Dobrí anjeli Košice rozdrvili Banskobystričanky113:59

V 1. zápasoch štvrťfinále play-off extraligy basketbalistiek si Košičanky poradili s Banskou Bystricou 113:59, Ružomberok vyhral nad Šamorínom 92:62.

Súhrn výsledkov stredajších 1. zápasov štvrťfinále play-off extraligy basketbalistiek (hrá sa na 2 víťazstvá):

BK Inpek Nitra - BK PU Bemaco Prešov 74:51 (27:14, 18:13, 19:13, 10:11) - stav série: 1:0

Najviac bodov: Guzmanová 19, Sepulvedová 16 (4), Dostyová 10 - Risperová 16, Ciappinová 11, Wirthová 9

TH: 13/12 - 13/9, trojky: 8 - 4, fauly: 19 - 17, rozhodovali: Kúkelčík a Tomašovič, 200 divákov

Úvod stretnutia bol vyrovnaný, ale potom vďaka prevahe v doskakovaní pod oboma košmi začala Nitra získavať stále výraznejší náskok. Výbornou hrou v obrane a pestrými akciami v útoku dotiahli domáce napokon zápas proti Prešovčankám k výraznému víťazstvu 74:51, hoci v záverečnej štvrtine zaznamenali len 10 bodov.

MBK Ružomberok - ŠBK Šamorín 92:62 (17:17, 27:7, 23:19, 25:19) - stav série: 1:0

Najviac bodov: Lukačovičová 19, Tarasovová 15, Dicksonová 13 - Sujová 21, Mullerová-Garnerová 12, Filipová 9

TH: 19/14 - 25/14, trojky: 2 - 4, fauly: 22 - 18, rozhodovali: Kovalčík a Mlynarčík, 420 divákov

Domáci favorit začal rozhárane a s húževnatým súperom ešte v 7. min prehrával 10:11. Na konci úvodnej štvrtiny bol výsledok nerozhodný 17:17. Druhá časť hry však už bola jasne v réžii Ružomberčaniek, ktoré si ešte do veľkej prestávky stihli vytvoriť rozhodujúci 20-bodový náskok - 44:24. V druhom polčase už "ruža" s prehľadom kontrolovala dianie na palubovke a víťazstvom 92:62 urobila prvý krok k očakávanému postupu do semifinále.

ŽBK Whirlpool Poprad - MBK Rožňava 85:42 (16:8, 21:9, 26:13, 22:12) - stav série: 1:0

Najviac bodov: Andrea Oravcová 24 (4), Lásková 18, Kováčová 10 - Timková a Beňušková po 11, Kalafutová 7

TH: 12/11 - 11/7, trojky: 6 - 5, fauly: 19 - 15, rozhodovali: Daubner a Doušek, 500 divákov

Popradčanky sa rozohrávali pomaly, ale postupne sa na palubovke presadzovali. Už v druhej štvrtine sa ukazovali výraznejšie v streľbe, dali tri trojky. Navyše, v priebehu tejto štvrtiny zaznamenali šnúru desiatich bodov. Dve minúty pre polčasovou prestávkou viedli domáce basketbalistky už rozdielom 20 bodov a len dokumentovali svoje postavenie v tabuľke. Po zmene strán domáce úplne ovládli palubovku a strelecky sa začalo dariť Oravcovej a Láskovej, preto ŽBK viedol v 25. min už 50:19. Hostky sa síce v záverečnej časti predsa len strelecky zlepšili, ale vysokej prehre nezabránili.

Dobrí anjeli Košice - BK UMB 08 Banská Bystrica 113:59 (26:19, 31:17, 31:14, 25:9) - stav série: 1:0

Najviac bodov: Shieldsová 23, Jurčenková 20, Tillisová 17 - Šimová 20 (3), Mackulínová 13, Felixová 10

TH: 26/19 - 10/7, trojky: 4 - 6, fauly: 16 - 18, rozhodovali: R. Hricišin a Kiss, 800 divákov

V 11. min zápasu viedli favoritky z Košíc len o jeden bod (26:25), ale od tej chvíle sa začali čoraz viac presadzovať. Najvýraznejšie dominovali po zmene strán. V 35. min dosiahli domáce basketbalistky dvojbodovým košom Tillisovej trojcifernú hranicu (100:52) a duel proti Banskobystričankám zaslúžene doviedli k vysokému víťazstvu o 54 bodov.