Kazaň predĺžila sériu aj vďaka Hossovmu gólu

SITA|15. mar 2011 o 17:15

UFA. Hokejisti dvojnásobného víťaza Gagarinovho pohára Ak Bars Kazaň ušli v utorok v semifinálovej sérii Východnej konferencie proti Salavatu Julajev Ufa hrobárovi z lopaty po jednoznačnom víťazstve 4:0 na baškirskom ľade.

Na víťazstve Kazane, ktorá znížila stav série na 1:3, sa podieľal gólom aj slovenský krídelník Marcel Hossa, ktorý v 39. min zvyšoval na 3:0. Bol to jeho druhý gól a celkovo tretí bod v play-off.

V Magnitogorsku absolvoval domáci Metallurg s Avangardom Omsk prakticky dva zápasy. Rozhodnutie padlo totiž až v treťom predĺžení v 110. min z hokejky hosťujúceho Pervyšina. Omsk vďaka triumfu 3:2 vyrovnal stav série na 2:2.

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy:

Východná konferencia - semifinále - 4. zápasy:

Salavat Julajev Ufa - Ak Bars Kazaň 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) - stav série: 3:1

Marcel Hossa (Kazaň) 1+0

Metallurg Magnitogorsk - Avangard Omsk 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1) - stav série 2:2