V šlágri Žilina - Slovan gól nepadol

Ak Senica zvíťazí v sobotu v Prešove, príde posledný slovenský majster zo Žiliny o pozíciu lídra priebežného poradia.

(Zdroj: sita)
Zažite skvelú atmosféru Borussia vs. Bayern naživo>>

ŽILINA. V piatkovom šlágri 24. kola futbalovej Corgoň ligy remizoval úradujúci majster MŠK Žilina na domácej pôde so Slovanom Bratislava 0:0.

V závere zápasu čiarového rozhodcu Slyška údajne inzultoval jeden z domácich fanúšikov a hlavný arbiter stretnutia Pavol Chmura následne odišiel so svojimi kolegami do šatní. Nepríjemný incident bude mať dohru za "zeleným stolom".

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:0

Rozhodoval: Chmura, ŽK: Šourek, Zjuzins, Ceesay - Guede, Kiss, ČK: 70. Ceesay po druhej ŽK, 6540 divákov.

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Šourek, Štrba, Mráz - Guldan - Ceesay, Bello, Zjuzins (46. Gergel), Majtán (85. Mabouka) - Lietava

Slovan: Putnocký - Pauschek (53. Jánošík), Dobrotka, Kolčák, Hrdlička - Guede - Milinkovič, Kiss (85. Grendel), Žofčák - Kordič (73. Szarka), Šebo

Pod Dubňom sa sieť rozvlnila už v tretej minúte. Slovan zahrával priamy kop, Dúbravka neudržal Milinkovičov dlhý center na zadnú žrď a Hrdlička hlavou usmernil loptu do siete, no iba do tej hornej. O sedem minút neskôr dostal Žofčáka krásnym centrom do tutovej príležitosti Šebo, kapitána Slovana však sám zoči-voči Dúbravkovi zlyhal a daroval žilinskému brankárovi loptu.

Nasledujúce minúty sa niesli v duchu nudného taktického zápolenia, ktoré prerušila až strela domáceho Angeloviča v 25. minúte, z hranice šestnástky mieril nad bránku. Slovan odpovedal už o necelé dve minúty, Šebo vyhral súboj na hranici pokutového územia a z otočky nečakane vystrelil, Dúbravka sa iba prizeral, lopta opečiatkovala spojnicu žilinskej brány.

Zaujímavo to vyzeralo s napĺňajúcou sa 40. minútou, keď Žofčák peknou prihrávkou pred žilinskú bránku hľadal Šeba, v poslednej chvíli však dobre zakročil Šourek a zmaril príležitosť hostí.

Druhý polčas prebrala k životu Šebova tvrdá strela z pravej strany pokutového územia, mieril k bližšej tyči a Dúbravka nemal problém zneškodniť tento pokus. Scenár zápasu akoby napísaný pre výsledok 0:0 pokračoval a nezmenil ho ani Angelovičov center do šestnástky na Lietavu, pri lopte bol skôr brankár hostí Putnocký, ktorý ani po 65-tich minútach hry nemusel čeliť strele do priestoru jeho brány.

Vzrušenie v 70. minúte: Momodou Ceesay prenikal do pokutového územia cez niekoľko hráčov Slovana, na hranici veľkého vápna však v spleti tiel spadol na trávnik a hlavný rozhodca mu ukázal žltú kartu za filmovanie, bola to jeho druhá, a tak nasledovala červená a Ceesay musel opustiť ihrisko. To na tribúnach i striedačkách vyvolalo mimoriadne silné napätie.

Slovan sa v ďalších minútach usadil pred žilinskou šestnástkou, domáci však zomknuto bránili. Desať minút pred koncom sa v šanci ocitol hosťujúci Guede, ale v rozhodujúcej chvíli pred Dúbravkom netrafil dobre loptu, domáci brankár nemusel zasahovať. Dúbravka však musel chytať Šebovu hlavičku v 84. minúte, poradil si hravo, slovanistický útočník mieril priamo do jeho náručia.

Šebo mal na kopačke gól aj o tri minúty neskôr, keď ho pekne našiel Milinkovič, ale tentokrát netrafil ani bránu. V závere zápasu došlo ešte k prerušeniu, keď bol čiarový rozhodca Slyško údajne atakovaný jedným z domácich fanúšikov. Hráči oboch tímov sa napokon pomaly pri mnohých kontroverziách pobrali do šatní, hlavný rozhodca Pavol Chmura zápas ukončil.

Po zápase:

Pavel Hapal, tréner Žiliny: "Ja neviem, čo mám hodnotiť. Dnes to bolo zvláštne. Neviem, či mám hodnotiť výkony hráčov alebo výkony niekoho iného. Oba tímy dreli a bojovali, mohol to byť dobrý zápas. My sme mali kopať stopercentný pokutový kop a navyše sme nemali dostať červenú kartu. Dnes to však ukončil pán čiarový rozhodca Slyško alebo teda jeden z domácich fanúšikov, údajne jeden z domácich fanúšikov..."

Karel Jarolím, tréner Slovana: "Budem stručný. Myslím si, že sme dnes odohrali dobrý zápas, chýbal mi iba gól. Mali sme na to pritom dosť príležitostí. Zápas sme mali rozhodnúť už v prvom polčase."

1. Žilina 23 12 9 2 43:20 45
2. Senica 23 13 5 5 38:19 44
3. Slovan 23 10 8 5 41:19 38
4. Trnava 23 9 9 5 29:18 36
5. Banská Bystrica 23 10 6 7 28:19 36
6. Zlaté Moravce 23 8 7 8 25:23 31
7. Dunajská Streda 23 7 7 9 20:23 28
8. Prešov 23 7 5 11 17:28 26