Finále extraligy: Košice vyhrali prvý zápas 3:1

(Autor: SITA)
Hana Čiefová|30. mar 2011 o 17:59

Finále extraligového play off sa začalo dvojzápasom v Košiciach. Úvod lepšie zvládli domáci hokejisti a Poprad zdolali 3:1.

Prvý zápas finále

Košice - Poprad

3:1

(1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 17. Dravecký (Zálešák), 31. Vorel (Zálešák, Kristek), 59. Michel Miklík - 34. Wanvig (J. Brejčák, Rapáč)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, J. Konc - M. Novák, Šefčík, 6995 divákov.

3. TRETINA

57. min. Poprad hrá bez brankára už tri minúty pred koncom. Miklík v strednom pásme berie Popradčanom puk a dáva tretí gól Košíc. Poprad sa však nevzdal, dostal sa k strele na Hudáčkovu bránu, hostia stále bez brankára. Dravecký netrafil prázdnu popradskú bránu a skóre sa už do konca duelu nezmenilo.

53. min. Jenčík v rýchlosti spadol aj s brankárom Lipovským do jeho brány po tom, ako sa snažil dosiahnuť na puk. Popradčania sa doňho pustili, ale nevylučovalo sa. Škovira sa krátko nato dostal do dobrej príležitosti pred košickou bránou, ale vyrovnávajúci gól z toho nebol.

45. min. Na začiatku tretej tretiny sa Košice dostali k výbornej príležitosti skórovať, ale brankár Lipovský košickú strelu reflexívne vyrazil.

2. TRETINA:

37. min. Hostia sa dostali k druhej presilovke v zápase, ale Kristek Popradčanom ušiel, v nájazde však brankára Lipovského neprekonal.

34. min. Poprad po rýchlej akcii znižuje na 1:2 len druhou strelou v druhej tretine po Wanvigovej dorážke Brejčákovej strely.

30. min. Košice po tlaku vo svojej piatej presilovke zovreli Poprad pri Lipovského bráne a nebránený Vorel dal druhý gól Košíc.

24. min. Poprad začal druhú tretinu oslabením, ale Košice sa nedočkali gólu v početnej výhode ani po štvrtej presilovke.

1. TRETINA:

17. min. Košičania sa po chybnom vhadzovaní Popradu dostávajú do vedenia gólom Draveckého. Skórovať mal vzápätí šancu aj Deyl, keď jeho strela len tesne minula Lipovského bránu. Pri ďalšej šanci Košíc neprehodil brankára ani Frolík a skóre sa už do konca tretiny nezmenilo.

13. min. Popradčania zabudli na Pašeka, ktorý nespracoval puk, Košice opäť s presilovkou. Nebezpečnejší ako Košice však bol vo vlastnom oslabení Poprad, Lundberg mohol v akcii dvoch na jedného skórovať. Haščáka tvrdo pritlačil o ľad Brejčák, Košičan sa len ťažko zviechal z ľadu, museli mu pomáhať spoluhráči. Rozhodcovia nevylučovali.

9. min. Pašek sa v rýchlosti natlačil pred popradskú bránu, hostia sa ubránili len faulom, na trestnú išiel Rogers. Brankár Lipovský sa vytiahol aj pri strele Zálešáka a Bartoša, skóre sa nemení ani po druhej košickej presilovke.

6. min. Košice začali prvé finále vylúčením Pašeka už v 2. minúte, Popradčan Škovira utiekol košickej obrane, ale brankár Hudáček puk za chrbát nepustil. Gól nepadol ani z následnej presilovky Košíc, ktoré mali pred Lipovského bránou niekoľko dobrých príležitostí skórovať.

Košice: J. Hudáček - Homer, Tabaček, Šeda, Grman, Deyl, M. Šterbák - Vorel, Kristek, Michel Miklík - Bartoš, S. Gron, Fabuš - Pašek, Zálešák, Dravecký - Jenčík, Frolík, Marcel Haščák

Poprad: Lipovský - J. Brejčák, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Rogers - Kuľha, Lundberg, Škovira - Kroták, Kmiť, P. Svitana - Rapáč, Klouda, Wanvig - Paločko, Mlynarovič, Vandas

Rozhodcovia: Grečko Peter, Konc Juraj, Novák Milan, Šefčík Peter, Grúň Miloš (video rozh.), Beniač Dalibor (inštruktor), divákov: 6995

Pred zápasom:

• Finále extraligy sa začína dvojzápasom v Košiciach, 3. apríla sa séria presúva do Popradu.
  • Úradujúci majstri z Košíc čakali na finále od 18. marca, keď získali rozhodujúci štvrtý bod v semifinálovej sérii s Trenčínom. Poprad postúpil do finále po sedemzápasovej bitke s Banskou Bystricou.
  • Košice majú možnosť získať tretí majstrovský titul v rade, celkovo šiesty, Poprad prvý.