Španielski futbalisti sa potrápili s Čechmi

David Villa prekonal rekord Raúla.
David Villa prekonal rekord Raúla. (Autor: SITA/AP)
TASR|26. mar 2011 o 08:00

David Villa zariadil dvoma gólmi tesnú výhru Španielska nad Českom. Útočník Barcelony sa stal najlepším strelcom v histórii španielskej reprezentácie.

BRATISLAVA. Futbalisti Španielska zvíťazili v piatkovom zápase v Granade nad Českom 2:1 a udržali si stopercentnú úspešnosť v I-skupine kvalifikácie ME 2012. S 12 bodmi suverénne vedú tabuľku a jednou nohou sú na šampionáte.

Úradujúci majstri sveta a Európy mali drvivú prevahu, ale prekvapujúco išli do vedenia hostia zásluhou presného zásahu Jaroslava Plašila, keď sa jeho ďalekonosný pokus odrazil od žrde za chrbát Ikera Casillasa. Až po prestávke vyrovnal David Villa a o dve minúty neskôr z jedenástky poslal ten istý hráč Španielov do vedenia, keď Rezek sklzom hlúpo fauloval Iniestu.

Pre útočníka FC Barcelona to boli góly s poradovými číslami 45 a 46 v najcennejšom drese, čím sa stal najlepším strelcom v histórii španielskej reprezentácie. Jubilejný 100. zápas v reprezentácii odohral proti Čechom Xavi Hernandez.