Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 22:41

Rusi len remizovali s Arménskom 0:0

V sobotňajšom prvom zápase B-skupiny kvalifikácie EURO 2012 remizovali futbalisti Arménska v Jerevane s Rusmi 0:0.

Dick Advocaat.Dick Advocaat. (Zdroj: SITA)

JEREVAN. V úvodnom zápase sobotňajšieho programu v "slovenskej" B-skupine kvalifikácie o postup na futbalové ME 2012 sa v Jerevane zrodila medzi Arménskom a Ruskom bezgólová remíza.

"Zborná" odohrala už štvrtý duel na ihrisku súpera, a hoci stále platí, že vonku ešte neokúsila prehru, Arméni dokázali zastaviť jej víťazné ťaženie.

Domáci síce nestrelili Rusom gól ani v treťom vzájomnom stretnutí, no rozhodne nepôsobili zakríknuto. Častejšie mali síce loptu na kopačkách favorizovaní zverenci Dicka Advocaata, ale Arméni si vypracovali niekoľko dobrých šancí. Tie však nedokázali využiť a keďže sa nepresadili ani hosťujúce ofenzívne hviezdy na čele s Aršavinom, Keržakovom či Pogrebňakom, duel napokon nemal víťaza.

Rusi sú lídrami v B-skupine s 10-bodovým zápisom, Arméni majú o dva body menej a sú druhí. V sobotu boli na programe ešte dve stretnutia sedembodových tímov - Slovensko sa predstavilo v Andorre (0:1) a Írsko privítalo Macedónsko (2:1).

Kvalifikácia EURO 2012:

Arménsko - Rusko 0:0

ŽK: Airapetjan, Manučarjan - Šiškin, rozhodoval: Thompson (Škót.)

Arménsko: Berezovskij - Mkojan, Arzumanjan, Hovsepjan, Airapetjan (67. Artak Jedigarjan) - Malakjan (49. Manučarjan), Mkrtčjan, Mchitarjan - Movsisjan, Ghazarjan, Pizzelli (57. Artur Jedigarjan)

Rusko: Akinfejev - Šiškin, Ignaševič, V. Berezuckij, Žirkov - Dzagojev, Zyrjanov, Denisov, Širokov, Aršavin (90. Biľaletdinov) - Keržakov (78. Pogrebňak)

V prvom polčase sa hralo zväčša medzi šestnástkami, šancí sa veľa nezrodilo. V 15. minúte spadol v pokutovom území Žirkov, ale píšťalka Škóta Thompsona zostala nemá. Najväčšiu šancu mali Rusi v 33. minúte, ale Širokov strieľal z uhla mimo. Krátko po začiatku druhého dejstva mohli ísť do vedenia po rýchlej kombinácii pred šestnástkou Rusov domáci, ale Movsisjanova strela minula tesne pravú žrď Akinfejevovej brány.

V 66. minúte po peknej akcii Žirkova nebezpečne strieľal Dzagojev, ale jeho strelu obrana stečovala na roh, z ktorého hlavičkoval nebezpečne Ignaševič, ale aj jeho pokus vytlačil Berezovskij na roh. Hra sa zrýchlila, obaja súperi sa snažili strhnúť výhru na svoju stranu, ale šance sa rodili len ťažko.

Do možnosti sa v 71. minúte rútil Keržakov, no obrancovia ho s vypätím všetkých síl zablokovali. O ďalšie dve minútky opäť Keržakov bombou z priameho kopu minul bránu. Rusi pridali plyn, Širokov hlavou o milimetre minul ľavú tyč brány Arménov a neujal sa ani technický obstrel Aršavina.

Do konca sa napriek snahe hostí už výsledok nezmenil a remíza zahrala do karát Slovákom a Írom, ktorí sa na Rusko bodovo dotiahli.