Ružomberok vyrovnal sériu s Popradom

SITA|6. apr 2011 o 20:47

Dobrí anjeli Košice podľa predpokladov vyhrali v Nitre a v sérii vedú 2:0.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov stredajších druhých zápasov semifinále play-off extraligy basketbalistiek (hrá sa na 3 víťazstvá):

BK Inpek UKF Nitra - Dobrí anjeli Košice 48:70 (15:16, 8:16, 13:21, 12:17) - stav série 0:2

Najviac bodov: Krč-Turbová 12, Borovičková a Guzmanová po 9 - Tillisová 21, Shieldsová 14, Jurčenková 11

TH: 16/11 - 18/14, trojky: 3 - 2, fauly: 20 - 17, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Lamoš, 150 divákov

Favorizované Košičanky si odniesli z Nitry ľahké víťazstvo. Domáce basketbalistky zahodili v stretnutí desať čistých šancí spod koša a nedarila sa im abu streľba spoza trojkového oblúka. Napriek tomu bola úvodná štvrtina vyrovnaná. Hostky však potom zvýšili aktivitu, ovládli dianie na palubovke a napokon zvíťazili o 22 bodov.

ŽBK Whirlpool Poprad - MBK Ružomberok 59:61 (14:17, 18:22, 18:10, 9:12) - stav série 1:1

Najviac bodov: Lásková 12, Andrea Oravcová 12, Brackettová 11 - Dicksonová 20, Smithová 13, Handyová 7

TH: 22/18 - 23/13, trojky: 2 - 2, fauly: 24 - 22, rozhodovali: Šarišský, Daňo a Kúkelčík, 650 divákov

Od úvodnej sekundy diváci videli dramatický a vyrovnaný zápas. Popradské basketbalistky sa chceli posunúť víťazstvom na domácej palubovke bližšie k finále a to im zväzovalo ruky. Po veľkej prestávke sa hráčky ŽBK Whirlpool strelecky prebrali a viedli 54:53. Napokon sa však z víťazstva tešili šťastnejšie Ružomberčanky a vyrovnali stav série na 1:1.