Žilina má finále pohára na dosah, Slovan remizoval s Trnavou 2:2

Žilinčan Cessay dal súperovi zo Zl. Mopraviec dva góly.
Žilinčan Cessay dal súperovi zo Zl. Mopraviec dva góly. (Autor: tasr)
SITA|5. apr 2011 o 19:00

Dva góly Ceesaya a jeden Majtána znamenajú, že pred odvetou semifinále Slovenského pohára je Hapalov tím veľmi blízko k postupu.

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v utorňajšom prvom stretnutí semifinále Slovenského pohára vo futbale 2010/2011 doma nad Zlatými Moravcami 3:0.

O dva presné zásahy sa v drese úradujúceho ligového šampióna postaral gambijský útočník Momodou Ceesay a jeden gól z pokutového kopu pridal aj Tomáš Majtán.

Oba kluby sa spolu stretli pod Dubňom po dvoch týždňoch a troch dňoch od vzájomného ligového zápasu. Odveta je na programe v utorok 19. apríla o 17.30 h v Zlatých Moravciach.

V druhom zápase remizovali futbalisti Spartaka Trnava na ihrisku Slovana Bratislava 2:2 a pred domácou odvetou hranou 19. apríla si tak vypracovali lepšiu východiskovú pozíciu.

O góly Spartaka sa postarali Tomaček a Koro-Kone, ktorý si strelil aj vlastný gól, za domácich sa strelecky presadil Milinkovič.

Slovenský pohár 2010/2011 - semifinále - prvé zápasy:
MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0)

Góly: 29. a 50. Ceesay, 69. T. Majtán (z pok. kopu), ŽK: 39. Patrik Mráz - 28. M. Babic, ČK: 68. M. Babic (Zlaté Moravce) po druhej ŽK, rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Jenčura, 1673 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Štrba, Patrik Mráz - Ľ. Guldan - Gergel, Bello (76. Škvarka), T. Majtán - Lietava (67. Pich), Ceesay (87. Fótyik)

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda (46. Žilák), Janečka, Pavol Majerník, Chren - M. Babic, Pavlovič - Candrák, M. Hruška (60. Tomášik), Orávik - Pavelka (57. Brčák)

Úvodné spoznávanie mužstvá vynechali a hneď od začiatku začali hrať ofenzívny futbal. V 3. min vystrelil tesne popri ľavej žrdi domáci Mabouka.

O tri minúty neskôr na druhej strane rozohrával štandardku Hruška, Pavol Majerník sa pokúšal z prvej prelobovať Krnáča, ale domáci brankár na loptu s prehľadom dočiahol. V 12. min potiahol loptu po pravej strane obranca Mabouka, takmer z rohu ihriska odcentroval na Ceesaya a ten zblízka hlavou tesne minul Kuciakovu bránku.

Hlavou sa pokúšal otvoriť skóre v 24. min aj žilinský stopér Piaček, ale tentoraz letela lopta nad hornú žrď. Žilinský útočník Ceesay otvoril gólový účet stretnutia v 29. min, keď sa stredom natlačil do šestnástky a s prehľadom prekonal brankára hostí. Zlaté Moravce aj potom pokračovali v ofenzívnej hre, dve minúty pred prestávkou asi z 20 metrov nebezpečne vystrelil Pavlovič, ale netrafil Krnáčovu svätyňu.

Hneď po zmene strán pálil Ceesay spoza hranice pokutového územia, ale M. Kuciak jeho strelu vyrazil. Svoj druhý gól v zápase pridal gambijský útočník v 50. min, po rohovom kope vyskočil v šestnástke najvyššie a hlavou usmernil loptu do siete - 2:0. Hostia sa snažili spraviť niečo s výsledkom, ale ich akcie väčšinou končili pred žilinskou šestnástkou, prípadne strieľali z väčších vzdialeností.

V drese domácich bol pri chuti autor dvoch presných zásahov Ceesay, ktorý podnikol niekoľko útokov na Kuciakovu bránu. V 68. min ho fauloval v pokutovom území M. Babic a po druhej žltej karte musel predčasne opustiť ihrisko. Nariadenú jedenástku premenil strelou do stredu bránky Tomáš Majtán.

V poslednej štvrťhodine už Žilinčania kontrolovali hru. Mali ešte niekoľko šancí, v 79. min vyslal nebezpečnú strelu striedajúci Škvarka, ale M. Kuciak ju vyrazil na roh. Pred odvetou si MŠK Žilina vytvoril výrazný, trojgólový náskok.

Pozápasové hodnotenie:

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Bol to ťažký zápas, v pohárovej Európe sme vždy začínali vonku, teraz sme začali doma. Vedeli sme, že nesmieme inkasovať gól a nejaký dať. Nakoniec sa nám to podarilo, boli sme veľmi efektívni, čo sa nám v predchádzajúcich zápasoch nedarilo. Musím pochváliť celé mužstvo za bojovnosť. O postupujúcom ešte nie je rozhodnuté, vo futbale sa môže stať všeličo, ale vybudovali sme si slušný náskok."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Hrali sme štvrtýkrát so Žilinou a opäť sme neboli úspešní. Žilina dnes prakticky rozhodla o postupujúcom do finále. My sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov, čo sa nám veľmi nedarilo. Domáci boli veľmi efektívni, to rozhodlo o zápase. Sme smutní z vysokej prehry, ale taký je futbal."

Foto - TASR

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:2 (1:2)

Góly: 41. Koro-Kone (vlastný), 72. Milinkovič - 29. Koro-Kone, 38. Procházka. Rozhodoval: Olšiak, ŽK: Šebo - Machovec, Kaščák, Diallo, 4900 divákov.

Spartak Trnava: Raška - P. Čarnota, Diallo, Gross, Procházka - Machovec - Koro-Kone, Kaščák, Banovič (90.+1 Kaprálik), Bicák (76. Wellington) - Tomaček

Slovan Bratislava: Putnocký - Pauschek, Dobrotka, Kolčák, Hrdlička - Guédé (84. Grendel) - Milinkovič, Božič, Žofčák - Kordič (73. Szarka), Šebo

Hneď v prvej minúte zápasu sa dostal do veľkej príležitosti Kordič, no s jeho slabou strelou z vnútra šestnástky si Raška poradil.

Brankár hostí sa musel mať na pozore aj v 9. minúte pri akcii Šeba, ktorý vnikol do veľkého vápna a mäkkým centrom hľadal lepšie postaveného Kordiča, ktorý však na jeho prihrávku nedosiahol. Kordič mal šancu aj o tri minúty neskôr a hoci tentoraz zakončil, z voleja trafil len súperovho obrancu.

Hostia sa postupne osmelili a po zakríknutej úvodnej štvrťhodine Procházka po priťuknutí Koro-Koneho v dobrej pozícii prestrelil domácu svätyňu.

V 23. minúte bol opäť v permanencii Raška, ktorý najprv s námahou vyrazil prudkú strelu Guédého a o ďalšie dve minúty sa len prizeral, ako prudký priamy kop Božiča tesne minul jeho ľavú žrď. Skóre stretnutia otvoril v 29. minúte hosťujúci Koro-Kone, ktorému po individuálnom prieniku naservíroval loptu z ľavej strany Tomaček - 0:1.

Vzápätí mal na kopačke vyrovnanie Šebo, ale rozvlnil iba bočnú sieť a neujali sa ani dve delovky Hrdličku. Belasí boli blízko k vyrovnaniu v 37. minúte, keď Milinkovičov priamy kop zastavilo brvno trnavskej brány. Platilo však otrepané nedáš-dostaneš, keď Trnava z protiútoku zvýšila zásluhou Procházku na 2:0.

Slovanu sa podarilo dosiahnuť kontaktný gól v 41. minúte, keď si Koro-Kone strelil vlastenca. O minútu mohol vrátiť Spartaku dvojgólové vedenie Tomaček, ale sám zoči-voči Putnockého neprekonal.

Na začiatku druhého polčasu unikol po pravej strane Guédé a jeho krížna strela iba tesne minula vzdialenejšiu žrď. V 55. minúte zachránila Spartak po druhý raz v zápase konštrukcia brány a opäť po strele Milinkoviča.

Aktívnejší Slovan sa snažil prekonať trnavské hradby aj v 67. minúte, Kordičova polostrela-polocenter z ľavej strany však nenašli adresáta. Na druhej strane zamotal domácej obrane hlavu agilný Koro-Kone, ktorý to však s kľučkami prehnal a prišiel o loptu.

V 72. minúte Raška zmaril šancu Kordičovi, no po následnom rohovom kope Milinkovič umiestnenou strelou k žrdi vyrovnal - 2:2. Hostia pohrozili v 79. minúte strelou Tomačeka, po ktorej však Putnocký nemusel zasahovať. Minútu pred koncom stretnutia nebezpečne hlavičkoval Božič, no jemu ani nikomu z jeho spoluhráčov sa už nepodarilo strhnúť víťazstvo na stranu Slovana.

Karel Jarolím, tréner Slovana: "Zápas mal kvalitu, žiaľ z našej strany to v obranných radoch škrípalo. Trnavu sme pustili do dvojgólového vedenia sami, neboli sme dôslední. To, čo nás zdobilo v predošlých zápasoch, že sme súperov nepúšťali do streleckých príležitostí, nám dnes nevychádzalo. Chceli sme zápas otočiť, nepodarilo sa to úplne, ale čaká nás ešte druhý polčas v Trnave. Nič nie je stratené."

Peter Zelenský, tréner Spartaka: "Chcem povedať jednu vec...diváci na štadióne aj v televízii videli jeden výborný zápas. Hralo sa na doraz, útočný futbal, neprišli sme sem s defenzívnou taktikou. Slovan mal zo začiatku viac z hry, mali sme aj šťastie, to však k futbalu patrí. Za bojovnosť a odhodlanie, ktoré sme ukázali, sme si však bod zaslúžili."

Domov»Futbalnet»Žilina má finále pohára na dosah, Slovan remizoval s Trnavou 2:2