Košice sú vo finále, Trenčín zdolali 5:1

Košickí hokejisti sú rozbehnutí, s trenčianskymi si poradili 4:0 na zápasy a postúpili do finále extraligy. Dvakrát v sérii dokonca vyhnali súperovho brankára.

(Zdroj: TASR)
Aktuálna ponuka zájazdov na futbalové EURO do 21 rokov>>

Košickí hokejisti sú rozbehnutí, s trenčianskymi si poradili 4:0 na zápasy. Dvakrát v sérii dokonca vyhnali súperovho brankára.

• Hokejisti Dukly otočili sériu so Slovanom z 0:3 na zápasy, no s Košicami sa im to už nepodarilo. Obhajca titulu vyhral aj v štvrtom zápase semifinále, Trenčanov zdolal 5:1.
  • Košičania sršali sebavedomím aj na trenčianskom klzisku v štvrtom dueli série, hrali jednoducho a ľahko. Trenčania nastúpili kŕčovito, predvádzali o dosť pomalší hokej.
  • Majster sa rozbehol k štvrtému víťazstvu v sérii už po 75 sekundách, Kováča prestrelil Stanislav Gron. Košičania nechali domácich tvoriť, kontrolovali dianie. Zbytočne neriskovali, no v oslabení inkasovali – po rýchlej kombinácii Sekeráša s Blatným sa presadil Melichárek. Gól síce Duklu naštartoval, po dvoch minútach a druhom góle Grona zasa viedli hostia.
  • V druhej tretine sa presadil Zálešák, keď tečoval delovku od modrej. Zápas sa zlomil po góle Vorla, keď brankára Kováča vymenil druhý raz v semifinále Hiadlovský. Piaty gól Košičanov pridal Miklík po prihrávke Zálešáka.
  • V tretej tretine sa už len dohrávalo, fanúšikovia domácich sa na tribúnach zabávali, napriek tomu, že ich tím hral posledné minúty v sezóne. „Budete majstri,“ skandovali.
  • Za zápas si nezaslúžia pochvalu rozhodcovia, čiaroví si nerozumeli a zbytočne prerušili hru, keď nemali, nevyznamenal sa ani hlavný arbiter Gašparík, ktorý vylúčil napriek tomu, že faul zrejme nevidel - do píšťalky fúkol až keď košický hokejista padol na ľad.
  • Finálová séria sa začne 30. marca v Košiciach, play off v sobotu pokračuje súbojom Banskej Bystrice s Popradom (1:1 na zápasy).

4. zápas semifinále play off (začiatok o 18.00 h)

Trenčín 1:5 Košice

III. tretina

(1:2, 0:3, 0:0)

Konečný stav série 0:4, do finále postúpili Košice

Góly: 10. Melichárek - 2. Gron, 12. Gron, 22. Zálešák, 29. Vorel, 39. Miklík.

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, Trefný, Jarábek, M. Hruška, S. Tomko, Staňo - Pardavý, Blatný, Melichárek - Tybor, R. Tvrdoň, Gašparovič - Mikula, O. Ďuriš, Jánoš - L. Ružička, P. Kopecký, Koložváry.

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, Michal Grman, Šeda, M. Šterbák, Deyl, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Vorel - Fabuš, Bartoš, S. Gron - Dravecký, Zálešák, D. Pašek - Marcel Haščák, Jenčík, Martin Frolík.

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Môžem skonštatovať, že sme v tejto sérii ukázali dobrú hokejovú tvár, ale Košice boli jednoducho nad naše sily. Dosiahli sme v tejto sezóne s mužstvom pekný výsledok a aj preto mi počas tohto zápasu behali po chrbte zimomriavky z toho, akú výbornú atmosféru dokázali diváci vytvoriť. Fanúšikovia v Trenčíne opäť ukázali, ako veľmi majú hokej radi. Košiciam gratulujem k postupu do finále a želám im zisk majstrovského titulu."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Výsledok semifinálovej série síce vyznieva jednoznačne, ale vôbec to nebolo také jednoduché. Snáď s výnimkou prvého zápasu to boli vyrovnané a bojovné súboje a nás samozrejme veľmi teší, že sme v nich boli úspešnejší. Musím vysoko vyzdvihnúť korektnosť prostredia i prístup nášho súpera, pretože sa nám nezranili žiadni hráči, čo je pre nás pred finálovou sériou veľmi dôležité."