Šesták zariadil hetrikom výhru nad Galatasarayom

Stanislav Šesták
Stanislav Šesták (Autor: ankaragucu.org.tr)
Pavol Spál, SITA|13. mar 2011 o 16:22

Slovenský útočník bol hrdinom Ankaragücü v zápase proti slávnemu Galatasarayu Istanbul, keď strelil všetky tri góly svojho tímu a rozhodol tak o výhre 3:2.

ISTANBUL. BRATISLAVA. Na jar sa strelecky trápil. Zmenil imidž, nechal si narásť bradu. Jeden z najlepších slovenských kanonierov v histórii samostatnosti nedal v tureckej lige gól v ôsmich zápasoch v rade.

Stanislav Šesták (na snímke) ukončil pôst. V 25. kole Süper Lig strelil hetrik. Jeho Ankaragücü zdolalo Galatasaray Istanbul 3:2.

Najlepší strelec

Domáci dvakrát prehrávali, Šesták rozhodol o výhre dve minúty pred koncom zápasu. Všetky tri góly dal v druhom polčase v rozmedzí 35 minút.

Za Ankaragücü odohral celý zápas aj ďalší Slovák Marek Sapara. Útočník Róbert Vittek ani brankár Štefan Senecký do hry nezasiahli.

Šesták bol vyhlásený za muža zápasu. S deviatimi gólmi patrí do elitnej desiatky strelcov tureckej ligy, v tíme je najlepší.

Po dvoch rokoch

Šesták je špecialistom na istanbulské kluby – strelil im všetky góly. Mimochodom, proti Galatasaray sa presadil už na jeseň.

Slovenský útočník strelil hetrik takmer po dvoch rokoch. V sezóne 2008/2009 dal tri góly v bundeslige proti Hoffenheimu ešte v drese Bochumu.

Šesták je v Ankaragücü na ročnom hosťovaní z Bochumu. „V Nemecku je iná reklama, krásne, vynovené a vypredané štadióny. Tu je to trošku inak. Atmosféra je však v Turecku iná, žičlivejšia. Ale ak sa nedarí, tak i naopak,“ povedal Šesták pre SME nedávno.

„V Nemecku sa tvrdšie zákroky posudzujú oveľa razantnejšie, je to viac kontrolované,“ dodal. Süper Lig je veľmi vyrovnaná a sledovaná. „Dá sa tu urobiť slušná kariéra i slušne zarobiť.“

Podľa nemeckého portálu fussballtransfers.com patrí jeho hosťovanie v Ankaragücü k najvydarenejším letným príchodom do Süper Lig.

Ankaragücü - Galatasaray 3:2 (0:1) - Stanislav Šesták a Marek Sapara odohrali celý zápas, Šesták zaznamenal hetrik, Štefan Senecký a Róbert Vittek (všetci Ankaragücü) nenastúpili

Antalyaspor - Genclerbirligi 0:0