Košice vyhrali nad Trenčínom aj druhý zápas semifinále

Košice cestujú do Trenčína s vedením 2:0 v sérii a skóre 14:1.
Košice cestujú do Trenčína s vedením 2:0 v sérii a skóre 14:1. (Autor: TASR)
Jozef Kotris|14. mar 2011 o 18:00

Košickí hokejisti pokračujú vo výborných výkonoch v play off. Nad Trenčínom vyhrali v semifinále aj druhý zápas, tentokrát 5:0 a v sérii vedú 2:0.

• Trenčania nastúpili oproti prvému zápasu bez chorých Naurova a Tybora, čo bolo cítiť v rozbitej zostave. Tréner premiešal útoky, z hry Dukly bolo od úvodu cítiť nervozitu. Hráči nevedeli, ako majú striedať a ich vstup do zápasu ovplyvnili aj tri vylúčenia. Rýchlo dostali z hokejky Miklíka, vzápätí sa museli brániť v oslabení o dvoch hráčov.
  • Trenčania sa dostali do útočného pásma až v polovici tretiny, ale Hudáčka vážnejšie neohrozili. Druhý gól domácich mohol pridať ešte na konci prvej dvadsaťminútovky Vorel, ale v čistej šanci ho vychytal pozorne chytajúci brankár Dukly Kováč.
  • V druhej tretine Košice začali opäť náporom, ale postupne sa nepresadili Gron, Miklík ani Zálešák. Kováč v týchto chvíľach opäť podržal svoj tím.
  • Trenčania si nedali pozor pri striedaní a ešte aj faulovali, z čoho vznikla ďalšia presilovka Košíc päť na tri. Tú domáci využili, keď pekne vystrelil od modrej Homer a jeho strelu tečoval do horného rohu bránky Zálešák.
  • Košice mali šance aj na tretí gól, ale ich strely likvidoval dobre chytajúci Kováč. Trenčania mohli znížiť Melichárkom, ale Hudáček napodobnil svojho kolegu z trenčianskej bránky.
  • Tretia úspešná strela sa podarila domácim až v 38. minúte, keď si pekne nakorčuľoval pred bránku obranca Grman, ktorého Trenčania vôbec nepokryli.
  • V tretej tretine sa viac-menej dohrávalo. Divákov rozrušilo len zopár akcií. Košice mohli pridať štvrtý gól v 50. minúte, ale Haščák trafil len tyčku. Domáci sa snažili hrať viac pre fanúšikov a z ich pohody padol štvrtý gól, keď Frolík pekne prehodil padajúceho Kováča.
  • Zápas sa začal v závere podobať nedeľňajšiemu duelu. Trenčania robili naďalej chyby, jednu z nich využil Miklík na svoj druhý gól a zvýšil na konečných 5:0.

Košice - Trenčín

5:0

(1:0, 2:0)

Stav série 2:0

Góly: 5. Michel Miklík (Zálešák, Vorel), 28. Zálešák (J. Tabaček, Michel Miklík), 38. Michal Grman (Vorel), 55. Frolík (Haščák), 58. Miklík (Kristek)

HC Košice: Hudáček - Tabaček, Homer, Grman, Šeda, Šterbák, Deyl, Slimák - Miklík, Kristek, Vorel - Fabuš, Gron, Bartoš - Dravecký, Zálešák, Pašek - Haščák, Frolík, Jenčík

Dukla Trenčín: Kováč - Sekeráš, Bednár, Trefný, Hruška, Chovan, Tomko, Jarábek, Staňo - Pardavý, Blatný, Melichárek - Mikula, Gašparovič, Tvrdoň - Kopecký, Ďuriš, Jánoš - Koložváry, Ružička

Po zápase

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Podarilo sa nám nadviazať na prvý zápas, najmä čo sa týka tempa. Počas celých šesťdesiatich minút sme hrali dobre, vytvorili si tlak a strelili góly. Umnou hrou sme až do konca zápasu kontrolovali výsledok. Vedieme v sérii 2:0 a teraz sa musíme pripraviť na zápasy v Trenčíne."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Po tomto zápase musím vzdať poklonu Košiciam. Nám chýbalo šesť hráčov základnej zostavy. Nemôžeme mať tak veľa vylúčených hráčov, to nás stojí veľa síl. Na druhej strane chlapci bojovali, ale boli aj trochu frustrovaní. Doma sa pokúsime ukázať hokejovejšiu tvár."

Košický brankár Július Hudáček pred súbojmi na ľade Trenčína vie, že to tam oceliari nebudú mať jednoduché. "V Trenčíne si budeme musieť dať pozor na súperovu úvodnú tretinu a rovnako sa vyvarovať vylúčení, lebo Dukla má veľmi dobré presilové hry. V prvých dvoch zápasoch toho síce v presilovke neukázali veľa, ale aj preto, lebo keď hrali v početnej výhode, prehrávali už viacgólovým rozdielom a to už hráči vypúšťajú,“ poznamenal dvadsaťdvaročný rodák zo Spišskej Novej Vsi.

Košice sa znovu proti Trenčanom nenadreli

Dukla Trenčín prišla po debakli 1:8 o dvoch hráčov, tréner Gregor musel zamiešať zostavu a jeho zverenci na východe prehrali aj druhý zápas.

KOŠICE. Zmeny v zostave Duky Trenčín, dvaja chorí hráči a zlé striedania hostí pomohli Košičanom k druhému semifinálovému víťazstvu 5:0 v Steel aréne.

Obhajca titulu vyhral aj v pondelok a to napriek veľmi dobrému výkonu trenčianskeho gólmana Kováča, ktorý chytil takmer 40 pokusov súpera a blysol sa aj peknými zákrokmi. Mužom zápasu bol domáci Miroslav Zálešák, ktorý vypracoval prvý a strelil druhý gól.

Trenčania nastúpili oproti prvému zápasu bez chorých Naurova a Tybora, čo bolo cítiť v rozbitej zostave. Tréner Dušan Gregor premiešal útoky, z hry Dukly bolo od úvodu cítiť nervozitu. Hráči nevedeli, ako majú striedať a ich vstup do zápasu ovplyvnili aj tri vylúčenia. Trenčania takmer nič neukázali, iba bránili, no ani Košičania nehrali zo všetkých síl.

Hostia rýchlo dostali gól z hokejky Miklíka, vzápätí sa museli brániť v oslabení o dvoch hráčov. Dve zlé striedania Trenčanov v kombinácii s ďalším faulom znamenali po prestávke pre domácich takmer dvojmínútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov, čo Zálešák využil a zvýšil na 2:0.

Do prestávky ešte Grman zvýšil na 3:0 a v závere Frolík s Miklíkom konečných 5:0. V tretej tretine hrali hostia aj bez ďalších obrancov: Chovan sa cez prestávku takmer pobil s Kristekom a dostal trest do konca zápasu, Hruška si nepríjemne natiahol slabiny.

„Dnes to bolo o niečo lepšie, ale dostať vo dvoch zápasoch štrnásť gólov je priveľa. Stále veríme, že doma vyrovnáme sériu na 2:2, len nesmieme mať toľko vylúčených ako dnes, treba hrať s chladnou hlavou, aj keď sa vám súper vyškiera do tváre. Stále hráme pod tlakom, čo doma musí byť naopak, ale veríme si, treba sa z toho dostať,“ povedal po zápase kapitán Dukly Ján Pardavý.