Basketbalová liga pozná semifinalistov

V závere zápasu Nitra - ŠKP Banská Bystrica 75:71 videli diváci šarvátku.
V závere zápasu Nitra - ŠKP Banská Bystrica 75:71 videli diváci šarvátku. (Autor: TASR)
SITA|6. apr 2011 o 20:20

Kvarteto semifinalistov tohtosezónnej edície slovenskej extraligy tvoria basketbalisti Nitry, Spišskej Novej Vsi, Levíc a Žiliny.

BRATISLAVA. Posledný menovaný tím mal istotu účasti v semifinále už pred týždňom po vyradení Komárna 3:0na zápasy, o zostávajúcich troch úspešných štvrťfinalistoch sa však rozhodlo až v piatych zápasoch.

Na všetkých troch palubovkách to bola v stredu poriadna dráma. Najtesnejší výsledok sa zrodil v metropole Tekova, kde domáci Levičania zdolali MBK Handlová o tri body 75:72, hoci ešte štyri minúty pred konom o šesť prehrávali. Astrum otočil sériu, v ktorej viedli "baníci" už 2:0 na zápasy a potvrdil, že rozhodujúca bola výhoda domácej palubovky v piatom meraní síl.

Do semifinále sa prebojovali aj dvaja najväčší papieroví favoriti na zisk titulu - BK SPU Nitra a BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Najlepší tím po základnej časti privítal pod Zoborom hráčov Banskej Bystrice. Tí boli dlho prekvapujúco bližšie k postupu, ktorý by sa rovnal riadnej senzácii.

V závere sa však zverenci trénera Ľubomíra Urbana vyburcovali, premenili dôležité koše a napokon svojho súpera zdolali 75:71 a v celej sérii dominovali 3:2 na stretnutia, pričom z trimfu sa zakaždým tešil domáci tím. Stredajší duel poznačila šarvátka Pavla Bosáka z Nitry a Maroša Rendlu z ŠKP, obaja svoje účinkovanie v tomto súboji vo štvrtej štvrtine predčasne skončili.

Spišiaci síce nezvládli proti bojovnej Prievidzi úvod stretnutia, v ďalších troch štvrtinách však boli lepším tímom a napokon zaslúžene pokračujú vo vyraďovacej fáze. Najlepším mužom na palubovke bol domáci Corey Jefferson, naopak, na hosťujúcej rozohrávke vyhorel Christopher Jones. Spišská Nová Ves zvíťazila v rozhodujúcom piatom zápase 69:60 a v semifinále sa stretne s Levicami. Nitra si zmeria sily so Žilinou.

Výsledky piatych zápasov štvrťfinále play-off basketbalovej extraligy mužov:

BK SPU Nitra - ŠKP Banská Bystrica 75:71 - konečný výsledok série: 3:2, do semifinále postúpila Nitra

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza 69:60 - konečný výsledok série: 3:2, do semifinále postúpila Spišská Nová Ves

Astrum Levice - MBK Handlová 75:72 - konečný výsledok série: 3:2, do semifinále postúpili Levice