Poprad bude jeden deň oslavovať, potom naberá sily na finále

Hokejisti Popradu po góle do brány Banskej Bystrice.
Hokejisti Popradu po góle do brány Banskej Bystrice. (Autor: TASR)
Jozef Kotris|26. mar 2011 o 21:35

Podľa krídelníka podtatranských hokejistov rozhodlo v semifinále to, že mali viac síl, keďže využívali štyri útoky.

POPRAD. Eufória a radosť z postupu, ďakovanie divákom a zábava s oslavujúcimi tribúnami. Radosť Popradčanov z postupu do finále, v ktorom sa už v stredu stretnú s Kośicami, bola veľká. „Teraz sa tešíme, na finále budeme myslieť až od pondelka," povedal tréner Ján Jaško.

Jeho zverenci majú za sebou náročnú sedemzápasovú semifinálovú sériu s Banskou Bystricou, o postupe rozhodli až v tretej tretine, v ktorej dali tri góly.

„Bola to vyrovnaná séria, fyzicky veľmi náročná. V závere rozhodlo, že sme mali viac síl, keďže sme točili štyri útoky," povedal ľavý krídelník Popradčanov Miroslav Škovira.

V nedeľu môžu hokejisti Popradu oslavovať, oddýchnuť si, v pondelok budú mať spoločnú regeneráciu a od utorka sa začnú pripravovať historicky prvé východniarske finále. Košice oddychovali 11 dní, Poprad bude v zápasovom rytme a vo veľkej eufórii. „Celý rok sme na to trénovali. Musíme nabrať nové sily a verím, že to pôjde," vysvetlil Škovira.

Michal Hudec v drese Banskej Bystrice v úvode druhej tretiny odišiel na striedačku sklonený a držal si čelo. Viac na zápas nenastúpil. Absolvoval CT vyšetrenie a má prasknutú lebečnú kosť nad obočím. „Dostal som injekciu a nejaké antibiotiká. Otras mozgu našťastie nemám," hovoril po zápase pomaly a sklamaným hlasom Hudec.

O tom, že Banská Bystrica prehrala 4:6, sa dozvedel až po zápase. Priebeh nesledoval. „Vedel som o stave 3:3, potom sme odišli. Škoda, že sme to už nezvládli. Aj keď o pár dní si uvedomíme, že bronzové medaily sú úspech, mrzí, že sme nevyužili šancu na finále," zamyslel sa.

Domov»Hokej»Slovensko»Poprad bude jeden deň oslavovať, potom naberá sily na finále