Košickí hokejisti majú tri mečbaly na zlatý hetrik

Košický brankár Július Hudáček odolal aj útočníkovi Popradu Martinovi Kuľhovi.
Košický brankár Július Hudáček odolal aj útočníkovi Popradu Martinovi Kuľhovi. (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič|6. apr 2011 o 10:30

Košický kapitán Peter Bartoš diplomaticky vraví, že čo má prísť, príde. Nestráca pokoj, ani keď sa vynoria noví „starí“ kamaráti so žiadosťou o lístok na poslednú chvíľu. Hokejové Košice sú pripravené, že sa už vo štvrtok stanú prvým tímom v histórii ext

raligy, ktorý oslávi zlatý hetrik.

BRATISLAVA, KOŠICE. Popradčania sa po štvrtom súboji finálovej série ocitli v ťažkej situácii. Deň po nedeli, keď prvýkrát vyhrali gólom Jasečka v predlžení, uzemnil ich nádych v pondelok košický favorit víťazstvom 6:1. Sériu vedú Košice 3:1 na zápasy.

Majú všetky tromfy

Košice majú tri mečbaly na majstra, prvý už vo štvrtok na domácom ľade. Obhajca posledných dvoch titulov, celkove šesťnásobný majster, má v rukách má všetky papierové i výkonnostné tromfy. Dôkazom je, že v každom doterajšom zápase strelil vedúci gól zápasu.

„Na pondelkový zápas sme nenastúpili úplne koncentrovaní. Košice dokonale využili naše chyby a výbornou hrou v defenzíve nás prakticky k ničomu nepustili, “ povedal tréner Popradu Ján Jaško.

Košičanom okrem chýb domácich, z ktorých Wanwigov kiks využil už v 89. sekunde Zálešák, mali aj šťastie v prípade ekvilibristického gólu Miklíka.

Poprad reagoval oddychovým časom už v 14. minúte, no hostia pokračovali v lekcii z efektívnosti a prinútili brankára Lipovského striedať už v 26. minúte po štvrtom góle Draveckého.

„Nedá sa povedať, že by nám chýbali sily. Pravdou však opäť bolo, že kým my sa na každý gól nadrieme, po hrubých chybách skôr inkasujeme,“ dodal Jaško.

Jeho slová potvrdzuje fakt, že kým domáci počas presilovky o dvoch hráčov nedali ani gól, Košičania v rovnakej výhode strelili dva.

Piaty duel finálovej série Košice - Poprad sa hrá vo štvrtok 7. apríla o 18 h na košickom ľade. Sledovať ho môžete na sme.sk, TV prenos ponúka Sport, internetový zasa huste.tv

Sumár 167 trestných minút

Posledný súboj Poprad - Košice natiahla hromadná ťahanica v závere zápasu, po ktorej rozhodcovia rozdali 167 trestných minút.

„O výsledku už bolo rozhodnuté. Nemyslím si, že to bolo divadlo pre divákov, šarvátka vyplynula z obojstranného nasadenia, možno frustrácie domácich,“ povedal kapitán Košíc Peter Bartoš.

„Našou hlavnou úlohou je udržať si koncentráciu. Prakticky od začiatku sezóny počúvame spojenie zlatý hetrik. Na to treba vyhrať posledný zápas. Tak vravím, čo má prísť, príde,“ dodal Bartoš.