Miami nepomohol ani výborný výkon LeBrona Jamesa

SITA|30. mar 2011 o 10:58

Basketbalový Cleveland zažil v utorok večer, na ktorý tak skoro nezabudne.

NEW YORK. Cavaliers sa podarilo zdolať Miami Heat, hoci prehrávali o 23 bodov a aj napriek vynikajúcemu výkonu LeBrona Jamesa, ktorý v lete odmietol predĺženie zmluvy s Clevelandom a odišiel na Floridu.

Odvtedy si vo "svojom" meste musí pri každej návšteve vypočuť piskot a bučanie, akoby si fanúšikovia neuvedomovali, že ho presne toto, ako sám nedávno priznal, poháňa za lepšími výkonmi. Jeho triple-double však vyšlo po prehre 90:102 navnivoč. "Vieme, že každý súper sa snaží hrať proti nám najlepšie, ako dokáže. Oni dnes hrali extrémne dobre. Je to pre nich veľké víťazstvo,“ nechal sa po stretnutí počuť James.

Dôležitý krok k účasti v play-off urobili hráči Houstonu, ktorí majú po víťazstve 112:87 v New Jersey na deviatom mieste Západnej konferencie stratu na Memphis iba dva zápasy. Rockets vyhrali už šiesty zápas z ostatných siedmich a podľa rozohrávača Kyla Lowryho je herná pohoda v tíme úplne zjavná: "Hráme basketbal a zabávame sa pri tom. Jednoducho vybehneme na ihrisko a vieme, ako budeme hrať. Kto dostane loptu, kto zakončí... Veríme si a konečne sa to prejavuje aj na výsledkoch." V dobrej forme hrá aj Memphis a boj o postupové priečky tak bude ešte napínavý.

Výborným výkonom zaskočili Oklahomu hráči Golden State. Vyrovnaný duel dospel napokon do predĺženia po veľkej chybe domácich. Tí niekoľko sekúnd pred koncom po znížení súpera na rozdiel troch bodov rozohrali loptu rovno do rúk Montu Ellisa a ten z rohu ihriska trojkou vyrovnal. V predĺžení napokon rozhodol Russell Westbrook, keď ho pri typickom dravom prieniku pod kôš fauloval Stephen Curry. Westbrook premenil jeden z trestných hodov a Thunder vyhrali zápas 115:114.

Vo výbornej forme hrajú momentálne aj basketbalisti Sacramenta, ktorý vyhrali v utorok už štvrtý zápas v rade, čo je ich najdlhšia úspešná šnúra v sezóne. Suns po prehre 113:116 zaostávajú za postupovými priečkami už 4,5 zápasu a ich situácia je viac-menej beznádejná.

Výsledky - utorok:

New Jersey - Houston 87:112 (21:34, 22:27, 20:22, 24:29)

Najviac bodov: B. Lopez 22, Farmar 12, Vujačič 11 - Kevin Martin 20, Lowry 16 (10 asistencií), Patterson a Dragič po 13, 13 866 divákov

Cleveland - Miami 102:90 (24:24, 29:18, 22:28, 27:20)

Najviac bodov: Hickson 21 (12 doskokov), A. Parker 20, Hollins 13 - L. James 27 (10 doskokov, 12 asistencií), Wade 24, Bibby 23, 20 562 divákov

Oklahoma City - Golden State 115:114 po predĺžení (25:29, 33:21, 20:27, 28:29 - 9:8)

Najviac bodov: Durant 39, Ibaka 19, Westbrook 15 - S. Curry 35, D. Lee 24 (15 doskokov), Ellis 20 (11 asistencií), 18 203 divákov

Sacramento - Phoenix 116:113 (30:34, 29:27, 26:32, 31:20)

Najviac bodov: M. Thornton 24 (11 doskokov), Udrih 19, D. Greene 18 - Dudley a Frye po 21, Gortat 17 (11 doskokov), 13 774 divákov