V interlige žien bronz pre Zlín, Šaľa štvrtá

SITA|10. apr 2011 o 13:37

Základná časť deviateho ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) vyvrcholila sobotňajšími zápasmi záverečného 26. kola, v ktorom sa rozhodovalo ešte o konečnom 3. mieste. cholila sobotňajšími zápasmi záverečného 26. kola, v ktorom sa ro

BRATISLAVA. Základná časť deviateho ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) vyvrcholila sobotňajšími zápasmi záverečného 26. kola, v ktorom sa rozhodovalo ešte o konečnom 3. mieste.

To napokon obsadili hádzanárky HC Zlín, ktoré zvíťazili v domácom prostredí nad majstrovským DHC Slavia Praha jednoznačne 31:23 a odrazili útok prenasledovateľov zo Šale a Veselí. Slavistky utrpeli len štvrtú prehru v aktuálnom ročníku, prvú od českého tímu.

Pražanky však už mali dve kolá pred koncom základnej časti istotu obhajoby prvenstva vo WHIL. Druhýkrát v histórii interligy patrí celkové víťazstvo českému klubu. Štyri celkové triumfy má na svojom konte Iuventa Michalovce (2005, 2006, 2007, 2009), po dva Slovan Duslo Šaľa (2004, 2008) a DHC Slavia Praha (2010, 2011), jeden rakúske Hypo Niederösterreich (2003).

Najlepším tímom zo SR bola Iuventa Michalovce, ktorej hráčkam po sobotňajšej hladkej výhre 37:25 nad Porubou odovzdali prezident SZH Jaroslav Holeša a generálny sekretár Martin Simonides strieborné medaily za 2. miesto vo WHIL 2010/2011.

V sobotu sa definitívne rozhodlo, že v play-off o majstra ČR si zahrá aj DHK Zora Olomouc, ktorý rozdrvil Most vedený slovenským koučom Tomášom Kuťkom 31:22. Jeho konkurent v boji o zostávajúcu štvrtú miestenku do vyraďovacej časti Písek prehral doma s Veselí 26:29. Na Olomoučanky čaká v semifinále Slavia, Zlín si zmeria sily o postup do finále s Veselí. Už dlhšie bolo známe, že na Slovensku vstúpi do play-off z najvýhodnejšej pozície michalovská Iuventa, ktorá sa postaví ŠKP Bratislava do cesty pri jeho snahe obhájiť majstrovský titul. Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria Slovan Duslo Šaľa a nováčik súťaže Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou.

Zostupujúcim družstvom spomedzi slovenských účastníkov WHIL je HK DANLOG Partizánske. V interlige by ho od sezóny 2011/2012 mal nahradiť víťaz I. ligy.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL:

HK Štart Trenčín - HK Slovan Duslo Šaľa 28:31 (10:16)

Najviac gólov: Birkušová 12/1, Rajnohová 6/3, Šáteková 5 - Vidiečanová 9, Czaniková 7/2, Pileková 5

Pok. hody: 4/4 - 4/2, vylúčené: 1 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 300 divákov

Úvod zápasu patril hostkám, ktoré si vypracovali počas prvého polčasu mierny náskok a v jeho závere ho dokázali zvýšiť na šesť gólov. V druhom polčase sa domáce zmobilizovali, v 40. min znížili na 19:21. Potom sa však dopúšťali chýb v obrane a Šalianky si vypracovali opäť náskok a zápas vyhrali

Iuventa Michalovce - Sokol Poruba 37:25 (19:13)

Najviac gólov: Bachirievová 7/2, Polláková 6/1, Wollingerová 6 - R. Tomečková 7, Richvalská 5/3, Selucká 4

Pok. hody: 8/6 - 5/4, vylúčené: 5 - 6, ČK: 41. Bachirievová (Iuventa) za tri vylúčenia, rozhodovali: Černý a Vydra (obaja SR), 750 divákov

Vzhľadom k tomu, že obaja súperi mali v tabuľke WHIL miesto isté, ponúkli divákom iba hádzanú tréningovej úrovne. Domáce boli stále vo vedení. Nič sa na tom nezmenilo ani v druhom polčase, keď sa na ihrisko dostali všetky náhradníčky.

HK Danlog Partizánske - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 24:37 (14:16)

Najviac gólov: Michnová 11/3, Košíková 5 - A. Tóthová 12/1, Geričová 5/1, Z. Bahýlová a I. Michaličková 5

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Halada a Zych (obaja ČR), 500 divákov

Partizánske nastúpilo značne oslabené pre ochorenie viacerých hráčok. Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, v druhom začalo Partizánske strácať sily a ukázala sa prevaha bánovského družstva, ktoré zaslúžene vyhralo hladko 37:24.

ŠKP Bratislava - TJ Házená Jindřichov Hradec 24:20 (12:12)

Najviac gólov: Z. Rychtárechová 7, Z. Janšáková 4, Gáborová 4 - Bubeníková 5, I. Matoušková 3, Horečková 3

Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Rudinský a Mandák (obaja SR), 100 divákov

Posledné kolo základnej časti prinieslo zápas slabej úrovne. Aj keď domáce družstvo urobilo množstvo technických chýb a nepremenilo veľa šancí, nakoniec mu to stačilo na víťazstvo o štyri góly (24:20).

DHK Zora Olomouc - DHK Baník Most 31:22 (16:10)

Najviac gólov: Růžičková 7/4, Hejtmánková 5/3, Vocilková a Kelarová 4 - Crhová 9/1, Beňušková 5, Kylarová a Mrkvičková po 2

Pok. hody: 9/7 - 2/1, vylúčené: 6 - 2, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 250 divákov

Domáce hráčky začali zápas veľkým náporom, vytvorili si sľubný náskok, ktorý postupne zvyšovali až do konca stretnutia. Výborný výkon podali obe brankárky.

Sokol Písek - HC Britterm Veselí nad Moravou 26:29 (11:15)

Najviac gólov: Vyhnalová 7/4, Borovská 5 - Fleková 7/4, Súkenníková 6

Pok. hody: 4/4 - 4/4, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 150 divákov

Domáce hráčky nastúpili oslabené o svoje najlepšie strelkyne Luzumovú a Stellnerovú, čo sa prejavilo na ich hre. Snaha bola využívať streľbu z diaľky, čo sa však nedarilo najmä pre výborný výkon brankárky hostiek L. Černej. V polovici prvého polčasu si hostky vytvorili štvorgólový náskok, ktorý si potom udržali až do

HC Zlín - Slavia Praha 31:23 (15:10)

Najviac gólov: Poznarová 10, Růčková 6, Pažourková 4 - Kutlvašrová 7/3, K. Černá 5, Kvasničková a Vítková po 4

Pok. hody: 0 - 3/3, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Hanák a Kosmák (obaja ČR), 400 divákov

Prvých dvadsať minút bolo vyrovnaných, potom prevzal iniciatívu Zlín a v druhom polčase bol jasne lepší. Rozhodujúca bola podstatne kvalitnejšia obrana domácich, s ktorou si hostky nevedeli poradiť. Zlín sa vďaka tomuto víťazstvu stal definitívne bronzovým medailistom interligy.