AKTUALIZOVANÉ 10.29

Boston sa v NBA dotiahol na Chicago

Basketbalisti Bostonu využili piatkové zaváhanie Chicaga v Indiane a sobotňajším triumfom v New Orleans sa znova dotiahli na čelo Východnej konferencie NBA.

Hviezda Miami LeBron James(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Proti Hornets síce najskôr pokračovali v chabom výkone z Houstonu, po prvej štvrtine prehrávali o 14 a po druhej o 11 bodov, ale potom sa vrátili k tomu, čo ich zdobí už pár sezón - k presnej streľbe a kvalitnej obrane.

V tretej štvrtine trafili 12 zo 16 pokusov z poľa a v celom druhom polčase dovolili domácim iba 34 bodov, keď ich udržali na 28,6-percentnej streľbe. "Pridali sme na sile. Začali sme robiť veci, ktoré nám idú najlepšie. Zmeniť tempo zápasu a znepríjemňovať súperovi to, čo mu dovtedy vychádza," prezradil po víťazstve 89:85 recept á la Celtics Glen Davis.

Heat sa spoliehajú na hviezdy

Aj Miami sa spoliehajú na osvedčené zbrane. Maximálne vyťaženie trojice James, Wade, Bosh síce viedlo k triumfu nad Denverom 103:98, ale pre Heat nemôže byť dobrou správou, že zvyšok základnej zostavy nastrieľal iba dva body a hráči z lavičky pridali len 18.

Navyše sa im zranil Mario Chalmers, ktorý v druhej štvrtine opustil ihrisko s natiahnutým kolenom. Štrnástimi bodmi ho viac ako solídne zastúpil Mike Bibby. "Stále nás prenasledujú zranenia, prichádzajú v tých najnevhodnejších chvíľach. Ako dnes večer. Snáď to nebude nič vážne," zamyslel sa s 33 bodmi najlepší strelec zápasu LeBron James.

Memphis s dôležitým víťazstvom

V Memphise sa stretli tímy z ôsmych priečok oboch konferencií uzatvárajúce priebežný zoznam postupujúcich do play-off. Indiana nedokázala potvrdiť domáce víťazstvo nad silným Chicagom a podľahla Grizzlies 78:99. Domáci dominovali systémom štart - cieľ, už po necelých piatich minútach zápasu bol stav 17:2 v ich prospech. Ťahúňom mužstva bol netradične Tony Allen.

"Je to silnejšie ako ja. Každý deň sa musím pozerať na tabuľku a uvažovať, ako ďaleko sme k postupu. Stále rozmýšľam, ako tímu pomôcť. Nezáleží na tom, či niekomu len podám fľašu s vodou alebo osušku, povzbudím, poradím... Chcem byť užitočný," povedal autor 19 bodov a 11 doskokov.

Vo všetkých šiestich sobotňajších zápasoch sa stretli tímy z opačných konferencií a bilancia bola remízová - 3:3. Za Západ "bodovali" Los Angeles Clippers, San Antonio a Portland. Clippers po deviatich prehrách s týmto súperom zdolali Cleveland 100:92. Pred zápasom musela polícia spacifikovať muža, ktorý do Staples Center prišiel s kuchynským nožom.

Vedúci tím súťaže nechal prvý raz v sezóne oddychovať Tima Duncana, ale Charlotte tento hendikep nevyužilo a v San Antoniu bez svojho najlepšieho strelca Stephena Jacksona podľahlo 98:109. Spurs ešte v tejto sezóne neprehrali na domácej palubovke so súperom z Východnej konferencie (14:0). Porovnávací súboj šiestych tímov konferencií sa skončil triumfom Portlandu nad Philadelphiou 110:101.

Sobota - sumáre:

Los Angeles Clippers - Cleveland 100:92 (25:28, 29:22, 28:28, 18:14)

Najviac bodov: Griffin 30, E. Gordon 29, Craig Smith 12 - Hickson 28, Sessions 18, Samuels 17, divákov: 19 060.

Portland - Philadelphia 110:101 (36:27, 26:27, 25:29, 23:18)

Najviac bodov: Matthews 28, G. Wallace 25, Aldridge 18 - L. Williams 24, T. Young 19, Meeks 17, divákov: 20 637.

New Orleans - Boston 85:89 (28:14, 23:26, 13:27, 21:22) - pozrite si najzaujímavejšie momenty zápasu

Najviac bodov: David West 32, Belinelli 23, Ariza a Okafor (11 doskokov) po 10 - Ray Allen a Glen Davis po 20, Garnett 12, divákov: 18 018.

Memphis - Indiana 99:78 (27:20, 31:21, 18:19, 23:18) - pozrite si najzaujímavejšie momenty zápasu

Najviac bodov: Tony Allen 19 (11 doskokov), Conley a Z. Randolph (10 doskokov) po 17 - Granger a D. Collison po 17, Hansbrough 14, divákov: 17 013.

Miami - Denver 103:98 (29:21, 27:26, 23:24, 24:27) - pozrite si najzaujímavejšie momenty zápasu

Najviac bodov: LeBron James 33, Wade 32, Bosh 18 (11 doskokov) - J.R. Smith 27, Gallinari 23, Lawson 16, divákov: 19 600.

San Antonio - Charlotte 109:98 (24:13, 34:28, 32:27, 19:30)

Najviac bodov: Steve Novak 19, G. Neal 15, George Hill 12 - G. Henderson 19, Diaw 16, D.J. White 13, divákov: 19 075.