AKTUALIZOVANÉ 11:31

Môj gól bol z ofsajdu, priznal Hamšík

Neapol za päť minút otočil zápas s Parmou, čo domáci iba ťažko zniesli, doplatil na to práve slovenský stredopoliar. Po nešetrnom šľapáku na neho bol Parmčan Galloppa vylúčený.

Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>

RÍM. Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík bol ústrednou postavou SSC Neapol v nedeľňajšom zápase 29. kola talianskej Serie A, v ktorom jeho tím zvíťazil na ihrisku AC Parma 3:1. Dvadsaťtriročný reprezentačný kapitán jeden gól strelil a na ďalší prihral Ezequielovi Lavezzimu.

"Bolo to náročné stretnutie. Hralo sa na ťažkom teréne, pri neustálom daždi. Síce aj v prvom polčase sme mali viac z hry, avšak gól dali domáci. Po zmene sa nám však podaril dokonalý obrat a zaslúžene sme vyhrali," uviedol po zápase Hamšík pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Obrat z ofsajdu

Bol to práve Hamšík, ktorý hneď po prestávke zavelil do útoku. Vyrovnal z bezprostrednej blízkosti. "Vedel som, že Ezequiel Lavezzi nebude strieľať, ale pošle loptu na päťku. Tak som tam nabehol a prekonal gólmana. Ukázalo sa však, že som bol v ofsajde. Stáva sa aj to, že dáte takýto gól. Mýliť sa je ľudské. Raz vás arbitri poškodia a potom prehliadnu takúto situáciu," pokračoval Hamšík.

Onedlho vymyslel geniálnu prihrávku pre Lavezziho a Neapol viedol. Hostia za päť minút otočili zápas, čo domáci iba ťažko zniesli. Doplatil na to práve slovenský stredopoliar. Po nešetrnom šľapáku na neho bol Parmčan Galloppa vylúčený. "Našťastie som mal pred hruďou ruku," poznamenala neapolská "sedemnástka".

Zaujímavosťou výborného zápasu bola skutočnosť, že pre trest sedel kouč Walter Mazzarri iba na tribúne. Jeho mužstvo figuruje na 3. priečke, a keďže cez víkend zaváhali oba milánske kluby - AC a Inter, na čelo tabuľky stráca 6 bodov. "Hore je to poriadne našliapané. Až do konca súťaže to bude veľký boj," dodal na záver Hamšík.

Zápas Parma - Neapol

V najlepšej jedenástke kola

Marek Hamšík sa ocitol aj v ideálnej jedenástke 29. kola najvyššej talianskej dlhodobej súťaže Serie A 2010/2011 podľa portálu goal.com. Kapitán národného výberu SR sa v najlepšej zostave ocitol už štvrtýkrát v aktuálnej sezóne. "Hamšíkovi prospel návrat Lavezziho, na jeden gól mu prihral a ďalší sám dal. Bol čiernou morou pre obranu FC Parma (Neapol zvíťazil 3:1, pozn.), Galloppa dostal po faule na Slováka červenú kartu," napísal o výkone 23-ročného špílmachra autor predmetného hodnotenia.

Ideálna jedenástka 29. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011 podľa goal.com:

Jean Francois Gillet (Bari) - Ignazío Abate (AC Miláno), Mehdi Benatia (Udinese), Kakhaber Kaladze (FC Janov), Nicolás Burdisso (AS Rím) - Alexis Sánchez (Udinese Calcio), MAREK HAMŠÍK (SSC Neapol), Marco Parolo (Cesena), Antonio Di Natale (Udinese Calcio) - Francesco Totti (AS Rím), Alessandro Matri (Juventus Turín)