Handlovčania pohodlne zdolali Levice 80:56

V druhom stretnutí štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov vyhrala Banská Bystrica nad SPU Nitra 94:91.

Súhrn výsledkov sobotňajších druhých stretnutí štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov (hrá sa na 3 víťazstvá):

BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 74:76 (19:11, 15:20, 18:21, 22:24) - stav série 0:2

Najviac bodov: Jones 19, Szalay a Ridzoň po 12 - Mielczarek 15, Mróz a Baldovský po 13

TH: 26/18 - 19/15, trojky: 6 - 7, fauly: 22 - 23, rozhodovali: Zubák, Tomašovič a Hančík, 2500 divákov

Domácim sa vydarila úvodná štvrtina, ktorú vyhrali o 8 bodov. Prievidžania viedli najvyšším 13-bodovým rozdielom v 12. min - 25:12. Postupne však Spišiaci prevzali taktovku, ale v tretej štvrtine bol nerozhodný stav 52:52. Pre domácich basketbalistov sa rysovala šanca na úspech, keď v 34. min viedli 63:57. Štyri sekundy pred koncom hosťujúci Baldovský zaznamenal víťazný kôš. Tesne pred záverečným klaksónom sa pokúsil trojkou zvrátiť nepriaznivý stav domáci Majoroš, ale trafil iba obruč.

MBK Handlová - Astrum Levice 80:56 (16:15, 24:17, 17:13, 23:11) - stav série 2:0

Najviac bodov: Miloševič 22, Delič 17, Gavlák 11 - English 9, Henderson 9, Vojtek 8

TH: 23/16 - 24/10, trojky: 8 - 4, fauly: 23 - 17, rozhodovali: Gabara, Fuska a Šramko, 1000 divákov

Základ úspechu domácich hráčov bol v kvalitnej obrannej činnosti, keď dokázali počas celého stretnutia ubrániť strelcov hostí. Tí sa presadzovali len sporadicky a ťažko. Handlová zaslúžene zvíťazila a zvýšila svoj náskok v sérii s Levicami na 2:0.

BK Váhostav-SK Žilina - MBK Rieker Komárno 67:63 (26:17, 11:14, 17:24, 13:8) - stav série 2:0

Najviac bodov: Carter 21, Stojanovič 15, Hoferica 14 - Jones 16, Johnson 12, Laco a Klár po 9

TH: 20/16 - 16/11, trojky: 3 - 4, fauly: 17 - 22, rozhodovali: Pipíška, Šarišský a Karniš, 800 divákov

V prvej štvrtine sa hralo obojstranne veľmi rýchlo. Žiline sa darilo viac strelecky a získala sľubný náskok. V druhej desaťminútovke obidva tímy zvoľnili, viac sa sústredili na obranu. Hostia pomaly ukrajovali manko a úsek medzi 27. a 30. min vyhrali 15:2. V dramatickej záverečnej štvrtine sa bojovalo o každú loptu, tímy sa striedali vo vedení. V závere bola šťastnejšia Žilina, ktorá napokon zvíťazila o štyri body a v sérii vedie 2:0.

ŠKP Banská Bystrica - BK SPU Nitra 94:91 (26:27, 13:18, 29:17, 26:29) - stav série 1:1

Najviac bodov: Hovaňák 17, Grznár 16, Cvitanovič a Dorazil po 12 - Moore 23, Bosák 21, Grafs 16

TH: 25/18 - 33/27, trojky: 9 - 4, fauly: 28 - 22, rozhodovali: Ženiš, Kúkelčík a Szibilla, 700 divákov

Stretnutie začali lepšie hostia z Nitry, keď v 3. min viedli 7:2 a v 19. min natiahli svoje vedenie na 10 bodov - 45:35. Bystričania však od tejto chvíle prevzali iniciatívu a už v 25. min vyhrávali 53:52. Domáci hráči potom už nepustili vývoj duelu z rúk a neustále udržiavali svoj náskok. V 29. min bolo 65:58 a v 36. min 79:72. Keď 23 sekúnd pred koncom zápasu Velčič trojkou zvýšil na 91:88, domáci začali cítiť, že môžu v sobotňajšom stretnutí zvíťaziť. Šesť sekúnd pred koncom Hovaňák premenil dva trestné hody a dovŕšil skóre na 94:91.