AKTUALIZOVANÉ 11.30

Gáborík pomohol gólom k výhre Rangers

Slovenský krídelník NY Rangers strelil 21. gól v sezóne a jeho tím vyhral nad Montrealom.

Marián Gáborík oslavuje gól so spoluhráčmi.(Zdroj: SITA/AP)
Anglicko vs. Slovensko na legendárnom Wembley >>

BRATISLAVA. Hokejisti New York Rangers vyhrali dôležitý zápas o postup do play off s rivalom z Východnej konferencie z Montrealu 6:3. Rangers rozhodli o svojom triumfe v prvej tretine, ktorú vyhrali 5:1. Štvrtý gól domácich strelil Marián Gáborík.

"Získavame sebadôveru. Som veľmi rád, že sa nám podaril takýto vstup do zápasu. Dokonca aj na ihriskách súperov sme v úvodných minútach súbojov lepší ako v minulosti," povedal tréner Rangers John Tortorella.

Hrdinami Capitals Knuble a Neuvirth

Darilo sa aj hráčom Washingtonu. Tí zvíťazili na ľade New Jersey 3:0. Hrdinom Capitals bol veterán Mike Knuble, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral. Výborne ho doplnil brankár Michal Neuvirth, ktorý pochytal všetkých 33 striel hokejistov Devils. Pre mladého Čecha to bolo štvrté čisté konto v sezóne.

"Proti Detroitu (v stredu v noci - pozn.) som sa cítil nie príliš dobre a nemotorne. Pre mňa to však bola dobrá skúsenosť. Dnes to bol úplne iný príbeh. V bránke som cítil pohodu. Ukázali sme kvalitný tímový výkon a získali dva body," uviedol Neuvirth po zápase. Capitals sa bodovo vyrovnali vedúcemu mužstvu Východnej konferencie Philadelphii, "letci" však majú o tri odohrané stretnutia menej.

Domáci ľad uhájila Carolina. Jej hráči prehrávali dlho s New Yorkom Islanders, ale napokon uspeli v predĺžení. V nadstavenom čase rozhodol o výhre Hurricanes obranca Joni Pitkanen. V drese Islanders odohral len trinásť minút Milan Jurčina, ktorý skončil zápas s mínusovým bodom.

Vancouver prekvapujúco prehral s Phoenixom

Vedúci tím celej NHL Vancouver zaváhal na domácom ľade s Phoenixom (1:3). "Kojoti" majú za sebou vynikajúcu sériu na súperových ihriskách, keď triumfovali postupne na ľade Anaheimu, Calgary, Edmontonu a v piatok vo Vancouveri. Coyotes dokázali triumfovať vo všetkých šiestich tohtosezónnych stretnutiach na západe Kanady. "Bola to vydarená séria," skonštatoval kouč mužstva z Arizony Dave Tippett.

"Musím pochváliť svojich chlapcov. Počas každého stretnutia bojovali veľmi dôsledne." S výkonom svojich spoluhráčov nebol spokojný kapitán "kosatiek" Henrik Sedin: "Nehrali sme až tak dobre, ale na ich bránku sme vyslali množstvo striel. Napriek ostreľovaniu ich gólmana sme nemali vyloženú šancu."

Výsledky:

New Jersey - Washington 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Schultz (Knuble, Wideman), 36. Knuble (Carlson, Ovečkin), 52. Knuble (Ovečkin, Carlson). Vylúčení: 0:4, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:12, brankári: Martin Brodeur - Neuvirth. Diváci: 17 625.

NY Rangers - Montreal 6:3 (5:1, 0:1, 1:1)

Góly: 6. Anisimov, 11. Girardi (Christensen, Zuccarello), 18. Callahan (Anisimov, Dubinsky), 18. GÁBORÍK (Christensen, Prospal), 19. Brian Boyle (M. Staal, Prust), 58. Prospal (Girardi, M. Staal) - 8. Subban (B. Pouliot, Desharnais), 25. Wisniewski (Hamrlík, Gionta), 41. Gionta (Wisniewski, Cammalleri). Vylúčení: 6:7, navyše: Prust - Moen obaja na 5 min za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:25, brankári: Lundqvist - Price (19. Auld). Diváci: 18 200.

Carolina - NY Islanders 3:2pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 17. Skinner (J. Jokinen, T. Ruutu), 56. Cole (Stillman), 64. Pitkänen (Skinner, E. Staal) - 18. Nielsen (Grabner, Martínek), 24. Grabner (Hamonic, Nielsen). Vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:37, brankári: C. Ward - Montoya. Diváci: 17 686.

Vancouver - Phoenix 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 58. Ehrhoff (Samuelsson, D. Sedin) - 54. Vrbata (Belanger, Doan), 55. Doan (Vrbata, Schlemko), 59. Stempniak (Belanger). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Burrows (Vancouver) na 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 47:29, brankári: Luongo - LaBarbera. Diváci: 18 860.