Hádzanári Prešova prehrali v Kecskeméte

SITA|1. apr 2011 o 21:15

Hádzanári Tatrana Prešov nečakane zaváhali v najvyššej maďarskej súťaži 2010/2011.

KECSKEMÉT. V piatkovom zápase predposledného 25. kola Budapest Bank ligy podľahli na palubovke Pajor Pálinka Kecskeméti KSE 31:34 (14:18).

Do stretnutia lepšie vstúpili domáci, ktorí sa rýchlo ujali vedenia 5:1, ale v 19. min však vyhrávali už len 10:9. Potom prišli opäť chvíle Kecskemétu a v 27. min svietil na ukazovateli skóre stav 17:10.

Šarišania ešte do polčasovej prestávky znížili na 14:18 a po zmene strán sa viackrát dotiahli na rozdiel dvoch gólov (naposledy v 56. min 29:31). Hráči domáceho družstva, medzi ktorých patria aj slovenskí reprezentanti - pivot Andrej Petro a spojka Péter Szabó, v závere už víťazstvo z rúk nepustili.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v tomto ročníku zatiaľ bilanciu devätnásť výhier - štyri prehry a v tabuľke im naďalej patrí 2. pozícia.

Najbližšie sa hádzanári Tatrana predstavia v BB lige o týždeň v piatok 8. apríla 2011 o 18.00 h, keď v rámci 26. kola nastúpia na pôde tímu Balatonfüredi KSE, v ktorom pôsobí slovenský pivot Alexander Ivanov. Šarišania týmto zápasom uzavrú svoje účinkovanie v maďarskej lige.

Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej Pohár priateľstva.