Procházková v 3. etape Tour de Barents na bronzovej priečke

TASR|9. apr 2011 o 15:24

ROVANIEMI. Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v 3. etape Tour de Barents vo fínskom Rovaniemi tretie miesto.

V šprinte klasickou technikou finšiovala v A-finále za Slovinkou Petrou Majdičovou a Fínkou Kerttu Niskanenovou. V celkovom poradí sa Procházková posunula na tretiu priečku, na Majdičovú stráca 1:39,0 min.

V súťaži mužov triumfoval v šprinte Fín Matias Strandvall pred svojím krajanom Lasse Paakkonenom a Estóncom Keinom Einastem. Slovenský reprezentant Martin Bajčičák nepostúpil z kvalifikácie medzi elitnú tridsiatku a obsadil 32. miesto. V celkovom poradí je siedmy, na Fína Mattiho Heikkinena stráca 1:20,3 min.

Tour de Barents - 3. etapa:

ženy - šprint klasickou technikou: 1. Petra Majdičová (Slov.), 2. Kerttu Niskanenová (Fín.), 3. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR)

Celkové poradie po 3. etapách: 1, Majdičová 43:59,8, 2. Niskanenová (Fín.) +1:12,4, 3. PROCHÁZKOVÁ +1:39,0

muži - šprint klasickou technikou: 1. Matias Strandvall (Fín.), 2. Lasse Paakkonen (Fín.), 3. Kein Einaste (Est.)...32. Martin BAJČIŹÁK (SR)

Celkové poradie po 3. etapách:

1. Matti Heikkinen (Fín.) 1:07:24,9, 2. Jean-Marc Gailard (Fr.) +13,0, 3. Maurice Manifical (Fr.) +24,2...7. BAJČIŹÁK +1:20,3