Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 19:30

Chelsea zdolala City, vykúpil ju stopér

Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v šlágri 30. kola Premier League 2010/2011 nad Manchestrom City 2:0. Zverenci trénera Carla Ancelottiho sa zásluhou tohto víťazstva dostali na tretiu priečku v tabuľke, pričom o bod preskočili svojho nedeľňajšieho súpera.

"The Blues" si na svoje konto pripísali už tretí ligový trojbodový zásah v rade.

LONDÝN. Pre trest za kritiku rozhodcov nemohol hráčov usmerňovať z lavičky. Tréner Manchestru United Alex Ferguson tak šéfoval mužstvo z tribúny. V rukách držal telefón a prostredníctvom asistenta dával pokyny. Krátko pred koncom duelu proti Boltonu od nadšenia vyskočil.

„Toto žiadny iný klub v Anglicku nedokáže. Aj v takejto zlej situácii sa nám podarí niečo získať,“ cituje Telegraph Fergusona, ktorého United rozhodol o víťazstve nad Boltonom (1:0) až dve minúty pred koncom zápasu gólom Dimitara Berbatova. Bulharský útočník dal v lige už svoj dvadsiaty gól a je najlepším strelcom Premier League.

United má charakter

Manchester hral pritom v oslabení bez vylúčeného obrancu Evansa. United urobil ďalší výrazný krok k zisku rekordného devätnásteho titulu, čím by mal o jednu trofej viac ako rival Liverpool FC.

„Práve o tomto je charakter nášho klubu. V uplynulých týždňoch sme mali náročný program a chlapci si zaslúžia pochvalu, ako to zvládli,“ dodal škótsky kouč, ktorý vedie United už dvadsaťpäť rokov.

Manchestru chýbali pre zranenia až štyria kľúčoví obrancovia – Ferdinand, Vidič, O’Shea a Rafael Da Silva.
United má pred Arsenalom už päťbodový náskok, keďže Londýnčania iba remizovali na pôde West Bromwich Albion (2:2). Druhý polčas za Bromwich odohral i Slovák Marek Čech.

Rozhodol Brazílčan

V šlágri kola zdolala doma Chelsea Manchester City 2:0. Londýnčania triumfovali nad City po troch predchádzajúcich prehrách vo vzájomných súbojoch.

City chýbal špecialista na Chelsea Carlos Tévez, ktorý strelil v posledných piatich vzájomných zápasoch šesť gólov.

Rozhodujúci gól dal stopér David Luiz, ktorý prišiel do Chelsea v posledný prestupový deň za 21 miliónov eur.
Bol to už druhý Brazílčanov gól za Londýnčanov.

Mimochodom, Španiel Fernando Torres, ktorého kúpila Chelsea v rovnaký deň za rekordných 50 miliónov eur, sa stále strelecky nepresadil. Pritom má povesť obávaného útočníka.
Chelsea sa dostala na tretie miesto, má zápas k dobru a na prvý United stráca deväť bodov.

FC Liverpool zvíťazil v úvodnom nedeľňajšom stretnutí na ihrisku Sunderlandu 2:0. Pre zverencov trénera Kennyho Dalglisha to bol druhý ligový triumf v rade a momentálne sa nachádzajú na šiestom mieste, štyri body za Tottenhamom Hotspur.

Naopak, Sunderland zaznamenal už šiesty ligový duel bez víťazstva za sebou a patrí mu deviate miesto. Slovenský reprezentačný obranca hostí Martin Škrtel odohral celý duel.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 30. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:

FC Chelsea - Manchester City 2:0 (0:0)

Góly: 79. David Luiz, 90.+ Ramires

AFC Sunderland - FC Liverpool 0:2 (0:1)

Góly: 33. Kuyt (z pok. kopu), 77. L. Suárez, ČK: 82. Mensah (Sunderland) po druhej ŽK, 47 207 divákov