AKTUALIZOVANÉ 21:07

Košice vyhrali v nájazdoch, Trenčín zlepšil výkon

Trenčania po odovzdaných výkonoch v Steel aréne konečne držali krok so súperom, ale nešťastne prehrali v nájazdoch.

Košičan Marcel Šterbák v súboji pri mantineli s Trenčanom Oliverom Ďurišom.(Zdroj: TASR)
Víkendový zájazd na FC Barcelona za skvelých 350€ >

Košičania zaslúžene vyhrali aj tretí zápas semifinále play off Slovnaft extraligy.

• V Trenčíne sa už nehralo tak divoko ako v Steel aréne, kde Košice vyhrali oba duely so skóre 14:1. Domáci sa dopúšťali zbytočných chýb, ale ani hostia nepredvádzali to, čo doma.
  • Do vedenia šli Košičania, gólom Marcela Haščáka z 9. minúty. Trenčania v druhej tretine hrali dve presilovky, nevyužili ich. Šokujúco vyrovnali v oslabení, v sérii to bol ich druhý gól. V 29. min sa presadil kapitán Ján Pardavý.
  • V úvode tretej časti po spolupráci Tvrdoňa a Gašparoviča poslal Trenčanov do vedenia Tvrdoň. Znovu bola na ľade formácia s Gašparovičom, no teraz už spravila chybu a vyrovnal Frolík. Tretí gól za sedem minút tretej tretiny strelil Martin Chovan, kuriózne vo vzduchu, a poslal domácich opäť do vedenia. Gólová prestrelka pokračovala, v 52. min si Trenčania dali druhý vlastný gól v zápase, pripísali ho Gronovi.
  • Brankár Dukly Kováč opäť pokračoval v nevyrovnaných výkonoch – v prvej a druhej tretine robil zbytočné chyby, v tretej sa blysol výbornými zákrokmi.
  • V predĺžení sa hralo na oboch stranách, ale dosť opatrne. Rozhodli samostatné nájazdy, svoje pokusy premenili Bartoš a Miklík. Košičania tak vyhrali aj tretí duel semifinále.
  • Séria pokračuje v piatok v Trenčíne, Košice môžu rozhodnúť o postupe do finále. Trenčania sú v pozícii ako so Slovanom, každá prehra bude teraz znamenať koniec sezóny. So Slovanom sa im podarilo otočiť sériu, obhajca titulu je však kvalitatívne na inej úrovni ako Bratislavčania.

2. zápas semifinále play off

Trenčín - Košice 3:4

po nájazdoch

(0:1, 1:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

Stav série 0:3

Góly: 29. Pardavý, 42. R. Tvrdoň (Tybor, Gašparovič), 48. Martin Chovan (R. Tvrdoň, Tybor) - 9. Marcel Haščák (M. Šterbák), 45. Martin Frolík (Dravecký, Jenčík), 52. S. Gron (Fabuš), rozhodujúci nájazd premenil Peter Bartoš.

TRENČÍN: Kováč - Sekeráš, Bednár, Chovan, Trefný, Jarábek, Tomko, Staňo - Pardavý, Blatný, Melichárek - Tybor, Gašparovič, Tvrdoň - Mikula, Ďuriš, Jánoš - Ružička, Kopecký, Koložváry.

KOŠICE: Hudáček - Tabaček, Homer, Grman, Šeda, Šterbák, Deyl, Slimák - Miklík, Kristek, Vorel - Fabuš, Gron, Bartoš - Dravecký, Zálešák, Pašek - Haščák, Frolík, Jenčík - Baláž.

Očami trénerov:

Juraj Jakubík, asistent tréner Trenčína: "Prejavila sa určitá neskúsenosť hráčov, ktorí nikdy nehrali play off. Malými chybami a takými netaktickými vecami sme si zápas sami prehrali. No treba poďakovať tímu. Prehrávame 0:3, teraz máme už každý zápas na život a na smrť, takže zajtra do toho ideme zase naplno a pokúsime sa Košice zdolať."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Veľmi dobre sme vedeli, že nás čaká ťažký zápas. Zvládli sme dobre prvú tretinu, ktorú sme vyhrali 1:0. Bohužiaľ v druhej tretine sme inkasovali gól v našej presilovke a to nás spomalilo. Pozitívne pre záver bolo, že sme vedeli vždy rýchlo odpovedať na gól Dukly. Ako sme boli neproduktívni v druhej tretine, tak sme boli produktívni v nájazdoch a tým sme ten zápas vyhrali."