Basketbalisti Prievidze prehrali so Spišskou N. Vsou 60:75

V stretnutiach 1. kola štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov vyhrali hráči Handlovej nad Levicami 89:84.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 1. kola štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov (hrá sa na 3 víťazstvá):

BK SPU Nitra - ŠKP Banská Bystrica 78:47 (22:13, 18:14, 18:11, 20:9) - stav série: 1:0

Najviac bodov: Bosák a Grafs po 14, J. J. Montgomery 13 - Cvitanovič 14, Dorazil 12, Immink, Grznár a Hovaňák po 5

TH: 10/5 - 19/11, trojky: 3 - 4, fauly: 16 - 12, rozhodovali: Pipíška, Šramko a Hančík, 600 divákov

Domáci od úvodných sekúnd potvrdzovali postavenie v tabuľke po základnej časti a úlohu jasného favorita v tejto štvrťfinálovej sérii. Víťaz základnej časti extraligy dominoval na domácej palubovke v každej štvrtine. Na 30-bodový rozdiel zvýšil v 37. min Lehman po nezištnej prihrávke Moora.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza 75:60 (20:14, 23:17, 15:10, 17:19) - stav série: 1:0

Najviac bodov: Mróz a L. Johnson po 18, Baťka 14 - Ch. Jones 12, Hallett a Uhlíř po 10

TH: 14/9 - 19/14, trojky: 6 - 6, fauly: 22 - 19, rozhodovali: Lukáč, Karniš a Bohucký, 1100 divákov

Úvodný zápas play-off sa začal na Spiši v opatrnom tempe. Postupne však domáci zvýšili obrátky a najmä vďaka spolupráci trojice Jefferson, Demečko, Mróz si do veľkej prestávky vybudovali sľubný 12-bodový náskok (43:31). V tretej štvrtine síce domácim odišla trojková streľba, ale obranou a výborným útočným doskakovaním odskočili "baníkom" z Prievidze už na 17 bodov. Hostia v závere ešte na chvíľu zdvihli hlavu, ale Novovešťania nepripustili prípadný zvrat a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

Astrum Levice - MBK Handlová 84:89 (19:28, 23:27, 26:16, 16:18) - stav série: 0:1

Najviac bodov: Henderson 20, Vojtek 13, English 11 - Delič 26, Miloševič 17, Gavlák 16

TH: 16/10 - 22/16, trojky: 6 - 13, fauly: 21 - 21, rozhodovali: Brziak, Šarišský a Szibilla, 2000 divákov

Hostia začali veľmi dobre a už v 4. min viedli 15:2. Po oddychovom čase sa domáci basketbalisti síce ako - tak prebrali, ale prvú štvrtinu prehrali rozdielom 9 bodov (19:28). V 14. min síce Levičania vyrovnali na 30:30, potom však opäť prebrali taktovku hostia a postupne získali 13-bodový náskok (55:42). Po zmene strán zlepšená obrana domácich a najmä úspešná streľba znamenali zníženie do konca štvrtiny na 68:71. V 32. min sa dostali Levice aj do vedenia, ale niekoľkými zbytočnými chybami postavili Handlovčanov znova na nohy. Dvadsaťosem sekúnd domáci znížili na 84:85, ale to bolo z ich strany všetko, záver už patril hosťom.

MBK Rieker Komárno - BK Váhostav-SK Žilina 77:83 (13:14, 32:23, 8:17, 24:29) - stav série: 0:1

Najviac bodov: Burrows 24, K. Johnson 19, Jurík 9 - Stojanovič 18, J. Carter 17, McCoy 16

TH: 25/18 - 35/26, trojky: 5 - 7, fauly: 25 - 20, rozhodovali: Ženiš, Kuzmiak a Matejčík, 900 divákov

Hostia síce dali úvodnú trojku, ale potom šesť minút nebodovali a domáci mali v 7. min 8-bodový náskok - 11:3. Aj v ďalšom priebehu sa viac darilo hráčom Komárna, ktorí v 16. min viedli najvyšším rozdielom v stretnutí (36:24). Po polčase si basketbalisti MBK spočiatku udržiavali náskok, ale od 26. min sa Žilinčania začali doťahovať, až sa v 30. min dostali do vedenia 54:53. V záverečnej štvrtine Žilina nenápadne zvyšovala svoj náskok a v 38. min viedla zdanlivo už rozhodujúcim rozdielom 11-bodovým rozdielom - 73:62. Následne síce Komárno rýchlymi bodmi znížilo na 70:73, hostia však už nepustili úspech z rúk a pripísali si dôležité víťazstvo na súperovej palubovke.