Inter vyhral na pôde Bayernu 3:2 a je vo štvrťfinále

Obhajca milánsky Inter zaskočil bavorský klub a je vo štvrťfinále najprestížnejšej klubovej súťaže Európy. O jeho postupe rozhodol gólom z 88. minúty Pandev. Medzi poslednú osmičku sa dostal aj Manchester United.

Goran Pandev rozhodol o postupe Interu.(Zdroj: TASR/AP)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

BRATISLAVA. Anglický Manchester United si v osemfinálovej odvete poradil s Olympique Marseille 2:1 vďaka dvom gólom mexického útočníka Javiera Hernandeza. V úvodnom zápase sa zrodila bezgolová remíza.

Inter v pozícii obhajcu trofeje zvíťazil v Mníchove nad Bayernom 3:2 a vďaka väčšiemu počtu gólov strelených na ihrisku súpera postúpil medzi elitnú osmičku. Na San Sire vyhrali Bavori 1:0.

V Lige majstrov sú známi už šiesti štvrťfinalisti, okrem Interu a Man Utd to sú aj FC Barcelona, Šachťor Doneck, Tottenham Hotspur a Schalke 04 .

osemfinále Ligy majstrov:

Manchester United - Olympique Marseille 2:1 (1:0) - prvý zápas: 0:0, Manchester postúpil do štvrťfinále

Gól: 5. a 75. Hernandez - 82. Brown vlastný, Rozhodca: Carballo (Šp.), ŽK: Hernandez - Valbuena, Remy

Manchester Utd: van der Sar - O'Shea (37. Rafael (70. Fabio), Brown, Smalling, Evra - Giggs, Scholes, Carrick, Nani (62. Valencia)- Rooney, Hernandez

Olympique: Mandanda - Fanni, Diawara, Heinze, Taiwo - Mbia, Cheyrou, Gonzalez - Remy, Gignac (69. Valbuena), Ayew

1:0

2:0

Manchester Utd bez zraneného obrancu Nemanju Vidiča začal ofenzívne a už v 5. minúte rozjasal Old Trafford Hernandez, ktorý po skvelej prihrávke Rooneyho strelou zblízka prekonal Mandandu.

Krátko na to mohol vyrovnať Gignac, v dobrej pozícii však vysoko prestrelil bránku. Hráči Olympique Marseille hrozili najmä zo štandardných situácií. Najväčšiu šancu vyrovnať mal v prvom polčase Diawara, no jeho hlavička po rohovom kope mierila vedľa.

Na začiatku druhého dejstva mal možnosť zvýšiť náskok ManU Rooney, po dobrom uvoľnení sa v šestnástke však namiesto strely volil prihrávku, ktorú obrancovia Marseiile zblokovali. V 74. mal po dravom prieniku Remyho šancu vyrovnať Cheyrou, Van Der Sar však bol pozorný.

Hostia za nevyužitú možnosť hneď vzápätí pykali, keď po biliardovej akcii po osi Valencia-Giggs sa druhýkrát presadil Hernandez. V 82. minúte Marseille už iba znížilo po vlastnom góle Browna.

Bayern Mníchov - Inter Miláno 2:3 (2:1) - prvý zápas: 1:0, Inter postúpil do štvrťfinále

Góly: 21. Gomez, 31. Müller - 4. Eto'o, 63. Sneijder, 88. Pandev, Rozhodca: Proenca (Port.), ŽK: Gustavo, Breno, Lucio - Kharja, Motta

Bayern: Kraft - Lahm, Van Buyten (70. Badstüber), Breno (90. Kroos), Pranjič - Schweinsteiger, Gustavo, Robben (68. Altintop)- Müller, Ribery, Gomez

Inter: Cesar - Maicon, Ranocchia, Lucio, Chivu - Motta, Stankovič (51. Coutinho), Cambiasso, Sneijder - Eto'o, Pandev (90. Krarja)

0:1

1:1

2:1

2:2

2:3

Inter nastúpil v Alianz aréne s cieľom čo najskôr zmazať jednogólové manko z prvého zápasu a tento zámer mu vyšiel. Kamerunčan Eto'o v tretej minúte strelou pomedzi Kraftove nohy zabezpečil pre "nerazzurri" vedenie.

Bayern po inkasovanom góle prevzal inciatívu a ešte do polčasu sa mu podarilo otočiť skóre. V 21. minúte Julio Cesar neudržal loptu po strele Robbena a dobiehajúi Gomez vyrovnal. O desať minút neskôr po presnom zásahu Müllera Bayern už viedol.

Úvod druhého polčasu patril Interu, ktorý sa v 63. minúte dočkal vyrovnávajúceho gólu v podaní Sneijdera. Hostia v závere vystupňovali tlak a v 88. minúte sa dočkali vytúženého tretieho gólu v podaní Macedónca Pandeva.