/2, vylúčené: 0 - 4, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 250 divákov

Diváci videli bojovný zápas. Domáce hráčky robili veľa technických chýb, ktoré skúsenejšie hráčky Slavie okamžite trestali a napokon zaslúžene zvíťazili o 12 gólov.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Michalovčanky si poradili s Mostom 43:29